Gebelikte Nescafe içmeye devam edenler buraya..

Benim doktorum günde en fazla yarım fincan nescafe ya da bi fincan türk kahvesi dedi
Kahveyle aram yok zaten de
Kadın Prof baya iyi bir hastanede

Normalde cok sevmeme ragmen hiç için almadı nescafeyi 37. Haftamdayım hala içmedim son 3 aydır her gün 1 sade türk kahvesi içtim. Bugünde içtim ama bugün canım 3 ü bir arada istio napsam içsem mi kızlar?

Ben günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum valla :)
Kahveye çok düşkünüm bende, Benim doktorum 1 türk kahvesi 1 nescafeye izin verdi ancak benim içim almıyordu sürekli kusuyordum. E sigarayıda bıraktığım için canım istemedi. Sana afiyet olsun ohh :)

Ben ilk 3 ay ne kahve ne kola hiç bişey içmedim. Sadece kahvaltıda yarım fincan açık çay içiyordum. Yeni yeni kahve içmeye başladım. Kola vs hala ağzıma sürmüyorum çok içim yanarsa yarım bardak ice tea içiyorum sadece.

ben tüm gebelikte beslenmeyi alkol ve sigara hariç çok da sınırlamamak gerektiğini düşünüyorum.. sigara ve alkol konusunda kesinlikle çok katıyım o ayrı mevzu.. ama çok çay/kahve tiryakisi iseniz ve içmeden mutsuz oluyorsanız bu da psikolojik olarak bebeği etkiyeleceği için kararında tüketilebilir diye düşünüyorum..

zaten gerek doktorlar gerekse internetteki yazılarda günde belli bir miktar kafein ya da çay tüketiminin zararının olmadığı belirtiliyor..

ben gebeliğin başında çok sevdiğim çaydan tiksinmiştim.. 3. ay itibari ile içmeye başladım o da çok açık ya tek şekerli ya da şekersiz günde 1-2 bardağı geçmiyor.. özellikle öğlen yemeklerinden sonra işyerinde 1 bardak çay içinde yediklerimi hazmettiğim ve bunun da beni rahatlattığını düşündüğüm için bunun bana sakıncasından ziyade huzur verdiği için daha faydalı olduğunu düşünüyorum..

ama başlığı açan arkadaşımız sanırım sigara konusunda baya tepki almış.. bir hamileye fikrinizi söyleyin ama bu kadar da sert tepkiler vermeyin bence.. kadıncağız sizden fikir istemiş aşağılar şekilde eleştirmenizi değil.. sonuçta anne-bebek sağlığı kadar huzurları da önemli.. burda destek olacağımıza küçümseyerek, ters konuşarak kimseye fayda sağlayamayız die düşünüorm..

Kesinlikle katılıyorum.
Zaten yeterince psikolojik olarak kötüyüz her lafa ağlayıp alınıyoruz.
Biraz empati ve biraz daha naif olmalarını tavsiye ederdim arkadaşlardan.

Arkadaşlar ağlama konusuna değinirsek hamilelikte hormonlar sayesinde duygusallık tavan herşeye ağlayabilme yetim var çocuk gibiyim bebeğimi düşünüp susmaya çalışıyorum ama günde 3 posta ağlıyorum sabah öğle akşam resmen yaşlar gözümde bekliyor vee hooop akıyorlar. Sigara alkol konusunda KESİNLİKLE katı görüşüm mevcut ama sigarayı yeni bırakmaya çalışan insanlarda çok stresli olup daha çok stres yapıyor vücuduna. bunu hiç sigara kullanmamış bi insana anlatamazsın tabikide hak vermek değil ama biraz anlayış empati . Herkes çocuk istiyor hamileliğinde bir olgunlaşma süreci olduğunu düşünüyorum , insan eski alışkanlıklarına kolay kolay veda edemiyor özellikle sigara konusunda.

Yorumlar gerçekten çok katı ve yaralayıcı olmuş.
‘Vazgeçemeyen var mı’ diyor başlıkta, ‘gelip beni yargılayın,rencide edin’ demiyor.
Doğrusunun içilmemesi olduğunu eminim soran arkadaşım da biliyordur, vazgeçemediği için zaten suçluluk hissediyordur.
Hele ki ‘bebek sahibi olabilmek için yırtınan ve olamayan’ların konuyla hiç ilgisi yok.
Kimin çocuk sahibi olmayı hakedip kimin haketmediği size mi kalmış?
‘Bırakabiliyorsan bırak, bırakamıyorsan da mümkün mertebe az tüketmeye çalış’

Yorumlar gerçekten çok katı ve yaralayıcı olmuş.
‘Vazgeçemeyen var mı’ diyor başlıkta, ‘gelip beni yargılayın,rencide edin’ demiyor.
Doğrusunun içilmemesi olduğunu eminim soran arkadaşım da biliyordur, vazgeçemediği için zaten suçluluk hissediyordur.
Hele ki ‘bebek sahibi olabilmek için yırtınan ve olamayan’ların konuyla hiç ilgisi yok.
Kimin çocuk sahibi olmayı hakedip kimin haketmediği size mi kalmış?
‘Bırakabiliyorsan bırak, bırakamıyorsan da mümkün mertebe az tüketmeye çalış’

Yıllar öncesinin konusunu hortlatmışsınız😂😂😂 ben de heyecanla okudum okudum yeni fark ettim

X