Bebek Beslenmesi 5 aylık bebeğimi yürüteçe koynalımıyım ve ek besin ne vermeliyim?yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

SUTASAYRAN

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
2.950
24
selam arkadaşlar tam 5 aylık bebeğim var bende ek besinlere şimdi geçmeye başladım bebeğime ara öğün olarak bebe büskivisi danino veriyorum şimdilik akşamları yatmadan öncede pirinçunu muhallebisi yapmaya başlicam...yarında blender setim gelicek onunla sebze çorbaları ve meyve püreleri hazırlicam...başka ne önerirsiniz...
yürüteç için erkenmi sizce

yürüteç, danino...
oooo nevrim döndü şu ikiliyi gorunce
5 aylık bebek daha yeni yeni oturma eğilimi gösterir, yürüteç de neyin nesi???
yapmayın Allahaşkına
danone veriyorsunuz bir de!
kuzum çıldırdın mı sen?
git al keçi sütü bütün büyük marketlerde var
mayala, kayisiyi seftaliyi mevsim meyvelerini cam rendeden geçir yogurdun içine kat al sana meyveli yogurt!
elinin altında KK gibi bir nimet var, faydalansana yahu

her zaman buraya girme şansım olmuyo..olmadığı için konu açtım zaten saol bütün sorularımı yanıtlamış oldun

etrafında bebeği olan kimse yok mu canım??
onlarla fikir alişverişi yap
olmadı annene- yengelerine halana teyzene sor
hepsi cocuk büyütmüştür neticede
tecrübelerinden faydalanabilirsin

selam arkadaşlar tam 5 aylık bebeğim var bende ek besinlere şimdi geçmeye başladım bebeğime ara öğün olarak bebe büskivisi danino veriyorum şimdilik akşamları yatmadan öncede pirinçunu muhallebisi yapmaya başlicam...yarında blender setim gelicek onunla sebze çorbaları ve meyve püreleri hazırlicam...başka ne önerirsiniz...
yürüteç için erkenmi sizce

canım yürüteç için biraz erken bence..biz 6.5 aylıkken kullanmaya başlamıştık o da kısa sürelerle idi..danino konusunda da çocuklarda zeka geriliğine yol açtığı söyleniyo ne kadar doğru bilmiyorum ama danonenin hiç bi ürününü kullanmıyorum bebeklerime..sütaşın babymix yoğurdunu kullanabilirsin ama o da 6.aydan itibarendi sanırım...bence elinden geldiği kadarıyla evde hazırla ek gıdaları sonuçta hazırlar için ne kadar sağlıklı falan densede içinde birçok katkı maddesi koruyucu madde oluyo..

canım ilk 6 ay sadece sütünü vercen 6 aydan sonra ek besin ve bebegin daha oturamaz bile yürütece nasıl koycan aylık doktora götürmüomusun doktoruna sor bende kimse olmadığı için doktorun yardımıyla büyüttüm oğlumu

danino kabız yapıo kendin yap evde bazı seyleri şimdi verirosun ilerde çok sorun olur yemek falan yemez

canım ilk 6 ay sadece sütünü vercen 6 aydan sonra ek besin ve bebegin daha oturamaz bile yürütece nasıl koycan aylık doktora götürmüomusun doktoruna sor bende kimse olmadığı için doktorun yardımıyla büyüttüm oğlumu

sadece anne sütü alıyosa doğru ama mama takviyesi varsa genelde 4.veya 5.ayda başlatıyo doktorlar ek gıdaya..arkadaş haklı bi doktora danışman ii olur..

benim 8 aylık ve hiç yürüteç kullanmadık doktor kesinlikle yasakladı yanlış kasları geliştiriip kalça çıkığına sebep oluyor dedi. ayrıca ek gıdaya başlayınca ilk olarak meyve püresi,yoğurt ve muhallebiden başla.
mevsim meyvelerinden verebilirsin ayrıca sularını da verebilirsin. yoğurdu kendin mayalasan daha iyi yada sütaş babymix al ben kesinlikle danone markasını eve sokmuyorum. günlük sek sütten mayalıyoruz.
6.aydan itibaren havuç,kabak,patates ve priniçi haşlayıp blendırdan geçirip içine bi kaç damla zeytinyağı koyup başlayabilirsin. 7.ayda tavuk çorbası ve kıymalı çorbalara başlayabilirsin. bunların çoğunu internette de bulabilirsin.

yürüteç için çok çok erken ve ben zaten yürüteçe karşı olanlardanım.yürüme refleksini doğallığna bırakılması gerektiğini düşünüyorum.genelde anneler işlerini kolaylaştırmak için kullanıyor ama bana göre yanlış.
danino da verme bence.benim oğlum 9.ayını bitirecek ben hala yoğurdunu kendim mayalarım.pınarın bebekler için vitaminli sütleri var ondan alıp mayalıyorum.sebze çorbası falan içinde daha çok erken.ek gıda yavaş ilerleyen sabır gerektiren bir süreç.ben önce yoğurtla başladım sonra meyve havuç suyu daha sonra meyve püresi sonrada sebze çorbası.ama bunlar hep 1-2 hafta arayla ve sırayla tek tek verilmeli.,
pirinç ununun hiç bir vitamin değeri yok.bebişleri kof et kilolu yapıyor sadece.
bebe bisküvisi de zararlı.ben kullanmıyorum.kahvaltıya başladığımızda ki bu 6.ayın ortlarıydı bebe bisküvisi yerine tam tahıllı ekmek içi vermiştim hala da onu kullanıyorum.
son olarak da kullanma bence.ilk başta ben tel süzgeçten geçirip verdim hep iyice alıştıktan sonra çatalla ezdim.şimdi tanelide yiyor maşallah.blendırla geçirince çok sıvı oluyor.çocuğu 3 yaşında olup hala yemeklerini blendırdan geçirmek zorunda olanlar var.çocuğun çiğneme ve yutmayı öğrenmesini engelliyor.umarım yazdıklarım işine yarar.ek gıda zor iş.daha yolun başındasın.aceleci olmamanı tavsiye ederim.

benim bebeğimde 5 inci ayına girdi meme içmiyo 4 gündür ne yapmalıyım yardım edin lütfen

Bazı bebekler zaman zaman uzaklaşıyormuşböyle.benimki birara sadece uykuda aldı bende uyutup emzirdim.birarada ayakta gezerken.böyle şeyler dene bence birazda acıkmasını bekle iyice.(tabi abartmadan kan şekeri düşmesin)Ama bazı bebeğide ne yapsan olmuyormuş 6 aya yakın bırakmaya başlıyormuş.bol şans:)

yürüteç için çok çok erken ve ben zaten yürüteçe karşı olanlardanım.yürüme refleksini doğallığna bırakılması gerektiğini düşünüyorum.genelde anneler işlerini kolaylaştırmak için kullanıyor ama bana göre yanlış.
danino da verme bence.benim oğlum 9.ayını bitirecek ben hala yoğurdunu kendim mayalarım.pınarın bebekler için vitaminli sütleri var ondan alıp mayalıyorum.sebze çorbası falan içinde daha çok erken.ek gıda yavaş ilerleyen sabır gerektiren bir süreç.ben önce yoğurtla başladım sonra meyve havuç suyu daha sonra meyve püresi sonrada sebze çorbası.ama bunlar hep 1-2 hafta arayla ve sırayla tek tek verilmeli.,
pirinç ununun hiç bir vitamin değeri yok.bebişleri kof et kilolu yapıyor sadece.
bebe bisküvisi de zararlı.ben kullanmıyorum.kahvaltıya başladığımızda ki bu 6.ayın ortlarıydı bebe bisküvisi yerine tam tahıllı ekmek içi vermiştim hala da onu kullanıyorum.
son olarak da kullanma bence.ilk başta ben tel süzgeçten geçirip verdim hep iyice alıştıktan sonra çatalla ezdim.şimdi tanelide yiyor maşallah.blendırla geçirince çok sıvı oluyor.çocuğu 3 yaşında olup hala yemeklerini blendırdan geçirmek zorunda olanlar var.çocuğun çiğneme ve yutmayı öğrenmesini engelliyor.umarım yazdıklarım işine yarar.ek gıda zor iş.daha yolun başındasın.aceleci olmamanı tavsiye ederim.

arkadaslar yurutecte benım kızım yurumuyo sanırım 5 ay cok erken :)

Benimde oglum 5 aylik.anne sutu az aliyordu gelismedi hic.gecen ay mamaya basladim.bu ay da meyve puresi ve yogurt birer hafta arayla basladim.haftaya muhallebi vercem.blendir kimseye tavsiye etmem.buyuk oglumda kullandim iki yasina kadar taneli yiyemedi.dolmayi bile blendirda cekip veriyodum.bunda ayni hatayi yapmiycam.catalla falan eziyorum

X