Aile Planlaması Norlevo ve Adet Gecikmesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

oxymoron

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
7
0
merhaba ben 20yaşındayım geçen Çarşamba günü erkek arkadaşımla biraz ileri gittik benim iç çamaşırımın üzerine boşaldı onun iç çamaşırı yoktu çok korktum hemen yıkadım ve ertesi gün gidip Norlevo isminde bi ertesi gün hapı aldım kullandım, 1,5 aydır regl olamıyorum bugun tam 1hafta oldu bu olayı yaşayalı ve gebelik testi aldım uyguladım, sonuç negatif çıktı ama ben hala korkuyorum ne yapmam gerekiyor :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:
Canim bence telaslanma,erkek icine bosalmadiktan sonra hamile kalmazsin.Regl gecikmen buyuk ihtimal strestendir.

regl olmaman strestendir muhtemelen.hem içeri boşalma olmadıysa nasıl hamile kalacaksın.bence hiç korkma bak test de negatif çıkmış.emin olmak istiyorsan kan testi yaptır o zaman ama muhtemelen hamile değilsindir anlattığın şeylere göre

açtığınız konu başlıklarının içeriği yansıtmasına ve doğru bölüme açmış olmaya dikkat edin lütfen
konu başlığı düzenlenerek ilgili başlığa taşınmıştır, bilginize.

Son düzenleme:
merak etme kalmasın hamile olduda mucize oldu sen mucizeyine norvelo ile halletmişin meraklanma canımmm
ama gençlik heyacanlarına dikkat :KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66: başına bela olmasın sonra :KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:
regli görmemende streseten dri canım merak etme

bugun kanamam oldu, ama ara kanama mı regl mi bilmiyorum nasıl ayırt edebilirim? :44:

Norlevo adet geciktiren ilaç mı acaba? Oys akullanmayın bence. Erkek arkadaşımın kızkardeşi kullandı 1 kez sonra aynı ay 2 defa regl oldu doktora gitti kist çıktı. Doktor büyük ihtimalle adet geciktirici ilacın kiste sebep olmuş olabileceğini ve bi daha kullanmaması gerektiğini söylemiş.

bi kaç sorum olaacak

1.norvelo yan etkisini gösterirse döllenme olmuştur ( hamilesiniz) yan etki görülmemişse döllenme yok diyorsunuz?
2.ara kanama olursa hamilelik yok mudur? ilacın etkili olduğunu mu gösterir kanama?

Canım bizler evliyiz ama bu kadar ayrıntılı bilmeyiz ki ilaçları..

Eğer regl mi ara akıntı mı emin olamıyorsan bi gebelik testi alır yaparsın,için rahat eder..

norvelo içtim adet oldum 2 gün sürdü 1 aydır adet olmuyorum ve karnım çok şiş midem bulanıyo hamilemiiym ?

of bende aynı durumdayım temmuz 20de adet olmam gerekiyordu fakat adet olmadan sürtnme ile iliski yasadım erkek arkadsımın menisi vajinama değdi hemen temizledim ayın 22sinde norlevo ictim yani iliskiden 48 saat sonra 7 gün sora yani 29unda ara kanamam oldu oda 7 gün kadar sürdü ondan beri adet olamıyoum yanii 2 aya yakın adet olmuyorum kafayı yemek üzereyim ne bulantı var ne kusma, sadece karnımda garip bi his var sanırım stresten paranoya yapıyorum :KK43:

arkadaşlr 25 yaşında bir bayanm.uzun süren bir birlikteliğim var.en son 5 eylülde adet oldum.ancak 14 ve 29 eylülde erkek arkdaşmla sürtünme yolu ile birlikte olduk.sadece zevk suyu bulaşmış olabileceğinden korkuoruz:KK43:çünkü çarşsafta az ıslaklık vardı.şu an adet olmam gerkiodu ama olmadım.gebelik testi yaptım bir tane negatif.sizce gebe kalma ihtimalim ne akdr:KK43:okadr stres yaptımki.yaptığımzn hata olduğunun farkındayız.çok korkuoruz ikimizde çok pişmanız :KK43:

arkadaşlr 25 yaşında bir bayanm.uzun süren bir birlikteliğim var.en son 5 eylülde adet oldum.ancak 14 ve 29 eylülde erkek arkdaşmla sürtünme yolu ile birlikte olduk.sadece zevk suyu bulaşmış olabileceğinden korkuoruz:KK43:çünkü çarşsafta az ıslaklık vardı.şu an adet olmam gerkiodu ama olmadım.gebelik testi yaptım bir tane negatif.sizce gebe kalma ihtimalim ne akdr:KK43:okadr stres yaptımki.yaptığımzn hata olduğunun farkındayız.çok korkuoruz ikimizde çok pişmanız :KK43:

içine boşalmadıysa bir şey olmaz merak etme.zaten negatif çıkmış testte.

hayır boşalmadı.öyle değdmesi bile 1 dklıktı.hesapladığımda yumurtlama dönemimede denk gelmio.çünkü normalde adetlerim çok düzenlidir benm.ama bi anlık gaflet işte.adetim şu an 2 gün gecikti ve günlerdir ağlıorum korkudan resmen.

X