Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları İkea Bebek Karyolası (resimli)

Bir arkadasımda caploonba diye cocuk mobılyaları satan bı magzadan güzel bi oda aldı ama 2bin küsür 3 4 sene sonra yatagını degıstırıcek gibi gorunuyor düşününce ne gerek var o paraya yatak degısecekse belllı yasa kadar cok masraflı birsey almamalı

Bence de, zaten çocuk anlamıyor aslında kendi zevkimize göre alıyoruz :) tabii onların rahatını da düşünüyoruz ama bence ilk etapta uygun ve rahat bir yatak, karyola alarak başlanabilir. Sonrasında zaten çocuğun isteğine vs. göre şekillenecektir. Ayrıca ikea karyolasını da cibinlikle falan çok güzel süsleyebiliriz. Çocuklar çok çabuk büyüyor zaten :)

Bence de, zaten çocuk anlamıyor aslında kendi zevkimize göre alıyoruz :) tabii onların rahatını da düşünüyoruz ama bence ilk etapta uygun ve rahat bir yatak, karyola alarak başlanabilir. Sonrasında zaten çocuğun isteğine vs. göre şekillenecektir. Ayrıca ikea karyolasını da cibinlikle falan çok güzel süsleyebiliriz. Çocuklar çok çabuk büyüyor zaten :)
Aynen cnm sade seyler aksesuarlarla daha zarif hale gelıyor herseyle uyum saglıyor beyaz yada ekru gibi...
ilk etapta kullanıslı yatak ve dolap cok ideal :KK39:

bakan olur diye yorum yapmak istiyorum. Bizim de ikea dan beşiğimiz şık olmasına şık ama sallanmayan bir model aldığıma çok pişmanım.
Çocuk doğmadan önce hiç sallamam diyorsunuz ama ilk 3 ay açıkcası ana kucağında uyuttum çocuğu beşik sallanmadığı için. Bebek sallanarak uyumaz diyen uzmanlar çok biliyor.
Bazen sebepsiz uyanıyor gece hafif sallayıp geri dalmasını sağlayabilirsiniz ama bu beşik hiç bir şekilde sallanmadığı için uykunuz daha çok bölünecek. Daha önce çocuk sahibi olmayanlara bu sallama işi garip gelecek aslında bebeklerin doğasında var sallanmak anne karnında sallanan bir yerde olan bebek dışarıda da bu şekilde huzur buluyor özellikle ilk 3 ay. Bebeğimi sallayarak uyutmuyorum emerek uyuyor benimki ama ilk 3 ay mecburen ana kucağında uyuttum yoksa kabus gibi hiç uyumuyordu.
Şimdi 8 aylık beşiği kullanıyoruz 3. aydan beri. Ayrıca seviyesini aşağıya indirmek te pek kolay değil. kurulum için gelen malzemeleri sakladık ve 1 akşam ona uğraştık. Oysaki bazı diğer beşikler çat diye 2 sn de iniyor kalkıyor.
Pratiklik açısından iyi değil. Şimdiki aklım olsa kesinlikle başka beşik alırdım. Hatta bir çocuğum daha olsa bunu kullanmak istemiyorum.

X