Saç Rengi ve Saç Boyama C Vitamini ile Saç Açma

Eki Görüntüle 454770
Resme tiklayip büyük halini görebilirsiniz..

ilk resim islemden öncesi.. 2. resimde ise uygulamadan hemen sonrasi.. yikayip kurutup ciktigim an yani.. resimdekinden biraz daha acik rengi saclarimin su an ama fotoda daha koyu gibi.. saclarim biraz kabarik ama bu dogal hali arkadaslar.. cok düz olmasina ragmen kabaran, illaki düzlestirici yada fön isteyen bir sac.. neyse konumuz renk.. sadece bir kez uyguladim ve sonucu görüyorsunuz.. acikcasi ben cok memnunum.. sadece bir kerede bu kadar ton farki bana yeterde artar.. karamel yada kumral tonlarina artik boyaya bilirim.. ben bunu sabah saatlerinde yapmistim, aksam gibide zeytinyagi sürdüm saclarima.. bi saat kadar bekletip yikadim.. o resimde gördügünüz kuruluk gitti..

sonuç süper !! valla ben eşimi arayıp sparşi verdim bile:)) akşama yapmayı planlıyorum bakalım:))
:KK9:

:) umarim isine yarar.. gercekten faydali olursa cok sevinicem :KK34:
valla ben tekrar uygulamayi düsünmüyordum ama bugun seytan dürttü galiba.. yine yaptim.. :44:

sonucu sizlerle paylasmak istedim..

$sac2.jpg

3. resim 2. kez bu uygulamayi yaptiktan sonraki hali saclarimin.. sanirim toz vitamin c etkili oluyor ama youtube da bi bayan tabletler ile yapmis.. videosunu izledim.. link verebiliyormuyuz bilemiyorum ama "remove hair dye" diye aratinca cikiyor.. 9 küsür dakikalik bir video.. koyu renk sacli bir hatun hem anlatiyor hemde uyguluyor :KK34:

yapan ama sonuc alamayan arkadaslarda sorunun ne oldugunu anlayamadim :KK50:

ikinci uygulamadan sonra biraz fazla yıpranmış gibi duruyo ama..belkide ışıktandır ..bende aldırdım bakalım tabklet olan yarın deniycem.

yipranma degil canim o.. oldum olasi inanilmaz kabaran bi sac yapim var.. yikadigim anda hemen kurutup cektim fotoyu.. birde dedigim gibi o kadar cok yikadimki ister istemez kurudu biraz sacim.. bu kadar sampuanlamali sanirim.. 4-5 kere sampuanladim.. makinaylada kurutunca iyice elektriklendi sac.. yarin zeytinyagi sürüp bekleticem yine.. o cok iyi geliyor sacima.. bi ara sacimin normal, bakimli ve fönlü halinide eklerim :KK34:

yipranma degil canim o.. oldum olasi inanilmaz kabaran bi sac yapim var.. yikadigim anda hemen kurutup cektim fotoyu.. birde dedigim gibi o kadar cok yikadimki ister istemez kurudu biraz sacim.. bu kadar sampuanlamali sanirim.. 4-5 kere sampuanladim.. makinaylada kurutunca iyice elektriklendi sac.. yarin zeytinyagi sürüp bekleticem yine.. o cok iyi geliyor sacima.. bi ara sacimin normal, bakimli ve fönlü halinide eklerim :KK34:

bu kadar sampuanlamamali olacakti pardon..

anlamıştım canım :))
neyse bende bu sabah yaptım ...şimdi hala ıslak ama ıslakken bile belli oluyor açıldığı çok değil ama ..güzel oldu galiba:KK70:

aaaa bu arada belirtmek istedim benim saçlarım çok işlem görmüştü koyu kahveden silme yaptırarak bakır kızla döndüm tabi çok yıprandı bu işlem sonrasında hatta kısmen yandı diyebilirim:KK43:(( sonra o yanıklar beni nasıl bunalttıysa (kesimler falanda kurtaramadı) bakım yapar düşüncesiyle iki defa kına yaktım saçıma ...işte bu c vitaminini öyle bi saça uyguladım ..şimdilik iyi görünüyor ama :))) inşallah ikinci denemede daha iyi olacak çünkü artık çok sıkıldım koyu tonlardan sarıya dönmek istiyorum

bende biktim koyu tonlardan ya.. nerdeyse bi sene olacak iste ugrasip duruyorum.. 2 kez yaptim ama 3. ye gerek kalmadi sanirim.. oldukca acildi rengim.. 2 hftda bir yapilacak derken ben bekleyemedim bi hft daha :KK54: bi kac gun daha bekleyip boyamayi düsünüyorum.. off bende bi de bi dunya beyaz var.. hepsi kabak gibi cikti ortaya.. :KK25: daha fazla dayanamiycam bu sekilde gezmeye.. umarim istedigim renge döner artik.. yoruldum artik boya cikarmaya, renk acmaya vs ugrasmaktan.. saclarimla bozdum kafayi resmen.. eski rengime dönüp pasa pasa onda kalmak istiyorum.. arada bir yaparim bakimimi vs ohh miss..

senin adinada cok sevindim.. umarim istedigin gibi olmustur.. :KK34:

ay ne güzelllll...az kalmış senin dönüşmene sarıya:KK70:
ya benimki galiba biraz psikolojik bi etki oldu. yani bana göre açıldı ama gerçekte pekde açılmadı bu renk yaa:KK70:DD amaann napiyim sabahtan beri ayna elimde dolaşır oldum farklı açılardan bakıyorum açılmışmı renk diye..belkide ikinci denememde daha belli olu:))
(bu arada çaktırmıyorum eşime ama -o açılmadığını söylüyor - giderek bende onla aynı düşünceye varıyorum..sabah biraz açılmış gibi görsemde demekki ben öyle görmek istediğim için öyle hissetmişim:)) )

Saçlarımı uzun süre boyatmadım Boyasız halde omuzlarıma kadar geliyordu. Kendi saçım belimdeydi. boyalar oralardaydı. Kestirdim gittim ben de kısa. Rengi açılsın istiyorum. Malum yazın açık renkler daha güzel oluyor. Boyayla -bitkisel bile olsa- saçımı yıpratmayı düşünmüyorum. Papatya suyu için çok üşeniyorum üstelik çok bir sonuç alınmıyor. Birisi sadece boyalı saç için yazmış diğeri iki yöntemi var boyalılara şöyle boyasızlara şöyle diye. Ben yapabilirmiyim yapamazmıyım boyasız saça anlamadım. Yardımcı olun lütfen çok istiyorum :)

aaaa bu arada belirtmek istedim benim saçlarım çok işlem görmüştü koyu kahveden silme yaptırarak bakır kızla döndüm tabi çok yıprandı bu işlem sonrasında hatta kısmen yandı diyebilirim:KK43:(( sonra o yanıklar beni nasıl bunalttıysa (kesimler falanda kurtaramadı) bakım yapar düşüncesiyle iki defa kına yaktım saçıma ...işte bu c vitaminini öyle bi saça uyguladım ..şimdilik iyi görünüyor ama :))) inşallah ikinci denemede daha iyi olacak çünkü artık çok sıkıldım koyu tonlardan sarıya dönmek istiyorum

2 gundur bunu düsünüyorum.. sanirim sorun vitamin tabletiyle yapmaktan kaynaklaniyor.. ben direk askorbik asitle yaptim.. toz c vitamini yani.. ama en saf hali sonucta.. bulabilirsen toz olaniyla 2. sefer dene bence.. :KK34:

LYDNL malesef bu uygulamada benim orjinal sac rengim degismedi :KK50: sadece boyali kisimlarin boyasi akip daha acik bir renge dönüstü.. hatta diplerim hala koyu olarak görünüyor.. bir parmak kadar dipler koyu gerisi acik renk :KK1: orjinal sac rengini acmaktan ziyade sanirim koyu renk boyayi sactan akitip tonu aciyor.. ama papatya suyu gibi degil yani.. papatya suyu orjinal sacin rengini aciyor.. tabii yine sen bilirsin.. hani ben sansimi denemek istiyorum dersen.. :KK34:

2 gundur bunu düsünüyorum.. sanirim sorun vitamin tabletiyle yapmaktan kaynaklaniyor.. ben direk askorbik asitle yaptim.. toz c vitamini yani.. ama en saf hali sonucta.. bulabilirsen toz olaniyla 2. sefer dene bence.. :KK34:

LYDNL malesef bu uygulamada benim orjinal sac rengim degismedi :KK50: sadece boyali kisimlarin boyasi akip daha acik bir renge dönüstü.. hatta diplerim hala koyu olarak görünüyor.. bir parmak kadar dipler koyu gerisi acik renk :KK1: orjinal sac rengini acmaktan ziyade sanirim koyu renk boyayi sactan akitip tonu aciyor.. ama papatya suyu gibi degil yani.. papatya suyu orjinal sacin rengini aciyor.. tabii yine sen bilirsin.. hani ben sansimi denemek istiyorum dersen.. :KK34:

tüh ya :KK14: papatya suyu cok ugras verıcı bırsey. c vıtamını basıt gelmıstı. Ama artık ısteklerım agır basarsa bana yakın zamanda bır aktar yolu gorunecek :KK16:

Saclarimi 6 aydir karamele boyuyordum. Cok yiprandigi icin( alt zemini platin sari) uclardan 7-8 cm boya almiyordu.Kendi rengine donmeye karar verdim, kuaforume gittim. Kullu kumral ana sac rengim tipik turk kizi rengi. Kuafor dediki ilk boyamada küllu yapamam yeserrur sacini dedi. 4 numarayla boyadi. Suan varya bocek gibiyim ya aynaya bakamiyorum. Kuaforun demesine gore 20 gun sonraya bu renkten eser kalmicakmis. Kafayi yicem cok cirkin oldu. Yikadim bugun betaz sabunla falan bayagi akti ama gecicek gibi degil sanki ya napicam ben? Bu c vitamini benimkinede yarar mi?

hic bi fikrim yok malesef.. boyanin tonunu acmayi dusunuyorsan bende cok ise yaradi.. bi kac ton acildi benim sacim.. nedense benim disimda kimsede acilma olmamis gibi :26: denemeyi düsünürseniz direk toz haliyle deneyin bence..

Arkadaşlar ben bu toz vitamin c yi bulamadım eczanedekiler hiç duymamış.
bende aktardan Herbalex diye vitamin c buldum 1000 mg 22TL acaba işime yararmı alayımmı?

bu arada saçım senelerdir siyah boyuyorum ve sıkıldım.

Lütfen yardım.

Cok ilginc ya.. nasil bilmiyorlar anlamis degilim.. nasil eczaci olmus bunlar.. yurtdisinda yasiyorum ve burda almayanin kafasina atacaklar nerdeyse.. cok cüzzi rakamlara ve alelade marketlerde bile satilan bi sey.. cok üzülüyorum böyle seylere.. bilmemek degil ugrasmak istemiyorlar galiba..

nette satilan bi kac yer buldum ama link vermek serbesmi bilmiyorum.. :/

youtube da izledigim videodaki hatun normal tabletlerle yapiyordu ama bilemiyorumki..

eger tablet ile denerseniz biraz daha uzun bekletin ama bence.. ve tablet miktari biraz cok olsun.. dolu dolu iyice yayilsin saca yani..

Son düzenleme:
kızlar bende yaptım bunu 1 saat önce beklyrum şuan. saçım folyoyla sarılı olduğundan göremiyorum değişti mi diye. ama açılıcağını sanmıyorum ne biliyim vitamin sonuçta. ben saf toz bulamadım estervit c aldım 30 tanesini kırıp toz haline getirip, kafama göre su koyup sürdüm saçıma. beklemedeyim. 4-5 saat bekletin yazıyodu ama ben sabaha kadar bekletmeyi düşünüyorum.

kızlar 4 saattir bekliyorum hala bir açılma olmadı çok az rengi kırıldı. bende kalan 20 hapı daha kırıp yine sürdüm saçıma. sabaha kadar beklicem. bide dünden kalma papatya ve sinemaki karışımım vardı o suyuda üstüne sürdüm şuan fönle kurutuyorum saçımı. sabaha kadar böyle durucam.

ama denemek isteyenler chleq'in ki kadar açılma beklemesinler. yani saf toz c vitamini saçı öyle yapıyor. ben estervit kullandım sıcak suyla bile denedim suda tam olarak erimiyo o hap kırıp toz yaptığım halde. bemix c derum ile bir arkadaş denemişti ondada sonuç aynı. yani saf vitamin c tozu bulursanız deneyin, bulamazsanız yapmayın boşuna zaman ve para kaybı bi etkisi görünmüyor tablet haplarla...

Normal açıcıyla açıyorum ben saçlarımı en ufak yıpranma, kırılma olmuyor.
İçine saç kremi ve zeytinyağı kattın mı sıfır hasar.
Böyle şeyler para ve zaman kaybı geliyor bana.
Uğraş dur yani.

X