Mutfak Püf Noktaları beko ekmek makinesi kullananlar ACİL yardım!!!

kullandığın un ve mayayı sende yazar mısın vaveyla?
benim tekne boyunda oluyor ama geçmiyor:))

Son düzenleme:
nasılll yaaaa:)
dr.otker ınstand maya-unda söke
işin sırrı neee vaveyla?:KK1:
suyuda ılık koyuyorum.
dün denediğim somon ekmek umduğum gibi olmadı:KK43:içine şeker yerine bal konuyor olması tadı bozdu sanırım.yani sınıfta kaldı.ama ıslatıp balkona koydum kuşlar yedi:)
makinada fesleğenli ekmeğim var tadına bakınca sonucu yazarım:)

wohoww fesleğenli haa :KK34: ekmek alanında uzmanlaşacaksın! :KK52:
aynen ben de dr.othker kullanıyorum, un bim in unu efsane :) işin sırrını bilemedim ben şimdi.. tekne boyundaysa seninki de iyi o zaman :KK19:
ballı somon ekmeğe yazık olmuş sadece tadı mı bozuldu..? yoksa sert mi oldu.. ne biliim ballı güzel olur gibi geldi de..
eşim benim ekmek sewdam yüzünden 3 kilo almış :KK24: :KK57: yarın merkeze gidicem onun için kepekli un bulabilirsem alıcam :)

wohoww fesleğenli haa :KK34: ekmek alanında uzmanlaşacaksın! :KK52:
aynen ben de dr.othker kullanıyorum, un bim in unu efsane :) işin sırrını bilemedim ben şimdi.. tekne boyundaysa seninki de iyi o zaman :KK19:
ballı somon ekmeğe yazık olmuş sadece tadı mı bozuldu..? yoksa sert mi oldu.. ne biliim ballı güzel olur gibi geldi de..
eşim benim ekmek sewdam yüzünden 3 kilo almış :KK24: :KK57: yarın merkeze gidicem onun için kepekli un bulabilirsem alıcam :)

fesleğenli ekmekte güzel oldu,kabardı
efsane bende kullanmıştım bir ara ama sökeyi önerdiler hep.
bir arada efsaneyle denicem
somon ekmeğin tadı tatlı:)alışık olmayınca
kepek ve tam buğday unu :)
aslında ekmeğin içi daha yoğun olduğu için 1-2 dilimle doyuluyor :)
annem bu sabah kahvaltıya geldi ekmeği yaptım sıcacık ikram edicem sözde,ayrıca yaptığım açma yenilince ekmeğim kenarda kalakaldı:KK43:((
ben tarif defterimi alıp geleyim.denemek istersen fesleğenli ekmeği dene:)

FESLEĞENLİ EKMEK
300 ml.ılık su
1 büyük ölçek sıvıyağı
4 kap un(kap'ı tamamen doldurup elinde düzle ki fazlalıkları almış ol)
1.5büyük ölçek toz şeker
1.5 küçük ölçek tuz
1.5 küçük ölçek ınstand maya
bip sesiylede 2 tatlı kaşığı kurutulmuş fesleğen:)))
gayet güzel kabaran, mis kokulu bir ekmek ama eşimin baharatla arası çok olmadığı için ekmeği bana bıraktı:)))

aynı anda olmuşusuz farkında olmadan :26:

denicem fesleğenli ekmeği.. ama eşim yemez gibi geliyor :KK37:
ekmek yaptığında poğaça neyim yapma da herkes ekmeğin farkına warsın ama değil mi :KK34:

300 ml.ılık su
1 büyük ölçek sıvıyağı
4 kap un(kap'ı tamamen doldurup elinde düzle ki fazlalıkları almış ol)
2 büyük ölçek toz şeker
2 küçük ölçek tuz
2 küçük ölçek ınstand maya
Fesleğenli tarifi biraz değiştirdim ve ortaya daha güzel olarak çıktı.Bu tariften çok memnun kaldım vaveyla mutlaka dene derim.

X