İlişkiye Giremiyorum

size siddetle tecrube ve deneyimlerle vajinismusu yenmek konusunu oneriyorum o baslıga bir goz atın dilerseniz..sizin gibi yuzlece arkadasımız var..

arkadaşlar bugün vajinamı bir aynayla inceledim ve vajinam dar yada deliksiz türden eğer öyleyse napıcam ben nasıl açılcak benim kızlık zarım doktora gidersem operasyonlamı açar ben muayne olmaktan korkuyorum :KK43:napıcam bilmiyorum nasıl çözücem ben bu sorunumu :'(

Merhaba arkadaşlar ben 1 buçuk aylık evliyim ama halen ilişkiye giremedik başlarda vajinismus olduğunu düşünüyordum ama doktora gittik sorular sordu cevapladım ve hiçbir sorunumuzun olmadığını acilen balayına çıkmamız gerektiğini söyledi ilk gece bile olabilir dedi şehir dışı yaptık ama ordada olmadı sürekli deniyoruz ama bir türlü içime giremiyor eşim girme olayına kadar herşey çok güzel isteksizlikte yok ama girmeye çalışınca giremiyor bebeğimizin olmasını çok istiyoruz benim gibi olan ve bu durumu düzelteniniz varmı aranızda yada herhangi bir fikri olan varsa yazsın lütfen :KK43: :2:​

1 aylık evliyim malesef bende de aynı sorun var bir kısmı giriyo ama sonra dayanılmaz bi ağrı,acı,yanma bağırıyorum ağlıyorum o da geri çekiliyo.doktora gittim vajinismus değilsin dedi.kızlık zarım normalmiş yani ilişkiye girilince kanama olması lazımmış.kendini kasıyosundur o da ağrı yapıyodur dedi.anestol krem verdi ama bi işe yaramadı yine aynı acı.emla krem aldım kayganlaştırıcı aldım onlarda da sonuç hüsran.aslında çoğu giriyo acısada dayanmaya çalışıyorum ama tam birleşme olamıyor.

Merhaba,ben bir sağlıkçı olarak sana tekrar doktora gitmeni taviye ediyorum.Herşeye rağmen olmadığını söylemelisin bence senin sorunun aşırı korku doktor bunu yenmen için sana sakinleştirici verecektir birde sıvı vazelin sür nasıl olduğuna sende eşinde şaşıracak bu arada eşinde senden dolayı en az senin kadar tedirgin olmuştur emini senin canını yakmaktan korkuyordur dediklerimi yap ona sakin olduğunu korkmadığını söyle onu cesaretlendir gerisi çok kolay ama bence önce vazelini dene korkma kasma kendini unutma birdaha canın yanmayacak.

Merhaba,ben bir sağlıkçı olarak sana tekrar doktora gitmeni taviye ediyorum.Herşeye rağmen olmadığını söylemelisin bence senin sorunun aşırı korku doktor bunu yenmen için sana sakinleştirici verecektir birde sıvı vazelin sür nasıl olduğuna sende eşinde şaşıracak bu arada eşinde senden dolayı en az senin kadar tedirgin olmuştur emini senin canını yakmaktan korkuyordur dediklerimi yap ona sakin olduğunu korkmadığını söyle onu cesaretlendir gerisi çok kolay ama bence önce vazelini dene korkma kasma kendini unutma birdaha canın yanmayacak.

kayganlaştırıcı ile denedik olmadı sıvı vazelin işe yararmı acaba yani vajinam deliksiz yada rahim dar olsada yararmı :KK43:

kayganlaştırıcı ile denedik olmadı sıvı vazelin işe yararmı acaba yani vajinam deliksiz yada rahim dar olsada yararmı :KK43:

canım sen kaç yaşındasın merak ettim doğrusu .. vajinam deliksiz filan demişsin böyle bişey mümkün değil canm bak bende 2,5 yıldır aynı sorunu yaşıyorum . benimkide korkudan ibaretti uzadıkça uzadı.. ama sen bilinçaltına böye vajinam dar ise filan diye yerleştirrsen düzelme ihtimali azaltırsın böyle düşünme böyle bişey yok çünkü vajinusmus ve tacrübeleriniz sayfasına gel bende ordayım orda ark. çok yard. oluyolar bu konuda

canım sen kaç yaşındasın merak ettim doğrusu .. vajinam deliksiz filan demişsin böyle bişey mümkün değil canm bak bende 2,5 yıldır aynı sorunu yaşıyorum . benimkide korkudan ibaretti uzadıkça uzadı.. ama sen bilinçaltına böye vajinam dar ise filan diye yerleştirrsen düzelme ihtimali azaltırsın böyle düşünme böyle bişey yok çünkü vajinusmus ve tacrübeleriniz sayfasına gel bende ordayım orda ark. çok yard. oluyolar bu konuda

canım netten vajinanın türlerine bakmadınmı hiç deliksiz kızlık zarıda oluyor orayada baktım hatta parmak egzersizinide denedim ama yapamıyorum :KK43:

Son düzenleme:
doğru bak ben bunu hiç düşünmedim :KK53: :KK50:

bence sen önce bi jinekoloğa git kontrole daha sonra da psikiyatriste
büyük ihtimalle vajinusmussun
bi de sen kendin aynayla incelemenden çok bişey anlayabileceğini sanmıyorum canım
doktora gitmen en doğrusu

arkadaşlar bugün vajinamı bir aynayla inceledim ve vajinam dar yada deliksiz türden eğer öyleyse napıcam ben nasıl açılcak benim kızlık zarım doktora gidersem operasyonlamı açar ben muayne olmaktan korkuyorum :KK43:napıcam bilmiyorum nasıl çözücem ben bu sorunumu :'(

ben de kendiminkini aynayla inceleyip kafayi yiyodum. internette gordugum kizlik zari resimlerine hic benzemiyodu. orda bahsedilen dogal bir acikligin olduguydu. ama benimki tamamen kapali gorunuyodu hicbi bosluk yoktu. nadir de olsa bazi insanlarin suzgec seklinde oluyomus kizlik zari. heralde oyle bisey diye dusunmustum. neyse sonuc olarak kizlik zari bizim gorup yorumlayabilecegimiz bisey degil. vajina cok esnek kaslardan olusuyo. yeteri kadar uyarildiginda baslangicta ne kadar dar olursa olsun genisliyo ve islaniyo. yani iliskiye gayet hazir bir hale geliyo. hic doktora gidip actirmaya gerek yok. ayni benim yasadigim korkulari yasiyosunuz suan. yapmaniz gereken on sevismeyi uzun tutmak ve kafanizi rahatlatmak, kendinizi kasmamak. ben de ayni seyi yasiyodum. kendinizi skmayin. bi de arkadaslarin dedigi gibi bi psikiyatristle gorusun.

bence sen önce bi jinekoloğa git kontrole daha sonra da psikiyatriste
büyük ihtimalle vajinusmussun
bi de sen kendin aynayla incelemenden çok bişey anlayabileceğini sanmıyorum canım
doktora gitmen en doğrusu

canım jinokoloğa gittim vajinismus olmadığımı söyledi ama muayene etmedi konuştuk sadece oruçtan sonra tekrar gitcem muayne olmak için ama korkuyorum muayene olmaktanda ve belki dr gitmeme gerek kalmadan kendim çözebilirim bu sorunu diye uğraşıyorum ben parmak egzersii bile yapamadım :KK50: :KK5:

canım jinokoloğa gittim vajinismus olmadığımı söyledi ama muayene etmedi konuştuk sadece oruçtan sonra tekrar gitcem muayne olmak için ama korkuyorum muayene olmaktanda ve belki dr gitmeme gerek kalmadan kendim çözebilirim bu sorunu diye uğraşıyorum ben parmak egzersii bile yapamadım :KK50: :KK5:

canım doktor seni muayene etmeden nasıl vajinusmus olmadığını söyleyebildi anlamadım . seni muayene etseydi daha doğrusu edebilseydi yinede sen kendini kastığın ve ilişkiye izin vermediğin sürece vajinusmussun üzgünüm : bence bu ayın geçmesini bekleme bu hafta hemen bi psikologa git böylece uzamadan çözebilirsin emin ol uzadıkça tedavi zorlaşıyor

aynı sorun bızdede vardı doktor muayene edebılmıstı benıde vajınusmus böyle olmaz demıstı masada bıle durmazmıs psıkıyatrıye yönlendırdı ılıskımız acısından kötuyede gıtmeye baslamıstı gıttım ama yıne de zamanla kendımız yendık bu sorunu ama yıne de ılıskımızde acı oluyor + ben zevk almıyorum ama o mutlu oluyor ya sorun yok zaten bır cok kadında aynı sorun yasanıyor...

canım doktor seni muayene etmeden nasıl vajinusmus olmadığını söyleyebildi anlamadım . seni muayene etseydi daha doğrusu edebilseydi yinede sen kendini kastığın ve ilişkiye izin vermediğin sürece vajinusmussun üzgünüm : bence bu ayın geçmesini bekleme bu hafta hemen bi psikologa git böylece uzamadan çözebilirsin emin ol uzadıkça tedavi zorlaşıyor

canım sorular sordu cevapladık kızlık zarın esnek olabilir istersen muayne edim dedi ama ben istemedim etmesini ben şimdi jinekoloğamı gitcem psikytramı :KK59:

psikoloğa gitmelisin oda bi çok soru soruyor sonra ilşki seviyenize göre ödevler veriyor ödevleri yap gerisi geliyor inan hemde çok güzel ödevler neyse anlatmıyim :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: psikolğa git canım bu işler aşama aşama

aynı sorun bızdede vardı doktor muayene edebılmıstı benıde vajınusmus böyle olmaz demıstı masada bıle durmazmıs psıkıyatrıye yönlendırdı ılıskımız acısından kötuyede gıtmeye baslamıstı gıttım ama yıne de zamanla kendımız yendık bu sorunu ama yıne de ılıskımızde acı oluyor + ben zevk almıyorum ama o mutlu oluyor ya sorun yok zaten bır cok kadında aynı sorun yasanıyor...

bu da bence büyük bi sorun
"ben zevk almıyorum ama o mutlu"
siz neden kendinizi ihmal ediyorsunuz ki
bu bir paylaşımdır
siz daha az önemli misiniz
önemli olan aynı duyguyu yaşamak değil mi

bu da bence büyük bi sorun
"ben zevk almıyorum ama o mutlu"
siz neden kendinizi ihmal ediyorsunuz ki
bu bir paylaşımdır
siz daha az önemli misiniz
önemli olan aynı duyguyu yaşamak değil mi

haklısın canım ama bazı sorunları zaman yok edebılecegını düsünüyorum...

Merhaba arkadaşlar ben 1 buçuk aylık evliyim ama halen ilişkiye giremedik başlarda vajinismus olduğunu düşünüyordum ama doktora gittik sorular sordu cevapladım ve hiçbir sorunumuzun olmadığını acilen balayına çıkmamız gerektiğini söyledi ilk gece bile olabilir dedi şehir dışı yaptık ama ordada olmadı sürekli deniyoruz ama bir türlü içime giremiyor eşim girme olayına kadar herşey çok güzel isteksizlikte yok ama girmeye çalışınca giremiyor bebeğimizin olmasını çok istiyoruz benim gibi olan ve bu durumu düzelteniniz varmı aranızda yada herhangi bir fikri olan varsa yazsın lütfen :KK43: :2:​

mrb canım bendede aynı sorun var bende 2 sene oldu ama hala ilişkiye giremedik bende doktora gittim ve pskyatr dedi ama bende gidemiyorum doktora eşimiin işi yüzünden köydeyiz ve ilçeye gitmemiz çok zor kendi kendime nasıl çözebilirim biri bana yardım etsin özelden mesaj atın lütfen:KK59::KK59::KK59::KK59:bende bebişimin olmasını istiyorum artık

X