Su Orucu İle Zayıflama Deneyimlerimiz

merhaba ,ben varım

hatta yapmayı dusundum şu an protein bazlı besleniyorum baş ağrım var diyabet nedeniyle başlayamadım şekerim çok düşüyor

ama bu durumda olmama ragmen 5 gün üst üste yapmıslıgım var

göbegim bir türlü düzelmiyor dün lavman yaptım biraz daha iyim

yine lavman yapıcam bu aclıgı yapacaklar mutlaka lavman seti alsın lavmansız olmaz

Son mesajın üzerinden bir hayli geçmiş ama yine de yazmak istedim. Aylardır bu konuyu araştırıyorum. İbni Sina Tıbbi Nebevide kabul görmüş ve defalarca denenmiş bir yöntem. İlk duyduğumda çok karşı çıkmıştım. Şimdi daha ılımlı bakıyorum. Bu konu ile ilgili 2 kitap bitirdim. Sonuç olarak bu yöntemi denemeye karar verdim. Dün gece bağırsak temizliğimi yaptım. Bugün su orucumda ilk günüm. Ne kadar dayanırım bilmiyorum. Hedefim 21 gün yapmak. Yani bayrama kadar devam ettirmek istiyorum. Bana eşlik etmek isteyen olursa buradan birlikte devam edebiliriz.

Bagirsak temizliğini nasil yaptiniz? İngiliz tuzuyla mi? Ben daha önce 3 günlük yaptim ama bagirsak temizliği yapmadim hic.

Bagirsak temizliğini nasil yaptiniz? İngiliz tuzuyla mi? Ben daha önce 3 günlük yaptim ama bagirsak temizliği yapmadim hic.
Bağırsak temizliğini magnezyum sülfatla yaptım. Zaten 3 günlük oruçta bağırsak temizliğine gerek yok. 4 gün ve daha fazla yapacaksanız o zaman lavman yapmak gerekiyor

Magnezyum sülfat ile İngiliz tuzu da aynı şeyler. Eczaneye sorduğumda bazıları aynısı olduğunu bilmiyor. Çok zor buldum

Nasil kullanıyoruz acaba? Ne zaman ve ne sıklıkta yapmamiz gerekiyor? Ben de size eslik etmek isterim. Ben de hep niyetleniyorum ama genelde 2 veya 3. gününde brakiyorum :))

Nasil kullanıyoruz acaba? Ne zaman ve ne sıklıkta yapmamiz gerekiyor? Ben de size eslik etmek isterim. Ben de hep niyetleniyorum ama genelde 2 veya 3. gününde brakiyorum :))
2 yemek kaşığı magnezyum sülfatı bir su bardağı suya karıştırıp içiyoruz. Normalde 4 günde bir yapılıyor ama vücut tepkilerine göre süre konusunda değişiklik yapılabiliyor. Bugün benim 2. Günüm

Bugün şifa orucumun 4. günündeyim. Yaşadıklarımı ara sıra buraya yazarsam belki daha sonra bu orucu yapacak kişilere ışık olur. Her gün 1 kilo eksiliyorum. 4 günde 4 kilo verdim. Malum ramazan olduğu için gündüz su içemiyorum. Her gün iftar ve sahur arasında toplamda 2.5 litre su içiyorum. Bugün 4. Günüm olduğu için akşam lavman yapacağım. Bu bağırsak temizliğim için şart. Eğer lavman yapılmazsa bağırsaklardan toksinler geri emilerek zehirlenmeye neden olabilir. Bu nedenle bu oruçta püf noktası bağırsak temizliğinin düzenli yapılıyor olması. Bunun dışında hiçbir risk yok

Bu 4 gün içinde kesinlikle disiplinimi bozmadım. Tek bir lokma dahi yemedim. Zaten açlığı ilk 3 gün hissediyorsunuz. Sonra mide küsüyor , açlık hissetmemeye başlıyorsunuz. Kendime hayret ediyorum. Bir öğün bile atladığımda dayanamayan ben , bu derece rahat geçireceğimi tahmin bile edemezdim. Şimdilik halsizlik dışında bir şikayetim yok. Yapabildiğim yere kadar dayanabildiğim yere kadar devam etmek niyetindeyim. Gelişmeleri buradan yazmaya devam ederim

Takipcin ve duacinim canim, inşallah saglikli bir şekilde ve güzelce kilo vererek bitirmek nasip olur. Aldigin sonuçlar çok motive edici, tekrar irade gösterip yapabilsem ben de ne güzel olacak. Sanirim bagirsak temizliği ortalama 3 günde filan yapilmali. Daha önce yapan birinin paylasiminda o suyu içince tansiyonun aniden düştü gibi yorumlar okuyunca acikcasi korktum biraz. Bir de çok calismasam da yaz ayina gore yoğun bir tempom var. Çok halsiz duser miyim acaba?

Bu 4 gün içinde kesinlikle disiplinimi bozmadım. Tek bir lokma dahi yemedim. Zaten açlığı ilk 3 gün hissediyorsunuz. Sonra mide küsüyor , açlık hissetmemeye başlıyorsunuz. Kendime hayret ediyorum. Bir öğün bile atladığımda dayanamayan ben , bu derece rahat geçireceğimi tahmin bile edemezdim. Şimdilik halsizlik dışında bir şikayetim yok. Yapabildiğim yere kadar dayanabildiğim yere kadar devam etmek niyetindeyim. Gelişmeleri buradan yazmaya devam ederim

merhabalar bugün başlıycaktım normalde ama akşam bozdum. yarın başlıycam arkadaşlar 10 gün yapmayı planlıyorum. ardından da 3 gün geçiş süresi.

bende başlıycam yapan kişiler ilk ne yapmam gerektigini söyliyebilirmi kızlar artı ben 165 boyunda 76 kiloyum yardımmm:KK64::KK61::KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:

"pink_dream, ]Bu 4 gün içinde kesinlikle disiplinimi bozmadım. Tek bir lokma dahi yemedim. Zaten açlığı ilk 3 gün hissediyorsunuz. Sonra mide küsüyor , açlık hissetmemeye başlıyorsunuz. Kendime hayret ediyorum. Bir öğün bile atladığımda dayanamayan ben , bu derece rahat geçireceğimi tahmin bile edemezdim. Şimdilik halsizlik dışında bir şikayetim yok. Yapabildiğim yere kadar dayanabildiğim yere kadar devam etmek niyetindeyim. Gelişmeleri buradan yazmaya devam ederim
ilk ne yaptın tatlım söylermisin bnde sana eşlik ediyim ve burda paylaşalım ne yapmam gerekiyor artı dayanılıyomu hem bn bya kiloluyum 76 kiloyum 165 boyundayım 4 günde 4 kilo çok iyi tebrik ediyorum seni

basakkk71- o zaman başlıyalımda ben bugün hiç bişi yemedim daha
lavmanı yapıyımmı kımse bişi demiyor

Kızlaarrr,ben de cok arastırdım bu orucu.Hatta münir arıkana email gönderdim.Bana güzel bir şekilde neler yaptıgını nasıl zayıfladıgını anlattı.Ben aslında dün baslamayı düşünmüştüm ama aldığım ingiliz tuzunun faydasını göremedim.Yarın eczaneden musil alıp bagırsak temizliğini yaptıktan sonra kesin başlıyorum.Birçok kişi 10 kilonun üzerinde vermiş,biz neden vermeyelim:KK51::KK45:

orucumun 9.günü çok iyi gidiyor ıngılız tuzunu bn zor buldum ve 6.gün yaptım etkısı hala sürüyor suyuda baya azaltım migdemi bulandırıyor vucudumdakı ödemı attıgımı hissediyom attım ve hiç acıkmıyorum tam aksıne bişi canım çekıp agzıma götürdügümde suçluk duygusu yaşıyorum hemen bırakıyorm ve canımın çekmesi bittiyor

X