Doğum Sonrasında Ayaklarda Artan Ödem Sorunu Olan Var mı?

vvuslat

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009
575
5
43
Merhaba arkadaşlar.Cumartesi günü kombine anestezi ile doğum yaptım.Sezeryan sonrası ayak bileklerim şaşırtıcı ölçüde şişmeye başladı.Hamilelikte bile ayak numaram büyümemişti halbuki ödem sorunum hiç olmamıştı.Şimdi ise ayakkabılarımı bırakın ev terliklerim bile 3 numara küçük geliyor ayaklarıma ayak bileğim tamamen kayboluyor şişlikten.Doktorumuzu aradık normal dedi ama öncesinde ödem sorunu yaşamamış biri olduğum için bana normal gibi gelmiyor.Böyle bir sorun yaşamış olan var mı aranızda?

Merhaba arkadaşlar.Cumartesi günü kombine anestezi ile doğum yaptım.Sezeryan sonrası ayak bileklerim şaşırtıcı ölçüde şişmeye başladı.Hamilelikte bile ayak numaram büyümemişti halbuki ödem sorunum hiç olmamıştı.Şimdi ise ayakkabılarımı bırakın ev terliklerim bile 3 numara küçük geliyor ayaklarıma ayak bileğim tamamen kayboluyor şişlikten.Doktorumuzu aradık normal dedi ama öncesinde ödem sorunu yaşamamış biri olduğum için bana normal gibi gelmiyor.Böyle bir sorun yaşamış olan var mı aranızda?

Merhaba vvuslat daha önce erken doğum tehditi ile ilgili konuşmuştuk.Doğumun hayırlı olsun öncelikle sağlıkla büyüt bebeğini inşallah:nazar:Ben de 19 gün önce 2 temmuzda genel anestezi ile doğum yaptım.Ayak ve bilek şişmesi aynı durumu yaşadım.Benim doğum öncesi nidilat tedavisinde şişme biraz olmuştu ama doğum sonrası tamamen geçer diye beklerken sezeryan sonrası ayaklarım ve bileklerim korkunç şişti.Normalde 38 giyiyorum hastanede 42 numara terlik aldılar.Benim dr.um çok endişelendi pıhtı atımı olabilirmiş.Kan sulandırıcı heparin yapıldı amliyat sonrası ve ameliyat sonrası hemen varis çorabı giydirdiler.şişliklerin tam inmesi 15 günü buldu..

canim, bugün insallah daha iyi olmustur bacaklarin... biliyosun, ameliyat sonrasi bacak toplardamarlarinda tromboz olusma riski var.. eger baska sikayetlerin de varsa; agri, o bölgelerde sicaklik hissi, derinin gergin ve parlak görünmesi..... bi bacak-dopleri yaptirabilirsin, yani rahatlamak bakimindan... kanda da bu durumda
d-dimer degerin yükselir... ve hemen tedavi olman gerekir...

ama insallah endiselerimiz bosunadir..... ve bütün enerjini kizina verirsin... öptüm...

canim ben dogum yapali 2 ay oluyo epidural sezeryan olmustum ve sag ayagim resmen sismisti solda oyle ama sag acayip bi sekilde sisti odem vardi sag bacagimda dahil.. epiduralden demisti doktor bol bol su ic aticaksin demisti odem atici caylar bitki caylari ve deli gibi su ictim gecmesi 2 haftayi bulmustu.. acil sifalar diliyorum sanada..

Benim de gebelikte hiç odemim olmadı, ayakkabı numaram degismedi. Ancak epidural sezaryen sonrası ayaklarım çok şişti. Tam geçmesi 10-15 günü buluyor. Tamamen geçiyor.

X