Aile Planlaması Norlevo ve Adet Gecikmesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bi kaç sorum olaacak

1.norvelo yan etkisini gösterirse döllenme olmuştur ( hamilesiniz) yan etki görülmemişse döllenme yok diyorsunuz?
2.ara kanama olursa hamilelik yok mudur? ilacın etkili olduğunu mu gösterir kanama?

norlevonun yan etkisiyle falan ilgisi yok gebeliğin.24 saat sonra içilen norlevonun gebeliği engelleme oranı yüzde seksen.
bir de bi 1,5 ay demişsin bi 1 hafta demişsin ne kadar oldu gecikmen anlayamadım ama iç çamaşırına boşalmasıyla gebe kalman çok çok düşük bir ihtimal olsa da mümkün ama ilacı da içtiğine göre muhtemelen birşey yoktur.ilişkinin üstünden 2 hafta geçtikten sonra yapılan idrar testinde çıkar zaten kesin sonuç.
ilacın prospektüsünde de yazdığı gibi,ilaçtan sonra beklenen adet tarihine kadar lekelenme şeklinde kanama görülebilir,bu normaldir,görülmese de normaldir yani bu da gebeliğin varlığı yokluğu hakkında bilgi vermez çünkü lekelenme ilaçtan da olabilir gebelikten de.

ihtimal düşükmüdür yaa :KK43:(çıldırcam resmen nasıl böle bi hata yaptım ben

adetin gecikiği halde test negatifse birşey yoktur korkma

sanırım erken yaptırdım 10 gün olsada ilşkinin üzernden gebelik testinde çıkarmı.?bu şeklde hamile kalmış olmak istemiorum ya zevk sıvısında ihtimal düşük ama acebalar insanı kemirio resmne:KK43:

burcu hamile değilsindir bu konuları çok takmak kötü psikolojik rahatsızlılara gider biraz rahat ol.ilşkin uzunmuş yaşın da müsait hamileysen de evlenirsini ne olmuş ki yani ?ama erkek arkadaşın vajina dışına boaldığı için hamil olma olasılığın %1 falan.o ihtimali de norlevo yok etmiştir zaten.eğer bu kadar takıyorsan bir daha bunu yaşama derim.

burcu hamile değilsindir bu konuları çok takmak kötü psikolojik rahatsızlılara gider biraz rahat ol.ilşkin uzunmuş yaşın da müsait hamileysen de evlenirsini ne olmuş ki yani ?ama erkek arkadaşın vajina dışına boaldığı için hamil olma olasılığın %1 falan.o ihtimali de norlevo yok etmiştir zaten.eğer bu kadar takıyorsan bir daha bunu yaşama derim.

hayır ertesi günü hapı kullanmadım.erkek arkadşmda vajina çevresine boşalmadı sadece zevk sıvısndan korkuoruz.inanın bir haftadır okumadığım bilgi kalmadı artık resmen çıldırmak üzereyim.ve üni mezunu bu konulardada bilgiliyimdir ama gel görki nasıl bi anlık gaflete düştüm binlerce töbe ediorum ve bida evlenene kadr asla böle bi hata yapmicam.bi hasta olsaydım rahatlicam:KK43:

hayır ertesi günü hapı kullanmadım.erkek arkadşmda vajina çevresine boşalmadı sadece zevk sıvısndan korkuoruz.inanın bir haftadır okumadığım bilgi kalmadı artık resmen çıldırmak üzereyim.ve üni mezunu bu konulardada bilgiliyimdir ama gel görki nasıl bi anlık gaflete düştüm binlerce töbe ediorum ve bida evlenene kadr asla böle bi hata yapmicam.bi hasta olsaydım rahatlicam:KK43:

o zevk suyu da dışarıya değdi değil mi ilişki yaşamadığınıza göre.yani bundan hamile kalırsan mucize olur.eğer kalırsan mutlaka doğur çünkü çok önemli bir insan olacaktır,bu kadar imkansızlıklara rağmen tutunduğuna göre.şaka bir yana sen at kafandan bu düşünceyi ertesi gün adet olursun demedi deme.

sanırım erken yaptırdım 10 gün olsada ilşkinin üzernden gebelik testinde çıkarmı.?bu şeklde hamile kalmış olmak istemiorum ya zevk sıvısında ihtimal düşük ama acebalar insanı kemirio resmne:KK43:

o sıvıda sperm çok az bulunur zaten ve bu yüzden gebelik riski çok çok düşüktür.şöyle açıklıyım belki rahatlarsın.sağlıklı bir erkekte bir seferde 10-20 milyon sperm boşalır ve bunlar vajinadan ve rahimden yüze yüze yumurtaya ulaştığında sayıları sadece birkaç yüze düşmüş olur yani çok büyük bir kısmı yolda telef oluyor ulaşamıyorlar.e bu zevk suyu hem içeri girmemiş yani kat etmesi gereken yol daha uzun.hem sayısı zaten çok çok az yok denecek kadar az.onlar da o yolu kat edene kadar ölür gider zaten.
ilişkiden 10 gün sonra çıkmaz adetini bekle ama bişey yoktur

o zevk suyu da dışarıya değdi değil mi ilişki yaşamadığınıza göre.yani bundan hamile kalırsan mucize olur.eğer kalırsan mutlaka doğur çünkü çok önemli bir insan olacaktır,bu kadar imkansızlıklara rağmen tutunduğuna göre.şaka bir yana sen at kafandan bu düşünceyi ertesi gün adet olursun demedi deme.

bir kaç kez temaz etti.onu bilmiorum işte o anda farketmedm sadece çarşafta ıslklık olduğunu gördm.değmiş olabilirde yani.boşaldı ancak göğsüme yakın bir yere onuda sildik.yumurtlama dönemimede denk gelmio.ama işte insan ne yaşarsa kendi başına yaşıo bu kadr sıkıntıyı.bi kaç gün daha geçsin adet olmazsam bhcg ye baktırmayı düşünüorum.umarım gerk kalmaz bütün bunlara.resmen kabus dolu günler geçiriorm.

o sıvıda sperm çok az bulunur zaten ve bu yüzden gebelik riski çok çok düşüktür.şöyle açıklıyım belki rahatlarsın.sağlıklı bir erkekte bir seferde 10-20 milyon sperm boşalır ve bunlar vajinadan ve rahimden yüze yüze yumurtaya ulaştığında sayıları sadece birkaç yüze düşmüş olur yani çok büyük bir kısmı yolda telef oluyor ulaşamıyorlar.e bu zevk suyu hem içeri girmemiş yani kat etmesi gereken yol daha uzun.hem sayısı zaten çok çok az yok denecek kadar az.onlar da o yolu kat edene kadar ölür gider zaten.

adetm şu an 2 gün gecikti.olay adetmden bi hafta önce yaşandı.zevk sıvısında çok az sperm olduğunu falan duydum en ufak aceba bile kemirio işte insanı malesef:KK43:

ins öyledir.erkek arkdaşmd korkma falan dioda işte olmuyo tabi.adetmde gecikince iyice telaşlandm tabi bende.bekliorum öylece

kanda bhcg sonucum 0 çıktı.adetim 4 gün geçti. yalnız tetkik adında 900.650 bhcg yazıo sonuç kızmındada 0 yazıo o 900.650nin sonuçla bi ilgisi yok dimii

X