Gelinlik Modelleri Pronovias Aglaya

canım gercekten helal sut emmişini bulmak lazım cunku adım gibi eminim cogu gelinlikçi ben bunda "gercek" fransız danteli kullandım o yuzden bole diyip fiyat sisirecekdir

evet, gelinlikçilere sorsan tüm gelinlikler fransız dantelinden zaten. çok çeşitli danteller var. forumdan bir üyemizle gelinlik dantelini seçmek için eminönüne gitmiştik, ikimizin de terzisi Filiz Hnla birlikte. ben de orada öğrendim ki, gerçek fransız danteli sadece dokuma tekniği ya da kenarındaki kirpiklerle değil, malzemesiyle bile ayrılıyor. en kaliteli dantel fransız danteli. onun bir altında, görüntü olarak aynı fransız danteli gibi görünen ama bileşimi sentetik olan bir dantel türü daha var. onun bile gelinlikçiye girişi 750 tl kupon başı -yani yaklaşık 3 metresi. bu iki dantelden kullanıldığı taktirde gelinliğin görüntüsü buna yakın olacaktır.

Eğer fransız dantelini ayırt etmekle ilgili daha çok bilgi istersen şu başlığıma bakabilirsin:

http://www.kadinlarkulubu.com/gelin...6245-fransiz-danteli-konusundaki-karmasa.html

Bu gelinlikte kullanılacak dantelin güzelliği en çok yaka çevresinde önemli. pronovias bu tip modellerinde fr dantelinin saçaklarını ustaca kullanıyor. ayrıca fr danteli o kadar ince kibar bir dantel ki, gelinliğin straples kalıbının bitip göğüs ve omuzlardaki dantel direkt ten üstünde kaldığında çok zarif bir görüntü oluyor.

mesela gospodina'nın gelinliği alcede de yaka çevresi çok güzel çerçevelenmiştir:

Alcea.jpg
Alcec.jpg

Fransız danteli olmayan gelinlikler ise daha kalın yapıda olduklarından, en kenarları o kadar kibar bir görüntü vermiyor:

3507_01.jpg

Şu gelinlik ise dokuma tekniği olarak fr danteli gibi dursa da, kenarlarındaki saçaklar kesildiğinden aynı hissi vermiyor:

weddingdressesiwd5044b_3.jpg

Pronoviastan gelinlik beğenip diktirecek tüm arkadaşlara hatırlatmam, fransız danteli kullanmadan çok yakın bir görüntü elde edilemeyeceğidir...

uff cok pis bi kizim ben yaa. bi tane site gordum adi ecreater. baktim pronoviaslar 900-950$ civari. allah allah dedim ben bilmedigim orjinal gelinlik satan baska site varmi.
ama sonra baktim, yani zaten adindan da anlasiliyor da.. kendileri dikiyolarmis.
ama bana pahali geldi dikime gore fiyati..
gerci minenes e sormak lazim, uzman yorumu icin.

hocam SU yeniden dikim olan aglaya modeli gelinlik sizce 998$ eder mi?

saygilar..
:)

uff cok pis bi kizim ben yaa. bi tane site gordum adi ecreater. baktim pronoviaslar 900-950$ civari. allah allah dedim ben bilmedigim orjinal gelinlik satan baska site varmi.
ama sonra baktim, yani zaten adindan da anlasiliyor da.. kendileri dikiyolarmis.
ama bana pahali geldi dikime gore fiyati..
gerci minenes e sormak lazim, uzman yorumu icin.

hocam SU yeniden dikim olan aglaya modeli gelinlik sizce 998$ eder mi?

saygilar..
:)

kuzum utandırma ama yaaaa :KK70: baktım siteye. bu kesinlikle 1000 dolar etmez. türkiyede bu kaliteye gelinliği 700-800 liraya diktirebilirsin. birincisi fransız danteli değil. vasat kalite dantel kullanmış. onu da çok az miktarda kullanmış ve aplikleri aşırı seyrek. tülleri yeterince fazla katta değil ve daha sık büzme yaparak daha kabarık bir etek elde etmesi gerekiyordu.

senin ilk gönderdiğin jasmine's bridal gerçekten çok başarılı. fiyatı da daha makul...

kuzum utandırma ama yaaaa :KK70: baktım siteye. bu kesinlikle 1000 dolar etmez. türkiyede bu kaliteye gelinliği 700-800 liraya diktirebilirsin. birincisi fransız danteli değil. vasat kalite dantel kullanmış. onu da çok az miktarda kullanmış ve aplikleri aşırı seyrek. tülleri yeterince fazla katta değil ve daha sık büzme yaparak daha kabarık bir etek elde etmesi gerekiyordu.

senin ilk gönderdiğin jasmine's bridal gerçekten çok başarılı. fiyatı da daha makul...

utandirmiyorum ki amaa gercekleri soyluyorum :26: :)

valla bu bence de 1000$ etmez. belki 400 falan verilir e.. tani 1000$ ikinci el falan orijinali bile bulunur.

bu arada benim anlamdigim ben evli barkli bi bayan oldum ama neden hla gelinliklere bakiyorum. dimi.

bagimlilik yaratti ama resmen bi gun bile gelinlik gormezsem eksiklik hissediyorum kendimde

:KK1:

sonucu merak ettim.takliti ne derece başarılı oldu görmemiz mümkün mü???

3 sene önce kızkardeşime lal modada pronoviasın malaga modelini diktirdik çok zor bir modeldi birebir aynısını çalıştılar.Bu yazında arkadaşım ellie saabın modeli aglaya için lal modaya gitti 3000 dediler çok pahalı geldi başka bir moda evinde 2000 tl ye anlaştı 2. provada kaporayıda bırakıp lal modada diktirmeye karar verdi allahtan 200 tl kapora vermişti. modelle hiç bir alakası yoktu kullanılan dantel 10 milyonluk bir danteldi.bence bu gelinliklerde malzeme çok önemli yüksek fiyatlarda satılan gelinlikleri çok ucuz fiyata diktirmeye çalışıyoruz sonuçta hüsran oluyor.lal modada kullanılan danteli beraber seçtiler.kaliteli kordone fransız danteliydi gelinlikteki çiçeklerdende duvağına koydular.harika bir gelinlik olmuştu.

ben şu an bir modaeviyle bu gelinliğin birebirini dikebilmeleri konusunda görüşüyorum. fransız tipi dantel ve özel lazer kesim malzemeyle dikiliyor. internetten araştırmalarımla bulduğum bu gelinliğin en büyük fotoğraflarını birlikte inciğine cinciğine kadar inceledik. inşallah güzel bir sonuç çıkacak ortaya. ben de resimlerini burada paylaşacağım.

ben şu an bir modaeviyle bu gelinliğin birebirini dikebilmeleri konusunda görüşüyorum. fransız tipi dantel ve özel lazer kesim malzemeyle dikiliyor. internetten araştırmalarımla bulduğum bu gelinliğin en büyük fotoğraflarını birlikte inciğine cinciğine kadar inceledik. inşallah güzel bir sonuç çıkacak ortaya. ben de resimlerini burada paylaşacağım.

Merhaba Minenes

Benim de bir modaeviyle çalışma isteğim var. Onlara ne kadar güvenebilirim, veya gerçekten tatmin olabilecek miyim sorunsalları ile kendimi geri çekiyorum.
Bize bu konuda bilgi verebilir misin?

Duygu,

Gelinliklerde başarılı olması gereken iki mesele var. Kumaş ve işçilik. Genelde etrafta gördüğüm, işçilik orta veya iyi kalite oluyor, malzeme, kumaş ise nerdeyse her zaman kötü. Henüz ne yazık ki bir gelinlikçinin dikişinin iyi olup olmadığını anlamaya yarayacak kritik yerleri öğrenemedim. Bunu araştıracağım. Yani gelinliklerin nerelerinde işçilik kendini belli eder, bakacağım. Sadece kulaktan duyma bildiğim şeyler; iş taş ve dantel gibi malzemelerin kötü işçilikte yapıştırıldığı, iyi işçilikte tek tek dikildiği; fermuar veya kapatma mekanizmalarının iyi durması gerektiği. Eminim ki işçilik konusunda başka göstergeler vardır, ama şimdilik bu kadar.

Kumaş meselesine gelince. Gelinlik kumaşlarının tafta, saten, organze tiplerinde kalitelileri ipekli olur, kalitesizleri sentetik olur. dantelin kalitelisi pamuklu olur, kalitesizi sentetik olur. ipekli ve pamuklu kumaşlar mat görünürler, sentetik kumaşların yapısında parlaklık olur. parlaklık derken, sim tarzı bir parlaklığı kast etmiyorum. size naylon hissi vermesiyle alakalı, ipliğinde polyester karışım bulunur. bir de sentetik kumaşlar kaliteli kumaşlara göre daha sert olurlar genelde. kesinlikle ama kesinlikle gelinliğinizin dikimize başlamadan önce kumaşları görerek onaylamak istediğinizi belirtmeniz lazım. sizin gelinliğinize başlanmadan birçok gelinlikçide kumaş örneklerini görmeniz lazım. hatta en iyisi istanbulda olan gelinlerin yollarını eminönü sultanhamama düşürüp gelinlik kumaşçılarını gezmeleri lazım.

Duygu,

Gelinliklerde başarılı olması gereken iki mesele var. Kumaş ve işçilik. Genelde etrafta gördüğüm, işçilik orta veya iyi kalite oluyor, malzeme, kumaş ise nerdeyse her zaman kötü. Henüz ne yazık ki bir gelinlikçinin dikişinin iyi olup olmadığını anlamaya yarayacak kritik yerleri öğrenemedim. Bunu araştıracağım. Yani gelinliklerin nerelerinde işçilik kendini belli eder, bakacağım. Sadece kulaktan duyma bildiğim şeyler; iş taş ve dantel gibi malzemelerin kötü işçilikte yapıştırıldığı, iyi işçilikte tek tek dikildiği; fermuar veya kapatma mekanizmalarının iyi durması gerektiği. Eminim ki işçilik konusunda başka göstergeler vardır, ama şimdilik bu kadar.

Kumaş meselesine gelince. Gelinlik kumaşlarının tafta, saten, organze tiplerinde kalitelileri ipekli olur, kalitesizleri sentetik olur. dantelin kalitelisi pamuklu olur, kalitesizi sentetik olur. ipekli ve pamuklu kumaşlar mat görünürler, sentetik kumaşların yapısında parlaklık olur. parlaklık derken, sim tarzı bir parlaklığı kast etmiyorum. size naylon hissi vermesiyle alakalı, ipliğinde polyester karışım bulunur. bir de sentetik kumaşlar kaliteli kumaşlara göre daha sert olurlar genelde. kesinlikle ama kesinlikle gelinliğinizin dikimize başlamadan önce kumaşları görerek onaylamak istediğinizi belirtmeniz lazım. sizin gelinliğinize başlanmadan birçok gelinlikçide kumaş örneklerini görmeniz lazım. hatta en iyisi istanbulda olan gelinlerin yollarını eminönü sultanhamama düşürüp gelinlik kumaşçılarını gezmeleri lazım.

Çok halısın minenes, modelden ziyade kumaşın kalitesi ve gerçekliği de çok önemli. Ne kadar güzel bir model bile olsa, kalitesiz bir kumaş kullanılan gelinlikler içler acısı olabiliyor.
Dikim konusunda ben de çok fazla bilgiye sahip değilim, umarım seçeceğim moda evi bu konuda ehli olacaktır.En azından dikmiş oldukları diğer modellerden bu anlaşılır sanıyorum.

Çalışan bayanlar için eminönü ve sultanhamam çalışma saatleri pek uygun olmuyor. Yaz saati uygulamasında cumartesi günü iş çıkışı gidip bakılabilir.
Çok teşekkür ederim.

bikaç gün önce vakkoyu aradım ve bu modelin fiyatının 23.000 tl olduğunu söyledilerrr

çok güzl bende çok beğendim ama biraz açık geldi bana dha oncede pronoviasın kendi sitesinde görmüştüm

X