Saç Rengi ve Saç Boyama Koleston Oksidan Sütü ile Saç Rengi Açma

tamamda oranları nasıl olcak? ne kadar mıktar karıstırcaz

Göz kararı koyabilirsin. Eşit miktarlarda su ve oksidan sütünü karıştırıyorsan 1-2 tatlı kaşığı durulanmayan saç kremi ya da zeytinyağı/bademyağı işe yarayabilir. Henüz denemediğim için kesin birşey söyleyemiyorum malesef ama denediğimde kullanacağım oranlar böyle olacak.

Ben 9luğuyla boyasız saçlarımı açmıştım geçen sene. Tüm ev arkadaşlarımla beraber yapmıştık hatta. Saçım siyahtı, bir iki ton açıldı. Yumuşak bir kahve tonu olmuştu. Diğer arkadaşlarım da memnun kaldı, çok büyük bir değişiklik yaptığı söylenemez ama zarar vermediğini söyleyebilirim. Uygulamadan sonra biraz sertleşti gibi geliyor ama sonra saç normale dönüyor. Biz sıkıntı yaşamamıştık.

Senin karışımın ve uygulaman nasıl olmuştu Proserpine'nınki gibi mi ? Ben 2-3 gün sonra yapacağım işlemi ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

Bugün 6lıktan 2 tane aldım ne olur ne olmaz die 9luğa cesaret edemedim. Saç ucuna saf sütü uyguladım ama sanki birşey farketmedi. Yarın bütün saça deneyeceğim bakalım olmadı 9luktan alırım.

Koyu renk saçlarda 6lık olan pek birşey farkettirmiyor.
Saçlarım gür olduğu için 2 tüp kullandım. C.tesi günü 9luğu uygulayacağım umarım o baya açar..

Ben şu an 9luk ile yaptım bütün saçıma sürdüm kurutma makinesiyle de kuruttum ardından heryere eşit dağılmamıştı diplerde teltel açık renkler vardı önemli değil dedim yıkadım yıkadıktan sonra diplerde turuncu kırmızı ışıltılar oldu daha önce hiç böyle olmamıştı iğrenç keşke yapmasaydım .kurumasını bekliyorum şimdi saçımın eğer çok belli oluyorsa boyayacağım mecburen :KK43:

Aa önceki saç rengin neydi ki ve boyalı mıydı ? Duyduğuma göre siyah boyalı saçları turuncu yapıyormuş.

Yok hiç boyamadım saçlarımı .daha öncede kaçlık olduğunu bilmediğim peroksitle uçlarını açmıştım tatlı bir kahve rengi olmuştu .saçlarım siyahta değil kahverengi .ilk yaptığımda turuncu kırmızı gibi gelmişti bana ama geçti sanırım. yine de sonuçtan memnun olduğum söylenemez ama açıldı rengi özellikle bazı bölgeler belirgin şekilde .

kızlar ılk defa şu koleston un köpük boyasını kullanıcam.saç rengım koyu olduğu ıçın boyadığım hıç bı boya tam rengını tutmuyo.
koleston un 7/0 köpük boyasını aldım rengı çok tatlı fakat yıne tam tutmıycak çok koyu tutcak.
dıyorum kı şu kolestom %9 luk oksıdanlardan alıp karışıma katsam daha açık tutar mı renk.. :18:

deneyenınız varsa lütfen cevaplasın şımdıden teşekkürler :26:

kızlar arkadasın biri başlık atmış c vitamini ile saç açmak diye nasıldır ki acaba oksidn gibi yıpratmaz diye düşünüyorum ama

kızlar ılk defa şu koleston un köpük boyasını kullanıcam.saç rengım koyu olduğu ıçın boyadığım hıç bı boya tam rengını tutmuyo.
koleston un 7/0 köpük boyasını aldım rengı çok tatlı fakat yıne tam tutmıycak çok koyu tutcak.
dıyorum kı şu kolestom %9 luk oksıdanlardan alıp karışıma katsam daha açık tutar mı renk.. :18:

deneyenınız varsa lütfen cevaplasın şımdıden teşekkürler :26:

canım her yere aynı şeyi yazıyorsun. konuyla alakalı değil ki sorun...yeni konu açarsan daha iyi olur, yardımcı olurlar o zaman

sıvı perotsit i kardeşim çok kullanır ikidebir alır alır açar saçını ve mahvetti saçlarını bide düzleştiriciyle düzleştiriyo sürekli hep yanık saçları:KK50:

Saçlarımın rengi önceden koyuydu. Rengini doğal yollarla açmak için papatya suyu denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Daha sonra kolestonun 6lık oksidan sütü denedim o da pek birşey farketmedi. 9luğu denemeye karar verdim ve birkaç gün önce uyguladım. Saçlarım gür ve kalın telli olduğu için hiç tereddüt etmeden saçlarıma sürdüm. Hiçbir zararı olmadı ve ben bakım için de balsam da kullanıyorum.Diplere her yere eşit bir şekilde sürdüm. Dediğim gibi hiç zarar vermedi aksine ışıltı verdi sanki. İlk hali ve sonraki halinin resimlerini koyuyorum.

$Fotoğraf2605-1.jpg $Fotoğraf2675-1.jpg

Sanırım daha da açmak için birkaç defa daha 9luk uygulayacağım fakat daha sonra.

Evet ama bu benim için bir denemeydi gerek zaman açısından gerekse saçlarımın yıpranmaması açısından daha da uğraşamam.

X