Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğim ne yiyebilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

entinte

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2011
13
0
8 Nisanda oğlum oldu, maşallah kocaman oldu. Daha önce de yazdığım gibi Bosna Hersek'te yaşıyorum ve bugün yeni üye oldum. Ek olarak ona bazen meyve suyu, havuç, kayısı, pirinç, elma, muz, patates gibi şeyler veriyorum ama daha ne verebilirim onu merak ediyorum. Az az alıştırarak ne olabilir. Burda bir konuda ıspanak verildiğini okudum. Bizim burda ıspanak 6. aydan sonra tavsiye ediliyor... Bir yerde de yumurta sarsısı 4-5 aylık verilebilir okudum bizim burda ise 8-9 aydan asla diyorlar. Yardımcı olur musunuz arkadaşlar :44:

Merhaba, baya cesur davranmışsın şimdiye dek baya şey tattırmışsın zaten. Benim kızım da 2 nisan doğumlu bizim doktorumuzun verdiği listeyi yazayım sana.
Elma, şeftali, havuç gibi meyvelerin suyu ile başladık bir iki çay kaşığı hergün biraz arttırarak ama her yeni meyveye en az 3 gün ara ile geçiliyor. Meyve sularına alışınca artık posasını süzmeden püre kıvamında veriliyor. Muz, erik yani mevsim meyvelerinden püre yapılabilir. Bunlara alışınca muhallebi veriliyor, süt kullanmıyorum ben devam maması ile yapılabiliyor. Daha sonra yoğurda başlanıyor, onuda günlük olarak kendin mayalıyorsun. Sonrada sebze çorbaları, kabak, havuç, patates gibi sebzelerle başlanıyor. Seninde dediğin gibi ıspanak tarzı yeşil yapraklı sebzeler sonraki aylarda veriliyor. Daha yumurta sarısı içinde erken. Yavaş yavaş başta yazdıklarımı versen zaten yeterli olur ayrıca başka şeyler vermeye bu ayda gerek yok.

X