Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Evlendim, Nasıl Korunmalıyım?

1. Konu Sahibi : sezer06 #1
    Giriş tarihi
    Oct 2010

Yeni Evlendim, Nasıl Korunmalıyım?

merhaba arkadaşlar yeni evlendim daha bir ay olmadı.şuan korunmak için ilaç iğne vs... kullanmıyorum.eşim dışarı boşalıyo.bu yöntem vajinadakuruma yaparmış doğrumu acaba bilenler varsa yardımcı olabilirmi.birde iğnemi hapmı hangisini kullanıyım bunun için bi jinekoloğa gitmeme gerek varmı yoksa kafama göre kullanabilirmiyim.ben yaklaşık 2,5 sene çocuk düşünmüyorum 26 yaşındayım.bildiğim kadarıyla hiç çocuk yapmadan bu ilaçları kullanmak zararlıymış öylemi.

2. Konu Sahibi : sezer06 #2
    Giriş tarihi
    Jan 2011
    Alıntı sezer06 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    merhaba arkadaşlar yeni evlendim daha bir ay olmadı.şuan korunmak için ilaç iğne vs... kullanmıyorum.eşim dışarı boşalıyo.bu yöntem vajinadakuruma yaparmış doğrumu acaba bilenler varsa yardımcı olabilirmi.birde iğnemi hapmı hangisini kullanıyım bunun için bi jinekoloğa gitmeme gerek varmı yoksa kafama göre kullanabilirmiyim.ben yaklaşık 2,5 sene çocuk düşünmüyorum 26 yaşındayım.bildiğim kadarıyla hiç çocuk yapmadan bu ilaçları kullanmak zararlıymış öylemi.
    bence eşinle ortak yapın bu işi.tabi önce bi kadın doğumcuya git..bana kalırsa doğum kontrol hapı kullan 3 4 ay fln sonra eşin korunsun böyle böyle ilerleyin...bi gün tutamaz kendini ve hamile kalırsın yani sölimmm

3. Konu Sahibi : sezer06 #3
    Giriş tarihi
    May 2011
    canım geri çekilme zaten korunma yöntemi değilki hem sana hemde eşine yazık valla bu yöntemle.doğum yapmamış kadınların korunması doğru değil.eşin korunsun yani prezervatif en masum olanı bence.

4. Konu Sahibi : sezer06 #4
    Giriş tarihi
    Oct 2010
    o tehlikeli bu tehlikeli valla napıcam şaşırdım:( peki prezervatif kullanınca geri çekilme yöntemiyle aynı değilmi eğer vajinada kuruma oluyosa of kadın olmak ne zoooor.erkeğin başka korunma yönetemi yokmudur acaba mesela onlara iğne felan.

5. Konu Sahibi : sezer06 #5
    Giriş tarihi
    Feb 2011
    o tehlikeli bu tehlikeli valla napıcam şaşırdım:( peki prezervatif kullanınca geri çekilme yöntemiyle aynı değilmi eğer vajinada kuruma oluyosa of kadın olmak ne zoooor.erkeğin başka korunma yönetemi yokmudur acaba mesela onlara iğne felan.
    canım prezervatif ile korunmak erkek için problem olmuyosa (ki çok erkek sevmez prezervatifle ilişkiye girmeyi) en mantıklısı. Hap içinde kadın doğuma başvur ben 2 yıllık evliyim ilk 3 ay korundum hapla. yasmin diye bir hap kullanıyordum adetinle beraber başlıyosun 1 ay içtikten sonra normal birliktelik kurabilirsin eşinle. ama kullandığın ilk 1 ay boyunca eşin prezdervatifle korunsun bu şekilde dışarıya boşalmasına da gerek kalmaz. 3 aydan sonra sen cinselliğe alışmış olursun ve prezervatifle devam edersin benim sana tavsiyem bu.

6. Konu Sahibi : sezer06 #6
    Giriş tarihi
    Oct 2010
    prezervatiften nefret ediyo eşim:(

7. Konu Sahibi : sezer06 #7
    Giriş tarihi
    Mar 2010
    Hiç doğum yapmamaış birinin hap kullanmasını ben doğru bulmuyorum..
    Yumurtalıkları uyutuyormuş..
    Sonra da çocuğumuz olmuyor diye hastane hastane gezinip duran bolca insan var çevremde..
    Eşinz korunsun

8. Konu Sahibi : sezer06 #8
    Giriş tarihi
    Oct 2010
    Alıntı tr_lelli kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Hiç doğum yapmamaış birinin hap kullanmasını ben doğru bulmuyorum..
    Yumurtalıkları uyutuyormuş..
    Sonra da çocuğumuz olmuyor diye hastane hastane gezinip duran bolca insan var çevremde..
    Eşinz korunsun

peki eşimin prezervatiften başka koruncağı bi yöntem yokmuerkelere olmuyo bu iğneler

9. Konu Sahibi : sezer06 #9
    Giriş tarihi
    Mar 2010
    peki eşimin prezervatiften başka koruncağı bi yöntem yokmuerkelere olmuyo bu iğneler
    geriçekilme ve prezervatif başka ben bilmiyorum erkeklerede yöntem kısırlaştırmak lazım
    Geriçekilmeyi doğru bulmuyorlar fakat ben 5 sene bu yöntemle korundum dikkat edilirse sorun çıkamıyo
    1 yıldırda hap kullanıyorum ama bir tane oğlum var..
    Önce yavrumu kucağıma aldım sonra korunmaya baktım
    Hastanelerde çocuğum olmuyor diye dolanıp çocuğu olanları izlemek ve iç geçirmek daha zor..

10. Konu Sahibi : sezer06 #10
    Giriş tarihi
    Aug 2011
    implant denen bişi var kızlar 3 tane kürdan düşünün onu az kullandığınız kolun dirsek üstüne içe takıolar 3 5 yıl arası koruo istersen 1 yıl sonra çıkar çıkardıktan sonra hemen hamile kalabiliosun die bilioum fiyatı biraz pahalı ama aslında aynı hesaba gelir diğer yöntemlerle 300 tl o iğnelerin fiyatı taktırmaya da 50 100 verilir sanırım.
    Bu yöntem erkeklere uygulansa süper olur ama maalesef bu da biz kadınlara kalıo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-12-2014

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sayfa: 1/2 12 SonSon