Mutfak Püf Noktaları beko ekmek makinesi kullananlar ACİL yardım!!!

vaveyla_a

kaktüs
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
6.066
118
selam kızlar..
yeni aldım beko ekmaker..we bugün ilk kez denedim dışı çok sert we kabuklu oldu..neyi yanlış yaptım? siz nasıl yapıyorsunuz..tadında bir eksiklık war sanki bir de..yardıma ihtiyacım war :KK43:

Son düzenleme:
merhaba...ekmek makinam yok...hicte kullanmadim isyan etmissin kimse cevap vermedi diye ben bi cevap yazayim dedim...belki isine yaramaz cevabimda tahminen soyluyorumm acaba hamurumu fazla koydunuz makineye...tuzu eksik olabilir tad acisindan...:26:

ahh canım çok teşekkürler sesimi duyduğun için :KK16:
hamuru fazla değil ayarında ama bilemedim işte ne sorun

Canım benim makinemde beko ekmaker 4 yıl oldu alalı, bende önceleri yapmayı bilmiyordum. Sorunun kullanma klavuzunda olduğunu gördüm. Tarifi klavuza göre yapma, önce ekmek için sıvı malzemeleri koy ardından unu en son mayayı koy daha iyi olduğunu göreceksin.

Canım benim makinemde beko ekmaker 4 yıl oldu alalı, bende önceleri yapmayı bilmiyordum. Sorunun kullanma klavuzunda olduğunu gördüm. Tarifi klavuza göre yapma, önce ekmek için sıvı malzemeleri koy ardından unu en son mayayı koy daha iyi olduğunu göreceksin.

ama kullanım klavuzunda da zaten sıralam böyle..ölçüyü nasıl koyuyorsun.. dış kabuğunun ayarı nasıl yapılıyor çözemedim anlamadım

Canım pişirme ayarı var ya az, çok , orta pişmiş şeklinde oralardan yapabilirsin birde ekmeği pişirirken köy ekmeği şeklinde pişirme tam buğday ununa ayarla

onu buldum yani kabuk ayarını tekrar yaptım ama üstü çok az kızarıyor hatta bembeyaz diyebilirim..ve çok sert..ne kadar ölçü ile yapıyorsun bir ekmek tarifi verir misin bana we hangi programı seçtiğini..yardımcı olursan sevaba girersin :KK74:

Son düzenleme:
Bende ilk aldığımda klavuza göre yapıyordum sert kabarmamış ekmek yedik 2 ay sonra bir gün ölçüyü eksik koyduğumu farkettim ama artık malzeme koymam için çok geçti ekmek oldu bir baktım nasıl kabarmış meğersem ben tutturamıyormuşum tarifi şimdi ise herşeyi göz kararı koyuyorum hamura bakıyorum sıvıksa un ekliyorum katıysa su katıyorum şimdi ekmeklerim süper oluyor

Bende ilk aldığımda klavuza göre yapıyordum sert kabarmamış ekmek yedik 2 ay sonra bir gün ölçüyü eksik koyduğumu farkettim ama artık malzeme koymam için çok geçti ekmek oldu bir baktım nasıl kabarmış meğersem ben tutturamıyormuşum tarifi şimdi ise herşeyi göz kararı koyuyorum hamura bakıyorum sıvıksa un ekliyorum katıysa su katıyorum şimdi ekmeklerim süper oluyor

hangi ölçüyü eksik koyuyorsun? be n hala tutturamadım yaa.. dışı çok sert oluyor we en üstü kızarmıyor? sizin de öyle miydi

Konuun üzerinden zaman geçmiş ama belki kou sahibi okur.kesinlikle tutacak bir tarif vericem.
Kendi bardağı varsa onunla yoksa normal bardak ölçüsüyle.

1 bardak oda sıcaklığında su
1 yumurta
1 yemek kşğ.tereyağ yada katı yağ
2 ymk kşğ yoğurt
4,5 bardak un
1 çay kşğ tuz
1 çay kşğ toz şeker
1 çay kşğ kuru maya

hepsini yazdığım sırayla koyup normal ekmek düğmesinde yaparsanız süper lezzetli olur.

çok teşekkürler..
ben hala ekmek tutturamadım:26: bu şekilde bir deneyeyim.. kabuğu hala çok sert oluyor anlamadım gitti yaaa

bekonun ekmek yapma makinasını almayı düşünüyorum bugün ama nette yaptığım araştırmalar gözümü korkuttu:KK43:
garanti tarifleri bulunca içimiz rahatlıcak anlaşılan.tariflerden memnun kalanlar buraya yazarsa bizlerde deneriz.
ekmek s-natı sitesini buldum ve ordaki tariflerde güzele benziyor bir inceleyin derim.

bende arçelik olanını kullanıyorum ama ekmekler güzel olmuyor ne yaptıysam olmadı tarıfe göre yaptım fırından hamur aldım yaptım yok olmuyor. ama çok güzel kek pişiriyor. bende ekmek yapmaktan vazgeçtim:)

beko ekmaker aldım ama kaç gündür isteğim gibi olmuyor ekmek:KK43:
üstü çöküyor,altı pişiyor üstü pişmiyor.
standart ve orta olarak ayarlıyorum.3 saatlik
beko kullanıp memnun kaldığınız bir tarifiniz varsa ne olur yazın

X