Aile Planlaması Yeni Evlendim, Nasıl Korunmalıyım?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sezer06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2010
101
0
merhaba arkadaşlar yeni evlendim daha bir ay olmadı.şuan korunmak için ilaç iğne vs... kullanmıyorum.eşim dışarı boşalıyo.bu yöntem vajinadakuruma yaparmış doğrumu acaba bilenler varsa yardımcı olabilirmi.birde iğnemi hapmı hangisini kullanıyım bunun için bi jinekoloğa gitmeme gerek varmı yoksa kafama göre kullanabilirmiyim.ben yaklaşık 2,5 sene çocuk düşünmüyorum 26 yaşındayım.bildiğim kadarıyla hiç çocuk yapmadan bu ilaçları kullanmak zararlıymış öylemi.

merhaba arkadaşlar yeni evlendim daha bir ay olmadı.şuan korunmak için ilaç iğne vs... kullanmıyorum.eşim dışarı boşalıyo.bu yöntem vajinadakuruma yaparmış doğrumu acaba bilenler varsa yardımcı olabilirmi.birde iğnemi hapmı hangisini kullanıyım bunun için bi jinekoloğa gitmeme gerek varmı yoksa kafama göre kullanabilirmiyim.ben yaklaşık 2,5 sene çocuk düşünmüyorum 26 yaşındayım.bildiğim kadarıyla hiç çocuk yapmadan bu ilaçları kullanmak zararlıymış öylemi.

bence eşinle ortak yapın bu işi.tabi önce bi kadın doğumcuya git..bana kalırsa doğum kontrol hapı kullan 3 4 ay fln sonra eşin korunsun böyle böyle ilerleyin...bi gün tutamaz kendini ve hamile kalırsın yani sölimmm:KK33:

canım geri çekilme zaten korunma yöntemi değilki hem sana hemde eşine yazık valla bu yöntemle.doğum yapmamış kadınların korunması doğru değil.eşin korunsun yani prezervatif en masum olanı bence.

o tehlikeli bu tehlikeli valla napıcam şaşırdım:KK43: peki prezervatif kullanınca geri çekilme yöntemiyle aynı değilmi eğer vajinada kuruma oluyosa of kadın olmak ne zoooor.erkeğin başka korunma yönetemi yokmudur acaba mesela onlara iğne felan.

o tehlikeli bu tehlikeli valla napıcam şaşırdım:KK43: peki prezervatif kullanınca geri çekilme yöntemiyle aynı değilmi eğer vajinada kuruma oluyosa of kadın olmak ne zoooor.erkeğin başka korunma yönetemi yokmudur acaba mesela onlara iğne felan.

canım prezervatif ile korunmak erkek için problem olmuyosa (ki çok erkek sevmez prezervatifle ilişkiye girmeyi) en mantıklısı. Hap içinde kadın doğuma başvur ben 2 yıllık evliyim ilk 3 ay korundum hapla. yasmin diye bir hap kullanıyordum adetinle beraber başlıyosun 1 ay içtikten sonra normal birliktelik kurabilirsin eşinle. ama kullandığın ilk 1 ay boyunca eşin prezdervatifle korunsun bu şekilde dışarıya boşalmasına da gerek kalmaz. 3 aydan sonra sen cinselliğe alışmış olursun ve prezervatifle devam edersin benim sana tavsiyem bu.

Hiç doğum yapmamaış birinin hap kullanmasını ben doğru bulmuyorum..
Yumurtalıkları uyutuyormuş..
Sonra da çocuğumuz olmuyor diye hastane hastane gezinip duran bolca insan var çevremde..
Eşinz korunsun

Hiç doğum yapmamaış birinin hap kullanmasını ben doğru bulmuyorum..
Yumurtalıkları uyutuyormuş..
Sonra da çocuğumuz olmuyor diye hastane hastane gezinip duran bolca insan var çevremde..
Eşinz korunsun

peki eşimin prezervatiften başka koruncağı bi yöntem yokmu:KK76:erkelere olmuyo bu iğneler

peki eşimin prezervatiften başka koruncağı bi yöntem yokmu:KK76:erkelere olmuyo bu iğneler

geriçekilme ve prezervatif başka ben bilmiyorum erkeklerede yöntem kısırlaştırmak lazım
Geriçekilmeyi doğru bulmuyorlar fakat ben 5 sene bu yöntemle korundum dikkat edilirse sorun çıkamıyo
1 yıldırda hap kullanıyorum ama bir tane oğlum var..
Önce yavrumu kucağıma aldım sonra korunmaya baktım
Hastanelerde çocuğum olmuyor diye dolanıp çocuğu olanları izlemek ve iç geçirmek daha zor..

implant denen bişi var kızlar 3 tane kürdan düşünün onu az kullandığınız kolun dirsek üstüne içe takıolar 3 5 yıl arası koruo istersen 1 yıl sonra çıkar çıkardıktan sonra hemen hamile kalabiliosun die bilioum fiyatı biraz pahalı ama aslında aynı hesaba gelir diğer yöntemlerle 300 tl o iğnelerin fiyatı taktırmaya da 50 100 verilir sanırım.
Bu yöntem erkeklere uygulansa süper olur ama maalesef bu da biz kadınlara kalıo :KK59:

Malesef her türlü pis şey bizde

Yok doğumu
Yok regL
yok korunması
yok kontrolü

Erkekler rahatlarına fazla düşkün prezarvatif sevmiyolar ee sevmekle alakalı olmamalı bisde hiç birini severek yapmıyoruz kii
Severek hap kullanmıyorum şahsen hormon bozukluğu yan etkisi çok
Biz meraklımılıyız spiral vs taktırıp oramızı buramızı karıştırtmaya böle olunca sinirleniyom ben
Zevklerinede ne düşkünler yaa

evet hertürlü sourmluluk kadınlarda valla.ben 2,3 sene çocuk düşünmüyorum çünkü sınavlarım var mali müşavirlik sınavım şuan staj yapıyorum.okadar korunduktan sonrada çocuğum olmassa die korkuyorum yani beni en az zarara uğratan bi yöntem seçmem lasım.bu aylık iğneler de adet gecikmesi felan yapıyomuş.off kafayı yiycem. sanırım en mantıklısı ilaç kullanmak

ben evlenır evlenmez dogum kontrol hapı kullandım 2 seneye yakın bıraktıktan 1 ay sonra hamıle kaldım cok şükür ama sımdı hap kullanamıyorum emzırdıgım ıcın 3 aylık ıgneyle korunuyorum esım krounmadıgı ıcın mecbur kaldım sımdı gene cocuk ıstıyor:KK52: ıgneyı bırakıcam mecburen

ya kadınların korundugu bı yontem daha war spıralle mi ne yenı evlısınız sızde olurmıu bılmıyoryum bende yenı evliyim hiç korunmadık suan 6 aylık hamıleyim bence sız bı saglık krumundakı ebe ye danısşın.. hapta içinde dikkat et allah korusun cocuk olmama ıhtımalı felan olur tehlıkeye atma derim

ben evlenır evlenmez dogum kontrol hapı kullandım 2 seneye yakın bıraktıktan 1 ay sonra hamıle kaldım cok şükür ama sımdı hap kullanamıyorum emzırdıgım ıcın 3 aylık ıgneyle korunuyorum esım krounmadıgı ıcın mecbur kaldım sımdı gene cocuk ıstıyor:KK52: ıgneyı bırakıcam mecburen

Ben bişi sorcam iğnenin yan etkisi var mı? koruma olayı iğnenin memnunmusunuz kesin koruyor dimi kararsızım hapla korunuyorum ama iğneyide denemek istiyorum hap hergün almak zor gelio unuturum diye korkuyorum

Ben doğum yapmadım 3.5 yıldır da doğum kontrol hapı kullanıyorum...
Hiç doğum yapmamışlar kullanamaz diye birşey yok, uydurma bunlar...
Yeter ki dr kontrolünde kullan ve 6 ayda bir testlerini yaptır...

Ben bişi sorcam iğnenin yan etkisi var mı? koruma olayı iğnenin memnunmusunuz kesin koruyor dimi kararsızım hapla korunuyorum ama iğneyide denemek istiyorum hap hergün almak zor gelio unuturum diye korkuyorum

Doğum konrol hapının ve iğneninyan etkileri aynı canım...

slm kızlar en sonunda gittim doktora.en az zararlısı hap oldunu söledi.aylık veya 3 aylık ilaçlar adet düzensizliği yapıyomuş.ilaçta karar kıldık gittim ve yasmin aldım şuan bş sorun yok iyi gidiyo bakalım ilerde ne olcak...

X