Bir mimar ne kadar maaş alır?

Sayısal ve eşit ağırlıkta iksindede mimarlık bölümleri var farkı ne acaba ?

aslında mimar olmak isterdim küçüklüktten çizimler maketler hep bana göreydi niyeyse şuan hemşirelik okuyorum :KK43:

aslında mimar olmak isterdim küçüklüktten çizimler maketler hep bana göreydi niyeyse şuan hemşirelik okuyorum :KK43:
bende hemşirelik düşünüyordum iş sıkıntım olmaz maaşıda iyi diye ama mimarlık istiyorum aslında siz pişman mısıız sizce ne yapmalıyım

Bilemiyorum sanki biraz maaşlarda abartılma var gibi, bende şantiyelerde çalışmış mühendisim , şimdi kamudayım. Allaha şükür cennette gibiyim. Şantiye çilesini çektikten sonra devlet dairesinde çalışmak mükemmel bir duygu ve maddi olarakta nerdeyse hiç kaybım olmadı üstelik burda mesleğimle daha ilgili bir işteyim. Cuma akşamı saat 16 oldu mu o keyfi nerden bilecek şantiyede çalışan. Cumartesi pazarın tatil, resmi günler tatil, çalıştığım ortam temiz ve modern, öğlen yemeklerini istersek şehrin en güzel yerlerinde yiyebiliyyoruz,herkes birbirine saygılı, maaşım günü gününe yatıyor, sigortam maaştan yatıyor, haftasonu kafamda işle ilgili bişey yok. Şu an tatil planları yapıyoruz, Ağustos gibi ispanya tatiline çıkacağız. Burda çalışan bir mühendislede anlşmak üzereyim, daha ne olsun :), eh canım şantiye gibisi yok dimi:KK39: Haftanın 7 günü sabah akşam çalışılıp, her şantiye bitimi 3-5 ay işsizlikle geçen bu arada sosyal hayatın sıfır olduğu şantiye yaşamı gibisi gerçekten yok :))

Bu arada maaşımda 3.400 küsür tl, Allah Bereket versin.
mrb,aslında konu uzun zaman önce açılmış ama yeni mezun olarak merak ettiğim için sormak istediğim şeyler var.Kamuda nerede çalışıyorsunuz?ve hala çalışıyor musunuz?Okulda verilen bu kadar emeğin ardırdan çalıştığınız yerde nasıl işler yapıyosunuz?dediğim gibi konu üzerinden baya zaman geçmiş ama cevaplarsanız sevinirim.Tecrübeli birileriyle konuşup akıl almak istiyorum.

Öncelikle elektrik mühendisiyim, TETAŞ ta çalışıyorum. Mimar olmadığım için konu size farklı gelebilir ama şantiyelerde de çalıştım. Şantiye ortamı sevmek diye bişey olmaz. Bu kendini kandırmaktır. Hiç kimseye şantiyede çalış demem.

X