Psikolojim bozuldu diş telleriyle yardım edin lütfen

Canyarim58

gelsede artık farketmez;)
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2011
330
10
merhaba benim açık kapanış problemim var :KK59:
kücükken yapılacak tedaviyi ertelettim şimdi aklıma geldi 2 hafta önce detaylı arastırdım ortodontiste gittim. bana 20lik dişlerimi cektirip cenemde bosluk saglayıp tel takılarak düzelebilcegini söyledi.
20lik dişlerimi çektirdim .dolgularımıda yaptırdım. hala hazır degilim.. söyle bir sorun varki doktorum tedavi süresine 2.5 yıl dedi , ve bu beni cok üzüyor. üniversiteyi bitirdim tam işe girecegim sırada 22 yasında diş teli taktırmak cok zoruma gidiyor ve bu 2.5 yıl kalacak sanırım. şimdiye kadar cok güzel gözükmüyorlardı ama teller konusunda cok sıkıntılıyımm...
:KK50:kimse beni begenmeyecek bu yastan sonra cok zoruma gidiyor ben bile alısamamısken birisi elestirdiginde direk aglamaya baslarım. özgüveninmi şimdiden yitirdim ama biliyorumki tedaviden sonra cok güzel olacagım...işte 2.5 yıl kalması cook fazla bir süre ben ne yapacam yaaa. lütfen bu sorunları yasayan arkadaslar bana yardımcı olun:KK58:

Son düzenleme:
bir ara bende araştırmıştım diş tellerini falan. benimde süt dişinden dolayı sağdan 3. diş geride kaldı güldüğümde falan berbat duruyor ama haricen herşey yolunda. şimdilik askıya aldım ama şöyle birşeye rastlamıştım bi bak istersen sende
Telsiz Ortodonti - Clear Aligner

benim apseden dolayı cektırmek zorunda kaldıgım bir dişim var bu yuzden aralık oldu orayı sıkıstırmak için tel olması lazımmıs seffaflar cok etkılı olmuyormus galiba. ya karar verip teli taktıracam yada fotograflarda sonsuza dek gülerek poz veremicem :KK43:(((

çok mu mesafe var aralarında? kimilerinde çok sempatik durabiliyor çünkü. eğer çok mesafe yoksa ve çalışma döneminde istemiyorsanız dediğim şeffat plaklardan taktırın artık etkili olduğu kadar. :KK59:

$7.jpg bu resmi örnek olarak koydum düşünün artık siz halimi :KK43:

merhaba ne kadar erken tel tedavisine başlarsan o kadar iyi.. 21 yaşında tel takılmazmı sence 40 yaşında taktıran bile gördüm ben.. bende 20 yaşımda taktırmıştım doktorum bana 2 sene sürer dedi ama 5 sene sürdü doktorların verdiği süreyi hep aşar bunu bil, telden telede değişiyor tabiki estetik olan yani şeffaf tellerde tedavi süresi biraz daha uzuyor normal tel taktırmadığım için pişman olmuştum ben.. eğerki fazla dikkat çekmesini istemiyorsan şeffaf taktırabilirsin artık çoğu insan telli bu kadar sorun yapma derim seni çok iyi anlıyorum ama tedaviden sonraki dişleri düşün bence çok çok güzel duracak eminim... :KK34:

merhaba ne kadar erken tel tedavisine başlarsan o kadar iyi.. 21 yaşında tel takılmazmı sence 40 yaşında taktıran bile gördüm ben.. bende 20 yaşımda taktırmıştım doktorum bana 2 sene sürer dedi ama 5 sene sürdü doktorların verdiği süreyi hep aşar bunu bil, telden telede değişiyor tabiki estetik olan yani şeffaf tellerde tedavi süresi biraz daha uzuyor normal tel taktırmadığım için pişman olmuştum ben.. eğerki fazla dikkat çekmesini istemiyorsan şeffaf taktırabilirsin artık çoğu insan telli bu kadar sorun yapma derim seni çok iyi anlıyorum ama tedaviden sonraki dişleri düşün bence çok çok güzel duracak eminim... :KK34:

teşekkür ederim ilgilendigin icin. sonunu dusunmek coook guzel ama tedavi süresince telli gezecem ya ondan üzülüyorum 1 veya 1.5 yıl olsa neysede bu verdıgı sure cok fazla :KK43:

teşekkür ederim ilgilendigin icin. sonunu dusunmek coook guzel ama tedavi süresince telli gezecem ya ondan üzülüyorum 1 veya 1.5 yıl olsa neysede bu verdıgı sure cok fazla :KK43:

bence başka doktorlarla da görüş tedavi süresini, aşamalarını ve ücretini sorup karşılaştır.. gördüğüm kadarıyla dişlerinde eğrilik yok ama üst çenende düzeltme yapılacak onun içinde damaklıklı tel aşamalarından geçebilirsin sadece tel takıldı oldu bitti olmayabilir yani..

örnek olarak koyduğunuz resimde bi aralık göremedim ben :44: aralıktan kastınız çarpıklık falan mı ? anlamadım ki şimdi:/

arkadasa katılıyorum dişler arasında bnde bir acıklık göremedim acaba bozukluktn mı sikayetcsnz.. :S
gel gelelim anladım kadaryla acıklamaya ..:)
tatlım ben tam 5 yıldr tel takıyorum ..:):) suan 18 yasındayım yani 13 yasında tkmıstım tam ergenlige girdigmde.. :))
tüm sorun taktırana kadar aslında ondan sonra varlıgını bile unutyorsn tellern ..:)
hiç kimse aaaa bu kızın teli var demiyor emin ol . :) yani ben kimseden böyle bi tapki görmedim.. üstelik beni telli görenler sürekli kendi bozuk dişlerini anlatıpyardım istiyor.. :):)
herkesin ne derdi var biliyorum kısacası ..::):) herkesin dişi bozukkkkkk :):):) herkes bişe soruyor bana..:):)
neyse konu bu deil ..:) tatlım bn cene tedavsi görüyorum ama bi arkdsımn tavsan dişleri arası acıktı.. ben tel taktından sonra o da taktırmaya krar verdi bnm gittgim doktora gitti ama bnm doktorm özel tedavi uyguluyorr. ve arakadasıma da 2 3 yıl sürer dedi tedavi. o da de fakültede yptırmıstı. hoca ya tedavi parasını verdi okulda özel olark yptı doktor yani devlettn sıra faln bklemedi veeeeeee tedavisi sadece 5 6 ay sürdü ..:):) yanlıs hatrlamıyorsam ya 5 ya da 6 ay dişlernde tel kaldı daha sonra doktor o ön iki dis arasına arkadn tel taktı hayatı boyunca dişlernde kalack bi tel. arkadan takıln tel sayesinde diş tellrnden kısa sürede kurtldu ..:):)

eger sorunun dişler arsındaki acıklıksa sende bu yöntmi doktoruna danısabilrsin. ama sende öyle bi acıklık göremedim bn..:S
diş tellerini tkmaya gelirsek. bnm etrafımda cok var 22 23 24 yasınd aolup dişnde tel olan. sonucta o teller hayatın boyunca seninle deil :) elbet cıkack cok fazla takmaya gerk yok ..:):)

coktesekkur ederım kızlar ilginize seffaf benim tedavimde yeterince etkili olmayacagından süre uzarmıs onu taktırmam büyük ihtimal. dişlerimin arasında seyreklik yok sadece üst dişlerimde sorun oldugu için kapanış pozisyonunda üst ve alt dişlerim birleşmiyor, aralık kalıyor buda cok kötü bir görüntü gülemiyorum dişlerimi kimseye göstermek istemiyorm..aslında cevremde hiç telli birilerini görmedigimdende oluyor bu isteksizligim, korkum.. kullananlardan tavsiyelerini ve tedavi sonuçlarını okudukça daha cok motive olacagım inşallah..
:KK31:

merhaba hanımlar benim sorunum güldügüm veya agzımı actıgım zaman ön dişlerimin arasında belirgin bir aralık var buda kötü bir alıskanlık nedeniyle olmus parmak emme :KK59:
bu alıskanlıgımı bıraksamda dişlerimde kötü bir görüntüye sebep oldu kücükken yapılacak tedaviyi ertelettim şimdi aklıma geldi 2 hafta önce detaylı arastırdım ortodontiste gittim. bana 20lik dişlerimi cektirip cenemde bosluk saglayıp tel takılarak düzelebilcegini söyledi.
20lik dişlerimi çektirdim .dolgularımıda yaptırdım. hala hazır degilim.. söyle bir sorun varki doktorum tedavi süresine 2.5 yıl dedi , ve bu beni cok üzüyor. üniversiteyi bitirdim tam işe girecegim sırada 21 yasında diş teli taktırmak cok zoruma gidiyor ve bu 2.5 yıl kalacak sanırım. şimdiye kadar cok güzel gözükmüyorlardı ama teller konusunda cok sıkıntılıyımm...
:KK50:kimse beni begenmeyecek bu yastan sonra cok zoruma gidiyor ben bile alısamamısken birisi elestirdiginde direk aglamaya baslarım. özgüveninmi şimdiden yitirdim ama biliyorumki tedaviden sonra cok güzel olacagım...işte 2.5 yıl kalması cook fazla bir süre ben ne yapacam yaaa. lütfen bu sorunları yasayan arkadaslar bana yardımcı olun:KK58:
kuzum cok rahatsız oluyorsan porselen breketler var onlardan taktır.ben oyle yaptım 2 ay oldu ınan okadar alıştım kı göruntumle hiç bı sorunum yok rahatsız etmıyor benı arkadaşalrım bıle ben söyleyınce takıldıgını anladılar.cok dikkat çekmıyorlar bı araştır derım. süre konusunada gelınce 2.5 yıl telli gülemezken cıktıktan sonra bir ömür güleceksın istegın gibi ve mükemmel dişlerin olacagı için herkes hayran bı şekilde bakacaktır emın ol. yalnız degılsın banada doktor 2 yıl dedı üstelik yaşım 26 ama göze aldım ve taktırdım.keşke cok daha önce karar verıp takırsaymışım.. bır an önce kararıne ver ben sana metal değil porselen diş telini önerırım.

kuzum cok rahatsız oluyorsan porselen breketler var onlardan taktır.ben oyle yaptım 2 ay oldu ınan okadar alıştım kı göruntumle hiç bı sorunum yok rahatsız etmıyor benı arkadaşalrım bıle ben söyleyınce takıldıgını anladılar.cok dikkat çekmıyorlar bı araştır derım. süre konusunada gelınce 2.5 yıl telli gülemezken cıktıktan sonra bir ömür güleceksın istegın gibi ve mükemmel dişlerin olacagı için herkes hayran bı şekilde bakacaktır emın ol. yalnız degılsın banada doktor 2 yıl dedı üstelik yaşım 26 ama göze aldım ve taktırdım.keşke cok daha önce karar verıp takırsaymışım.. bır an önce kararıne ver ben sana metal değil porselen diş telini önerırım.

moralim düzeliyor mesajlarınızı okudukca yanlız degilmişim benm gibi düşünenler varmış diyorum gercekten cok sagolun.porselenin fiyat farkı olacaktır mutlaka.birde azı dişimi cektirmiştim cürüktü arkadan öne dogru baskı yapıcak tel öylece boslugu kapatacak buna seffaf telin gücü yetmezmiş porselende etkisiz kalırsa

cnm ben evlendiğim yıl taktırdım önce gömülü dişlerim vardı onları aldılar tek yukarı taktılar bana alt çenem ilerde olduğu için takmadılar.ona ciddi bir ameliyat gerekti istemedik.tehlikelidi.neyse 1 yıl taktım düzeldi.bu arada ben atandım öğretmen oldum gayette geri kalmış bi yerde yaşıyorum yine de yadırgayanlar olsada söylemeye cesaret edemediler.amaaaa beni asıl sıkan konu şu teller çıkınca bir aparat verdilr kalıp gibi dişlerin ayrılmasın diye 6 ay hiç çıkarmıycan dediler.sadece bişey yerken içerken.orda tosladım çünkü böyle saçma bişey yok tel daha rahatmış valla işteyim teneffüste çay iççem hayda çıkar sonra yıka tak .bişey atıştırcan çıkar bide bunu millete çaktırmadan yapıyon.ay ben çok sıkıldımbide ikide bir kırılıyo bu meret .bide dışardanda belli oluyo plastik bişey.bide üzerine hamile kaldım mide bulantısı bende feci takamadım.1 gün takmayım dişler hop ayrılıyo.yani teller boşa takılmış oldu olduğum ameliyatlaramı yanayım verdiğim parayamı çektiğim çileyemi bu konuyu dr.la konuş.bana baştan söylemediler ben 1 yılda herşey bitçek zannetm.dr diyoki belki 2-3 yıl takarsın bu aparatı imkanı varmı hayatımı zindan etti tak çıkar

cnm ben evlendiğim yıl taktırdım önce gömülü dişlerim vardı onları aldılar tek yukarı taktılar bana alt çenem ilerde olduğu için takmadılar.ona ciddi bir ameliyat gerekti istemedik.tehlikelidi.neyse 1 yıl taktım düzeldi.bu arada ben atandım öğretmen oldum gayette geri kalmış bi yerde yaşıyorum yine de yadırgayanlar olsada söylemeye cesaret edemediler.amaaaa beni asıl sıkan konu şu teller çıkınca bir aparat verdilr kalıp gibi dişlerin ayrılmasın diye 6 ay hiç çıkarmıycan dediler.sadece bişey yerken içerken.orda tosladım çünkü böyle saçma bişey yok tel daha rahatmış valla işteyim teneffüste çay iççem hayda çıkar sonra yıka tak .bişey atıştırcan çıkar bide bunu millete çaktırmadan yapıyon.ay ben çok sıkıldımbide ikide bir kırılıyo bu meret .bide dışardanda belli oluyo plastik bişey.bide üzerine hamile kaldım mide bulantısı bende feci takamadım.1 gün takmayım dişler hop ayrılıyo.yani teller boşa takılmış oldu olduğum ameliyatlaramı yanayım verdiğim parayamı çektiğim çileyemi bu konuyu dr.la konuş.bana baştan söylemediler ben 1 yılda herşey bitçek zannetm.dr diyoki belki 2-3 yıl takarsın bu aparatı imkanı varmı hayatımı zindan etti tak çıkar

ayy senin icinde cok zor olmuş bununla karsılasmadan insan anlayamıyor karsıdakinin yasadıklarını. yarın görüşmeye gidecem doktoruma bakalım bunlarıda danışacam yarıda kalıcaksa başlamaya gerek yok. ah birde iş mülakatları olacak beni alırlarmı acep :KK37:

sonucu düşün ve mutlu ol:) 2,5 yıl göz açıp kapanıncaya kadar geçecek, sonuçta mükemmel bir gülümsemeye sahip olacaksın, aralıklar aslında laminate ilede düzeltilir ama sende açık kapanış dediğimiz bir problemde var büyük ihtimal ön dişlerin öen doğru fazla eğimlidirde. doktorunla görüş, teller artık dişlerin arka yüzeyine takılıbilir hale geldi tabii daha fazla emek isteyen bir yöntem, ama sen kendini böyle daha rahat hissediceksin sanırım

sonucu düşün ve mutlu ol:) 2,5 yıl göz açıp kapanıncaya kadar geçecek, sonuçta mükemmel bir gülümsemeye sahip olacaksın, aralıklar aslında laminate ilede düzeltilir ama sende açık kapanış dediğimiz bir problemde var büyük ihtimal ön dişlerin öen doğru fazla eğimlidirde. doktorunla görüş, teller artık dişlerin arka yüzeyine takılıbilir hale geldi tabii daha fazla emek isteyen bir yöntem, ama sen kendini böyle daha rahat hissediceksin sanırım

aynen öyle acık kapanış problemim var.aslında küçük olsaydım böyle takıntı yapmazdım da mezun oldum işe girmem lazım mülakatlarda dış görünüme dikkat ediyorlar diş tellerim problem olurmu diye sıkıntım keşke az sürsede hemen gidip taktırsam :KK43:

bence açık kapanıştan daha büyük bir problem değil cnm:) hiç dert etme kendine ama dediğim tedavi şeklini bir görüş doktorunla

X