Gebelikte Nescafe içmeye devam edenler buraya..

Selam kızlar,
bişi sorucam hamileliğinde kahveden vazgeçemeyen var mı :):KK68:

ooo canım sen de,önce sigara,sonra kahve,acil bırakman lazım,çünkü kan lazım bu dönemde,demir lazım,ben çayı bile 1 bardak çok açık ve şekerli içiyom,kahve ağzıma koymuyom,demir ilacı alıyom çünkü,süt ürünlerinden bile uzak tutmak gerek bu ilacı,çay kahvede olumsuz etkiler demiri,sık dişini canım,içme şu 2 sini de ya,ne yararı var,portakal suyu iç,su iç,süt iç ama bunları bırak ya,yazık kuzuna

canim cay kahve günde 3 bardaktan fazla icmemeye dikat et.ama abartmadan 3 fincana kadar icebilirsin. cay yada kahve. cay icersen acik ic derler ne kadar dogru bilmem. benim doktorum acik yada koyu falan demedi gunde en fazla 3 bardak cay yada kahve tüketebilirsin dedi..zaten normalide budur. icme diye birsey yok. ha demir ilaci aliyorsan onu aldiktan en az iki saat sonra cay kahve yada süt icebilirsin. demir emilimini azaltir. birde yemeklerden hemen sonra cay kahve icme oda yemekten aldigin demiri azaltir durum bu yani. kahve zararli birsey degil cayda öyle. hersey gibi abartmadigin sürece..hamilelikte cay kahve icilmez diyenlere inanma.. doktoruna sor tabi.benim Turkiyede arkadasim dogum yapmisti onu ziyarete gitmistim sormustum kahve sigara ne yaptin diye..o sigara biraktim dedi kahve zaten yasak dedi günde bir fincan turk kahvesine izin var dedi. hadi ya dedim cok sasirdim. bende hamile kalinca hemen doktoruma sordum yok öyle sey dedi .siniri var tabiki icebilirsin dedi. tek uzak dur dedigi sigara, alkol, cig et ve kediler..benim sana söyleyeceklerim bu kadar. keyfine bak canim. sagklikli dogum dilerim..

bende 6 aylik hamileyim ilk 3 ay cay,kahve,sigara hic bisey icmedim,yani icemedim,canim istemedi
doktorum gunde 3 fincani gecmicek sekilde kahve ve cay icebilirsn dedi,eger normalde sigarayi cok iciyorsan
zaten kesinlikle birakma diyor doktorlar hamileyken birden birakirsan olmazmis,bide cig hayvan urunleri yemiceksin
ben simdi gunde 2 tane kahvemi icerim,ama kahve ictiysem cay icmem,1 tane de sigara iciyorum

bi belgeselde izlemiştim. günde belli bi miligrama kadar kafein alınabilir diyodu. fazlası çocukta hiperaktivite, dikkat dağınıklığı gibi şeylere neden oluyomuş. ben de normalde pek sevmem nescafeyi. içersem de süt gibi içerim. ama hamileyken canım çok istedi. hatta iş yerinde hamile bi arkadaş daha vardı. bi ara her öğlen karşılıklı nescafe içiyoduk. içilmese daha iyi tabi ama çok canın istiyosa da kendini mahrum etme bence. benim ablamın doktoru da günde bi fincan türk kahvesine izin vermişti hamileyken.

7.5 aylık hamileyim, hergün çayımı içiyorum .
sabahları kahvaltıda 1 kupa fix, gün içinde belki bir çay bardağı daha

bikaç kez canım türk kahvesi istedi, toplasan 4 kere falan içmişimdir,
ama kolayı bi türlü bırakamadım, gün aşırı içiyorum , bazen hergün .

Selam kızlar,
bişi sorucam hamileliğinde kahveden vazgeçemeyen var mı :):KK68:

Sende ne zararli ise onu Yapiyosun,
Daha gecen sigara konuna dunyanin seyini yazdik, ama nafile.
Sigara iciyosun,
Kahve iciyosun,
Diger konudan hatirladigim kadari ile cok agladigini filanda yazmissin.

Canim sen bu bebegi gercekden istiyomusun?
Yazik degil mi o minicik yavruya?

canım sen bizimle dalga mı geçiyorsun?önce sigara sonra bu konu?valla yazılacak pek bir cevap yok.bebek diye yanıp tutuşan tüp bebek bölümündeki bayanlar herşeylerinden vaz geçmeye razıyken,melek anneleri giden yavrularının yerine bir tane bebek için canlarını ortaya koymuşken güzel Rabbim sen bilirsin.....................................

bence kahve ve sigarayı birliket iç,süper olur!!!

''HAMİLELİKTE SİGARA VE KAHVEDEN VAZGEÇEMEYENLER.''
Bu başlığın altına ne yazılmasını bekliyorsunuz???Sigara başlığınızıda okumuştum orada kendimi tutmuştum.O bebek size bir emanet!!!Size misafir ve onun sizi seçme şansı yoktu.Acaba bebeğinizin seçme şansı olsaydı sizi seçer miydi anne olarak?Bence bunu düşünün belki böylece üçünden birini seçersiniz...

''HAMİLELİKTE SİGARA VE KAHVEDEN VAZGEÇEMEYENLER.''
Bu başlığın altına ne yazılmasını bekliyorsunuz???Sigara başlığınızıda okumuştum orada kendimi tutmuştum.O bebek size bir emanet!!!Size misafir ve onun sizi seçme şansı yoktu.Acaba bebeğinizin seçme şansı olsaydı sizi seçer miydi anne olarak?Bence bunu düşünün belki böylece üçünden birini seçersiniz...

her kelimesine katılıyorum!ufak bir google araması yaparsa konu sahibi, o kafeinin bebeğin damarlarında kaç gün dolaştığını da öğrenir.

allahım ya biz o kadar hassas davranırız bebeğimizde anomali çıkar, neyseee konuşmayım

iç arkadaşım devam ett sen

Cayida kahveyide sevmem ama doktoruma sordum sirf merakimdan gunde bi iki bardak cay kahve icmeyle birsey olmaz bu kadar hassas olmayin dedi. Doktorumda benim gibi cok miy miy degildir. Gunde 3 bardagi gectimi sakincasi olabilir dedi. Olur demiyorum olabilir diyorum dedi. Nescafede cayda ne varsa aynisi cikolatada var dedi. Ne yani hic cikolata yemeden hamilelikmi olur dedi. Sigarayi sormak aklima gelmedi kendim kullanmadigim icin.

kızlar sigara içen hamileleri kınamakta istemiyorum ama çok ayıp günah yani yakınımda olsalar bi sarsardım sanırımmmm!! geçen akşam eşimle dışarda oturuyoruz bir hamile ha doğurdu doğuracak bende dikkatimi çekti bakıyorum pastasını böreğini yedi kadının eşi yanında sigara yaktı dedim yuh bak eşinin yanında sigara içiyor sonra o kadında yaktı bi sigara maşallah içine çeke çeke içti!! utandım ben utandım doğmadan bebeğine bunu yapan doğunca napar dedim. yapmayın kızlar bu bile bile zarar!! moraliniz bozulmasın diye daha kötü şeyler yazmıyorum ama lütfen herkes bırakır sigarayı sizde bırakırsınız.

Kahveye gelince benim doktorum sınır koymadı beslenme uzmanına gittim sordum içebilirsin dedi şekersiz iç kilo alma dedi o kadar ama zaten hamileyken çayı azıcık demli içsen kahveyide bi bardaktan fazla içsen bu sefer mide şikayetleriniz çok artıyor benim doktorum zaten vücudunuz sizi durdurur diyor benim gerçekten de öyle ben sadece sütü sade içemiyorum içine çok çok az kahve atıyorum çayı 2 bardaktan fazla içsem midem ağrıyor.

ben normalde çayı ve kahveyi çok severim çokta şekerli içerim. yani içerdim. hamileliğimin 2. ayında çaydan da kahvedende tiksindim o kadar sevmeme rağmen. yeteri kadar depolamışsın dedi dr. 6. ayımdam sonra ufaktan çaya başladım, o da kahvaltıda ve çok açık olmak üzere. kahveyide haftada 1 içiyorum, bakın günde değil haftada. oda hürrem keyfi yaparkendi (unutmayim diye çarşamba gününü belirlemiştim:KK1:)

Ben yeşil çay tiryakisiydim,hamile kaldığım andan itibaren bıraktım zaten kahveyle de aram hiç yoktur,sigaradan da nefret ederim..
eğer zararlı ise bilemiyorum ama ice tea çok tüketiyorum var mıdır acaba bi zararı?

kahvede ice tea'den daha çok kafein var gerçi ama merak ediyorum açıkçası?

Aslinda hamileligin bilincinde olan herkes dikkat etmeli bence. Gorumcem hamileyken icti icti cocuk sapsari sivi icinde dogmus simdide astim hastasi ikide bir hastanede hava veriyolar. Degermi ya sigara dedigin nedirki. :KK20::KK45:

hergün 5 6 bardak nescafe 1 paket sigara içerdim şimdi neskafeyi 1e sigarayo yarım pakete düşürdüm inşallah tamamen bırakabilirim

ben tüm gebelikte beslenmeyi alkol ve sigara hariç çok da sınırlamamak gerektiğini düşünüyorum.. sigara ve alkol konusunda kesinlikle çok katıyım o ayrı mevzu.. ama çok çay/kahve tiryakisi iseniz ve içmeden mutsuz oluyorsanız bu da psikolojik olarak bebeği etkiyeleceği için kararında tüketilebilir diye düşünüyorum..

zaten gerek doktorlar gerekse internetteki yazılarda günde belli bir miktar kafein ya da çay tüketiminin zararının olmadığı belirtiliyor..

ben gebeliğin başında çok sevdiğim çaydan tiksinmiştim.. 3. ay itibari ile içmeye başladım o da çok açık ya tek şekerli ya da şekersiz günde 1-2 bardağı geçmiyor.. özellikle öğlen yemeklerinden sonra işyerinde 1 bardak çay içinde yediklerimi hazmettiğim ve bunun da beni rahatlattığını düşündüğüm için bunun bana sakıncasından ziyade huzur verdiği için daha faydalı olduğunu düşünüyorum..

ama başlığı açan arkadaşımız sanırım sigara konusunda baya tepki almış.. bir hamileye fikrinizi söyleyin ama bu kadar da sert tepkiler vermeyin bence.. kadıncağız sizden fikir istemiş aşağılar şekilde eleştirmenizi değil.. sonuçta anne-bebek sağlığı kadar huzurları da önemli.. burda destek olacağımıza küçümseyerek, ters konuşarak kimseye fayda sağlayamayız die düşünüorm..

Gerçekten şaka gibi çok eski bir konu ama yorumlara çok şaşırdım doğrusu..Günde içilen bir fincan kahve ya da bir çay tam tersi insanı mutlu ettiği için bebeğide mutlu eder...Herşeyin azı karar çoğu zarar sanki uyuşturucu içmiş gibi tepkiler....İnanamıyorum gerçekten...İlk bebeğimde de içtim aslan gibi oğlan doğurdum ikincisi de yolda hergün içiyorum çay da kahve de...Gittiğim doktor dalında en iyilerinden biri ve asla kısmadı...Abartmadığın sürece ikisinede içebilirsin dedi...Herkesin bebeği de kendine hamileliği de...Bence ben hiççç ağzıma sürmedim diyenler daha zor bir hamilelik geçiriyor....Sağlıklı doğumlar dilerim..

ben aşırı bağımlısıydım
içmediğimde sinirli oluyordum
ama söz konusu oğlumsa herşeyden vazgeçerim

X