2 günlük pirinç lapası diyeti deneyimlerimiz

ben bu diyeti merak edip yaptım arkadaslar iki gün boyunca ...zaten 3.gün asla devam edilmez çünkü gititkçe sıkıyor lapa yemek ...1kilo gitti benden iki günde sunu da söyleyeyim cok fazla wc ye gittim hiç durmadan ya su atmış olabilirm kilo yerine...denemekte fayda var yine de...

Mrb kizlar bende bugün başladim sabah 64 tüm iki gün sonra ne olacak yazarim ama tuz koydum içine azcik ve yarim tablet et bulyon iki buçuk su bardaği pişirdim bunun sonrasinda da lahana çorbasi dietine başlicam başka türlü olmuyo herkese kolay gelsin böyleleikle ne yediğimi biliyom

Kizlar bgün itibariyle 63 kilo oldum herkeswe kolay gelsin bgnki lapayi tuzsuz tüketicem yarin yazarim ok

bende bu diyete dün başladım bugün sabah tartıldığımda 1.5 kilomun gittigini gördüm ama tuzsuz tadı hiçgüzel deyil

kıslar ben bugun yaptım ve yedim cokacimcoook ilk tabagı hevesle zayıflıcam dıye yedim öle bı kırmızı bıver koymusum kı offfffff yana yana kaldım-tatlicadiarzu- ıkıncıyı aksam cok zorla yedım cayla beraber igrenc bı sey ya kafamçokkarıştı 65 kıloyum bakalım yarında yıyecem mecburen ne olcakk :kahve:

slm arkadaşlar, pişmeye yakın içine 2-3 diş sarımsağı tüm olarak atarsanız bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.
sarımsağın da zayıflamaya (incelmeye) çok etkisi var, bu şekilde koku da yapmaz.
genelde pişirdiğim bütün yemeklerde bunu yapıyorum ve çooooooook faydasını görüyorum...

Tam olarak nasil yapiyorsunz bu diyeti, pirinc lapasinda baska hic birsey yemiyormusunuz?
Yani kahvalti falan?
Üzerine yogurt baharat falan atiyorsunuz heralde.

Bende denemistim ama sabah normal kahvaltimi yaptim öglen ve aksam yemistim bu lapadan ama hic birseye yaramamisti.

Simdi tekrar deneyim.

kızlar bende kahvaltıyı normal yaptım dıger öyünlerı lapa yedım ama işe yaramadı

kızlar bende kahvaltıyı normal yaptım dıger öyünlerı lapa yedım ama işe yaramadı

canim kahvaltiyida lapayla yapsaydin keske sonuc farkli olurdu o zaman..kahvaltiyi normal yapinca sabah kahvlti aksama pilav yemissin gibi olmus tekrar dene bence...

Ama bir fincan nasil yetsin koca gün icin ozaman???:KK43:(
Daha fazla yapila bilinirmi?

Ama bir fincan nasil yetsin koca gün icin ozaman???:KK43:(
Daha fazla yapila bilinirmi?

her öğün için bir çay bardağı (normal olandan) 4 öğün yiyeceksen 4 çay bardağı...
ben üzerine domates, salatalık yeşillik yani evde ne varsa ,bir kaç kaşık yoğurt, pul biber nane ekliyorum.
ben artık bütün gün yapmıyorum, çok kaçırdığım bir öğünün arkasından yada ihtiyaç duyduğum zaman yapıyorum, artık ideal kilomdayım onu koruma amaçlı yapıyorum.
bazen bulgurla yaptığımda oluyor.:kahve:
bazen de bol miktarda döğmeyi (buğday) haşlıyorum. buzdolabı poşetlerine birer öğünlük koyup buzluğa atıyorum, istediğim zaman çıkarıp üzerine yoğurt döküp yiyorum. bu sıcaklarda iyi gidiyor

Son düzenleme:
Ay iyi yani tüm gün icin 4 cay bardagi, iyi bari.
Bende tüm baharatlari döküyorum, birde yogurt, güzel oluyor, ama normal kahvalti yaptigim icin, hic kilo vermedim.

Kahvefincani kac gün yapiyorsun, kac kilo verdin?

arkadaslar dun yaptım cok memnun kaldım 1,100gr uctuuuu gıttııııı

Ay iyi yani tüm gün icin 4 cay bardagi, iyi bari.
Bende tüm baharatlari döküyorum, birde yogurt, güzel oluyor, ama normal kahvalti yaptigim icin, hic kilo vermedim.

Kahvefincani kac gün yapiyorsun, kac kilo verdin?

10 kiloya yakın verdim. pirinç diyetini 2 gün yapmayın. daha önceki arkadaşların tecrübelerini aktarıyorum
1. ilk gün giden gidiyor ikinci gün pek fark etmiyor
2.haftada bir günden fazla yapmayın
3.aralarda meyve çay soda vs. serbest.
bir de yiyeceklerin kalori miktarlarını öğrenmeye çalışın. aslında püsküt arkadaşımıza ait mesajları aratıp okursan iyi olur en tecrübelimiz o sayılır...çok faydası olacağından eminim...

10 kiloya yakın verdim. pirinç diyetini 2 gün yapmayın. daha önceki arkadaşların tecrübelerini aktarıyorum
1. ilk gün giden gidiyor ikinci gün pek fark etmiyor
2.haftada bir günden fazla yapmayın
3.aralarda meyve çay soda vs. serbest.
bir de yiyeceklerin kalori miktarlarını öğrenmeye çalışın. aslında püsküt arkadaşımıza ait mesajları aratıp okursan iyi olur en tecrübelimiz o sayılır...çok faydası olacağından eminim...

tskler bilgin icin, peki sen nasil verdin 10 kg, nekadar zamanda?
tskler

10 kiloyu 6-7 ayda verdim.

1.3+3 öğün, porsiyonları küçülterek yedim

2.yiyeceklerin besin değerlerini ve kalori miktarlarını öğrenip ona göre seçim yaptım

3.meyve,sebze,tahıl ve yoğurt ağırlıklı beslendim

4.poğaça gibi ağır hamur işlerini yemedim, çaya şeker atmayı bıraktım, cola cips vs. tüketmedim

5.haftada 3 gün 1er saat yürüdüm, diğer günler hafif egzersiz yaptım, yürüyüşe çıkamadığım günler çorabımı giyip evde volta attım

6.günde 2 kupa yeşil çay tükettim, su içmeyi ihmal etmedim

7.moralimi yüksek tuttum, kilo vermede acele etmedim, her anın tadını çıkardım

evet lapa diyetim bittikaydirigubbakcemile3 cok sükür giden gitmiştir gittgi gün bitmiştirr kaydirigubbakcemile3 1,5 kilo gitti şekerciklerimm ama tam lapa diyetı olmamıstı kacamklarımda oldusengözlerimebaksanab neyse bugunde dikkat ederek günü tamamlayacagım ve yarın lahana diyetıne baslayacam bırakmak yok bırakırsam :mymeka: sizlede paylaşıcam ins 55 kılo olana kadar devamm:teytey:

bende bugun basladım lapa dıyetıme 1 cay bardagı pırınc 3 cay bardagı su ıle yaptım baharatlarla aram pek yok onun ıcın hıc bı sey koymadım ıcıne bı onu yedım bı de domates bıber falan dogradım yanına onları yedım ayrıca bol su ıcıyorum sırke bal su ıctım tabıı kı de DETOX ıcecegım kı en sevdıgım ıcecek :))) ama sadece tek gun yapabılcem bu aksam ya da yarın sabah sonuc ıyı olur ınsallah

her öğün için bir çay bardağı (normal olandan) 4 öğün yiyeceksen 4 çay bardağı...
ben üzerine domates, salatalık yeşillik yani evde ne varsa ,bir kaç kaşık yoğurt, pul biber nane ekliyorum.
ben artık bütün gün yapmıyorum, çok kaçırdığım bir öğünün arkasından yada ihtiyaç duyduğum zaman yapıyorum, artık ideal kilomdayım onu koruma amaçlı yapıyorum.
bazen bulgurla yaptığımda oluyor.:kahve:
bazen de bol miktarda döğmeyi (buğday) haşlıyorum. buzdolabı poşetlerine birer öğünlük koyup buzluğa atıyorum, istediğim zaman çıkarıp üzerine yoğurt döküp yiyorum. bu sıcaklarda iyi gidiyor

canım ya 4 cay bardagı yerıne 2 ya da 3 yesek olur mu ?

canım ya 4 cay bardagı yerıne 2 ya da 3 yesek olur mu ?

yiyebildiğin kadar canım, 4 bardak maksimum olan. lapa bayağı tok tutuyor bitirmek zorunda değilsin, kolay kolay kimse 4 bardak bitiremiyor zaten. :1hug:

Son düzenleme:
X