Sahur için hafif pratik tarifler paylaşalım bu başlık sadece sahur için olsun

GBGZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2011
120
0
Kızlar ya bi başlık var ama çok uzun takip edip okumak işkence!

Ben her ramazan sahur yemeğinde sıkıntı yaşıyorum ya gözleme ya börek hamur işi olarak yemek iftardan kalırsa ısıtıroum ama çeşit olarak hafif ve en öenmlisi çok zaman almayacak tarifler arıyorum çalışıyorum ve çalışan bütün bayanlarda eminim bu sıkıntı var hemen hazırlayıp yiyip yatma derdinde olanlar valla ilk sahuru yaptık ve 5te yatağa girip 7 de kalktım daha pratik hızlandırmanın yolunuda paylaşalım bekliyorum hadi kızlar

biz genelde kahvaltı yaparız ama ben öğretmen olduğum için tatildeyim zaten. eşime tost yapıyorum.omlet oluyor. domates salatalık falan. bi de kahvaltılık ne varsa

kelli felli kahvaltı yapmak isterim ama sonrasında uyumakta güçlük çekiyorum o yüzden kolaya kaçıyorum
içinde peynir+maydonoz+domates+biber olan tuzlu bir kek yapıyorum onu yiyoruz , herşeyden yemiş oluyoruz

Bazı şeyleri önceden hazırlayabilirsin mesela.Salata çok iyi gidiyor sahurda.Malzemelerini güzelce doğra, sahur vakti de yağını, tuzunu, limonunu at, afiyetle ye.
Biz genelde çorbayla başlıyoruz, sonra çay, kahvaltılık, meyve falan.

Kızartma türü şeyler yemek benim hoşuma gitmiyo sahurda. Daha hafif yiyecekler daha iyi :KK51:

Hıı bide, hoşaf yapabilirsin.Üzüm, vişne, erik falan. Onlar da değişiklik katıyo.Güzel oluyolar, tavsiye ederim.

X