Saç Rengi ve Saç Boyama C Vitamini ile Saç Açma

Saçlarım kızıl, kuafördeki açma işlemi çok yıpratıyor diye c vitaminine başvurdum. 2kez yapmama rağmen değişen hiçbir şey olmadı. Çok hafif bir turuncumsuluk oldu o da anca yoğun ışıkta belli oluyor. Orasında da değilim, saçlarımı çok kötü yaptı. Bakım yağları filan nafile, kuruttu saçlarımı. Tavsiye etmiyorum :KK43:

Saçlarım kızıl, kuafördeki açma işlemi çok yıpratıyor diye c vitaminine başvurdum. 2kez yapmama rağmen değişen hiçbir şey olmadı. Çok hafif bir turuncumsuluk oldu o da anca yoğun ışıkta belli oluyor. Orasında da değilim, saçlarımı çok kötü yaptı. Bakım yağları filan nafile, kuruttu saçlarımı. Tavsiye etmiyorum :KK43:

Ay ya tam heveslenmistim alayim diyordum cok gecmis olsun :KK43:(

Ben sadece saçımın alt kısımlarına sürüyorum çünkü sarılar altlarda
Ve gayet güzel parladı,dip boyası yaptırdıkça sarılarım matlaşıp koyulaşmıştı
Bende yıpranma olmadı.
10 adet C vitamini
Yarım çay bardağı karbonat
Biraz argan yağı (onu yazmayı unutmuşum)
ve şampuan katıyorum
Yalnız C vitamini limonlu olsun portakallı kesinlikle rengi değiştiriyor
Son yaptığımda dikkat etmemişim portakallı almışım,sarıları açmak yerine koyulaştırdı:KK43:

Selamlar,

Ilk denememde normal c vitaminler ile denemistim ve ise yaramamisti.

Daha sonra 1 tabletinde 1000mg (ascorbinezuur) yani askorbik asit aldim.

Su sekilde hazirladim;

20 tablet askorbik asit,
wella sac kremi
biraz zeytinyagi
biraz bal

Oncelikle sac kremine tabletleri ekledim ve ezmesi zor oldugundan braun el mikseri ile erittim.
Buna zeytinyagini ve balida ekledim.
Amacim hem sac rengimi acmak, hemde maske gibi sacimin kendine gelmesi.

Bu karisimi komple sacima surdum ve simsiyah saclarim koyu kahverengine dondu, ve en onemlisi yumusacik ve saglikli oldular.

Bu sekilde birkac defa daha yapmayi dusunuyorum saclarimin rengi iyice acilana kadar.
Onemli olan aldiginiz c vitamindeki askorbik asit oranidir.

Merhaba acaba nerden aldiniz ve adi ne kullandiginiz vitaminin?

Bunu bende denedim kızlar.Kimyaevinden askorbikasit aldım(c vitaminin saf hali) toz halinde geliyor zaten.Sonra bir kaba koydum (göz kararı) İçine yine kafama göre kremli şampuan ekledim ve karıştırdım.Kendi kendine kabarıyor paniklemeyin:) Daha sonra gelişi güzel saçıma boca ettim,bol bol her yerine sürdüm.Benim saçım o zaman kömür siyahtı ve alttaki boya şarap kızılıydı.Sonra bir poşetle hava aşmayacak şekilde kapattım,kenarlarını düğümdedim.Kafama da yün şapka geçirdim,biraz ısınsun diye.Yaklaşık 90 dk kadar tuttum ve ılık suyla yıkadım.Gerçekten saçlarımı kızıl haline geri çevirdi.İnanın çok işe yarıyor,özellik kömür siyah saçlarda.

Bunu bende denedim kızlar.Kimyaevinden askorbikasit aldım(c vitaminin saf hali) toz halinde geliyor zaten.Sonra bir kaba koydum (göz kararı) İçine yine kafama göre kremli şampuan ekledim ve karıştırdım.Kendi kendine kabarıyor paniklemeyin:) Daha sonra gelişi güzel saçıma boca ettim,bol bol her yerine sürdüm.Benim saçım o zaman kömür siyahtı ve alttaki boya şarap kızılıydı.Sonra bir poşetle hava aşmayacak şekilde kapattım,kenarlarını düğümdedim.Kafama da yün şapka geçirdim,biraz ısınsun diye.Yaklaşık 90 dk kadar tuttum ve ılık suyla yıkadım.Gerçekten saçlarımı kızıl haline geri çevirdi.İnanın çok işe yarıyor,özellik kömür siyah saçlarda.
Benimde saçlarım kömür siyahı oldu bu c vitamini cidden işe yarıyor mu Allah rızası için bir cevap verin

Arkadaşım bu
:) umarim isine yarar.. gercekten faydali olursa cok sevinicem :KK34:
valla ben tekrar uygulamayi düsünmüyordum ama bugun seytan dürttü galiba.. yine yaptim.. :44:

sonucu sizlerle paylasmak istedim..

Eki Görüntüle 455222

3. resim 2. kez bu uygulamayi yaptiktan sonraki hali saclarimin.. sanirim toz vitamin c etkili oluyor ama youtube da bi bayan tabletler ile yapmis.. videosunu izledim.. link verebiliyormuyuz bilemiyorum ama "remove hair dye" diye aratinca cikiyor.. 9 küsür dakikalik bir video.. koyu renk sacli bir hatun hem anlatiyor hemde uyguluyor :KK34:

yapan ama sonuc alamayan arkadaslarda sorunun ne oldugunu anlayamadim :KK50:
Siyah saç akıtma yöntemi nedir c vitamini saf olanını tablet şeklindeki mi? Lütfen bir cevap bekliyorum

Netten toz halinde askorbik asit aldım ve head and shoulders ile karıştırdım göz kararı koydum ikisinden de ama yaklaşık 50 gr c vitamini koymuşumdur. 1 saat bekletip bu arada kafama bone de taktım o süreçte yıkadım saçımı, 2 kez şampuanlama yaptım ve çıkmadan uçlarda maske sürüp duruladım kuruluk olmasın diye. Sonuç harika karamel boyadığım ama çikolata kahve gibi duran saçlar gitti bakırımsı bir renkte saçlar geldi bende zaten bakır tonları a geçeceğim herkese tavsiye ederim.

ben de saçlarımı kahverengiye boyayım derken resmen siyah oldu..Bemiks c vitaminiyle denedim 3 kez, çok az derecede rengi açıldı,belli belirsizdi hatta..daha sonra internetten toz c vitamini aldım, bir de onunla yaptım ,sadece yarım saat bekletmeme rağmen ciddi anlamda açıldı rengi.

X