Gelinlik Modelleri Pronovias Aglaya

facebookta su 400$lık yenıden dıkım pronovıas modellerını satan bır magaza dıktıgı her gelınlıgı reproduksuyon yaptıktan sonra album olarak yayınlamıs. musterılerın ısmıyle de album acmıs mesela bu pronovıas aglaya modelı zuzanna ıcın dıkıldı vs. gıbı.
buradan ınceleyın.

TIKLA

nasıl bı dıkım olmus sızce?

bence 400 dolar için hiç fena olmamış. pronoviaslarda gerçek fransız danteli kullanılıyor, mesela seninki de öyle gospodina. o kenarları saçaklı incecik fransız dantelinin yerine, gelinlikçilerin %99unun kullandığı normal dantelleri kullanınca tabi ki aynı gelinlik olmuyor. özellikle de yaka ve omuz kısımlarında. eh fransız danteli kullanılsın desen bu sefer yine pahalı bir fiyat çıkıyor ortaya.

pronoviaslar boşuna pahalı değiller. kumaşlarını bizim gelinlikçiler kullanmıyorlar bile.

çok da kötü bir kopya olmamıs bence..

gordugum bircok gelinlikten acıkara onde

tabiki aynısı degil.. zaten olamazda kimsenin birebir aynısını dikebilecegini sanmıyorummm

amaaa

bu gelinligin kopyası bile boleyse... :97:

aah ahh

valla dedigin gibi kopyasi bile guzelll bu modelin:KK69:

bence 400 dolar için hiç fena olmamış. pronoviaslarda gerçek fransız danteli kullanılıyor, mesela seninki de öyle gospodina. o kenarları saçaklı incecik fransız dantelinin yerine, gelinlikçilerin %99unun kullandığı normal dantelleri kullanınca tabi ki aynı gelinlik olmuyor. özellikle de yaka ve omuz kısımlarında. eh fransız danteli kullanılsın desen bu sefer yine pahalı bir fiyat çıkıyor ortaya.

pronoviaslar boşuna pahalı değiller. kumaşlarını bizim gelinlikçiler kullanmıyorlar bile.

minenes senin icin tekrar baktim , dedim minenes fena degil diyosa gercekten fena deildir :) valla yakında seni ispanyaya cagircaklar gibi hissediyorum 'pronovias ın yeni kumas secicisi' olarak :KK66:
tabi oyle bir is alanı var mı bilmiyorum ama yoksa da bence senin icin kesin acmalilar! cok cidddiyim!
ellie saabin bile kumas bilgisinn senden iyi oldugunu sanmıyorum. kesin iki ciziktiriyodur kagıda, calianları da hadi su kuması deneyelim, aa guzel oldu artık boyle uretılsınfalan diyolardır :p
neyse cıvıtmadan gelinlige doneyim, bari o belindeki kurdelayi metresi 2lira olan saten kurdeleden degil de braz daha mat olanlarindan kullansalar daha duzgun gorunebilir. dimi?
:)

yok kuzum o kadar değil, teveccühün vallahi ! bence de en tutmamış mesele kuşağı gerçekten de :KK70: bence terzi mankeninin bedenine harika oturmuş. bir de etek sonu yere değmiyor resimde ama tabi ki bir gelin giyince etek orijinalinde olduğu gibi yerlerde sürünecek ve tabi ki çok hoş görünecektir...

yok kuzum o kadar değil, teveccühün vallahi ! bence de en tutmamış mesele kuşağı gerçekten de :KK70: bence terzi mankeninin bedenine harika oturmuş. bir de etek sonu yere değmiyor resimde ama tabi ki bir gelin giyince etek orijinalinde olduğu gibi yerlerde sürünecek ve tabi ki çok hoş görünecektir...

yok yok teveccuhum degil gercekten gelinlik konusundaki bilgine hayranim.:KK69:
bu arada sitedeki diger modellere de baktim en guzeli su: (sanırım extra ucretle kuyruk boyunu uzatmıs bu dıktıren gelın. cok da ıyı yapmıs.:KK34:)

TIKLA

bi tek ben olumsuz yorum yapmışım ama hiç anlamam geilnlikden tülden falan o yüzden olabilir diye baktım gene de olmadı yani,, orjinale dibim düştü benim. olcaksa o olsun, gerçi sırf gelinliğe güle oynaya 7000 dolar verecek damat nereden bulacaksam :) neyse bulana hayırlı olsun, hayırlısıyla giysin :KK66:

tr de yok degil mi bu gelinlik?

pronovias da kiralama oluyomu kızlar? oluyosa kiraları nekadar bilen varmı?

tr de yok degil mi bu gelinlik?

pronovias da kiralama oluyomu kızlar? oluyosa kiraları nekadar bilen varmı?

ben kiralama yok diye biliyorum...en ucuz pronovias alma yöntemi outletleri takip etmek. 1600lere kadar düşüyor ellerinde kalan modeller. ama bu model satışa bile çıkmamış diye söylediler.

bu gelinligin outlete dusme ihtimali cok dusuk zaten satısa cıkmıs bile olsa

bu gelinligi gordukten sonra baska bi gelinligide begenmiyorum artık gerci dugune daha var bakalım :37

konu sahibi arkadas gelinliginin dikilmiş halini gorebilsek keske

Son düzenleme:
bu gelinligin outlete dusme ihtimali cok dusuk zaten satısa cıkmıs bile olsa

bu gelinligi gordukten sonra baska bi gelinligide begenmiyorum artık gerci dugune daha var bakalım :37

konu sahibi arkadas gelinliginin dikilmiş halini gorebilsek keske

diktirmek eğer doğru moda eviyle anlaşılır, kumaşlar birlikte seçilir ve süreç dikkatli takip edilirse güzel bir sonuç verebilir. diktirme meselesinde benim tek aklımı kurcalayan şey, daha önceki mesajımda da söylediğim gibi, dantelin tüle farklı bir şekilde tutturulmuş olması. bu model türkiyeye gelse, dediğim gibi pronoviasa gidilir, bilen biriyle, hatta benim gibi samimiyseniz gelinlikçinizle, bakılır ne yaptıklarına ama o da yokmuş.

gerçi ben şu modeli bağdat caddesi üzerindeki pronovias vitrininde gördüğüme eminim:
Pronovias%20Laertes1%5B3%5D.jpg

ki bu gelinlik aglayanın kardeş modeli, malzemeleri ve tekniği çok benziyor. onun kendisini görmek de yararlı olacaktır.

evet cok benziyor bu model aglaya biraz daha işcilik isteyen bir gelinlik bence bunun yanında

ayrıca gelinlikçi aynı işçiligi ve aynı kumasları kullanırsa zaten pronovias ile aynı fiyata denk gelecektir hemen hemen

belki su olur gelinlikçiden olcagı için 7000 deilde 3000 4000 vererek ancak kiralanabilir :)

yurtdısından orijinal satan yerlerin outletlerine dusebilme ihtimali var sadece aklımda suanda benim dugune kadar

:KK59:

evet cok benziyor bu model aglaya biraz daha işcilik isteyen bir gelinlik bence bunun yanında

ayrıca gelinlikçi aynı işçiligi ve aynı kumasları kullanırsa zaten pronovias ile aynı fiyata denk gelecektir hemen hemen

belki su olur gelinlikçiden olcagı için 7000 deilde 3000 4000 vererek ancak kiralanabilir :)

yurtdısından orijinal satan yerlerin outletlerine dusebilme ihtimali var sadece aklımda suanda benim dugune kadar

:KK59:

yani 3000e 4000e kiralama olmasa da asla 2000in altında bu gelinliğe sahip olunamaz. Benim gelinliğimde pronoviaslarda da kullanılan gerçek fransız dantelinden kullanmıştık, ikinci kumaş olarak da ipek organze. yani bu gelinlikte kullanılacak olan dantel ve tülün kalite olarak dengi olduğu düşünülebilir. ben 2500-3000 arası bir fiyata satın aldım. aynı fiyata bu gelinliğin de çok benzerini diktirebileceğini düşünüyorum.

bütçede bu kadar da çıkmak istemeyenler içinse gospodina'nın eklediği linkteki görüntü olabilecek en iyi görüntü kanımca. ama bence o da gayet güzel olmuş.

2000 euro eger aynısı olacaksa hiçbişey degil ... gozum kapalı verirdim..

ama nedense diktirmeye hiç sıcak bakamıyorum cok buyuk risk gibi geliyo bana

bu gelinligi diktiren biri daha vardı forumda ama hala bitmiş hallerini goremedik :KK50:

2000 euro eger aynısı olacaksa hiçbişey degil ... gozum kapalı verirdim..

ama nedense diktirmeye hiç sıcak bakamıyorum cok buyuk risk gibi geliyo bana

bu gelinligi diktiren biri daha vardı forumda ama hala bitmiş hallerini goremedik :KK50:

bir iyi haber vereyim o zaman, euro değil tl konuşuyordum :KK70:

7000 dedigim dolar degil kızlar, euro. hatta son fiyatı 7900euroymus, weddingbeedeki kızlar konusuyodu ordan gordum :)
SURADAN bakabilirsiniz. Hatta yine o linkte Elllie Saab in laertes ini denemis bi kız. bayıldım ona daa

2000 tl ye bu gelinligin aynısı dikilebilir diyosan gercekten super bir haber oldu bu :KK1:

şimdi biraz daha inceledim gelinliği. bacak kısmında da tülün altında bir miktar dantel var. dolayısıyla fransız dantelinden bir kupon kullanması gerekebilir. bu durumda, hani 2000tl demeyim ama insaflı ve fahiş bir fiyat vermeyen bir gelinlikçinin istanbulda ve kış aylarında 2500 liraya gerçek fransız danteli ve kaliteli tül kullanarak bu gelinliği dikmesi gerekir.

dikim kalitesi ise terziye kalan bir iş. daha önce diktiği ve dükkanına koyduğu gelinlikleri doğru gözlemlemen gerekir.

kızın denediği yerde 12000$mış fiyat gittikçe artıyor, outleti bile olsa hani 7000 dolar değil, tlye zor iner sanki ?

surda su gelinliği beğenen anca 5 kişi var, kişibaşı herkes 2000$ verse toplaşalım dönüşümlü giyelim desek bile parası yetişmez :KK66: , en iyisi bundan esinlenip başka şeylere bakmak :82:

kızın denediği yerde 12000$mış fiyat gittikçe artıyor, outleti bile olsa hani 7000 dolar değil, tlye zor iner sanki ?

7000 euro canım zaten dolar demiyoruz..

tl ye dikim olarak iner orijinalini 2000 tl ye ruyasını bile gostermezler...

şimdi biraz daha inceledim gelinliği. bacak kısmında da tülün altında bir miktar dantel var. dolayısıyla fransız dantelinden bir kupon kullanması gerekebilir. bu durumda, hani 2000tl demeyim ama insaflı ve fahiş bir fiyat vermeyen bir gelinlikçinin istanbulda ve kış aylarında 2500 liraya gerçek fransız danteli ve kaliteli tül kullanarak bu gelinliği dikmesi gerekir.

dikim kalitesi ise terziye kalan bir iş. daha önce diktiği ve dükkanına koyduğu gelinlikleri doğru gözlemlemen gerekir.

canım gercekten helal sut emmişini bulmak lazım cunku adım gibi eminim cogu gelinlikçi ben bunda "gercek" fransız danteli kullandım o yuzden bole diyip fiyat sisirecekdir

X