Doğuma Hazırlık 2011 İZMİRLİ ANNELER Alışveriş -bilgi paylaşm....

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bebek arabası olarak graco symbio modelini beğendim amerikan malı
sağlam bişeye benziyo youtubede videoları falan da var. çiftyönlü hafif bi arabaymış ama daha gidip yakından görmedim.
kemeraltında barışbebede 900tl ye satılıyomuş ben ereyon internet sitesinde 760tl ye gördüm.
biliyorsunuzdur belki çiğli istasyon altında ereyonun deposu var olmazsa oradan inceleyip almayı düşünüyorum siteden almama gerek kalmıcak.

bayraklıdaki hellobaby mağazasını çok beğendik. 2katlı kocaman mağaza. özellikle bebek odaları fiyat olarak hem uygundu (1500-2500tl arası) hem de güzel di.

karabağlarda yol kenarındaki bebek odası satan mağazalara uğradık geçen hafta. orada da çok güzel odalar var ama fiyatlar biraz abartılı geldi bana

3000tl den başlıyo beğendiğimiz modeller..

ikeadaki bebek odaları çok basit geldi gözüme. biraz daha modelli-temalı bişeyler arıyorum.

herhangibir mobilyacıdan da bir tarafı çıkartılabilen yüksekliği ayarlanabilen yatak yaptırmayı düşünüyorum. bebeğimin yatağını kendi yatağımın yanına yanaştırıp onu ezme-boğma korkusu olmadan yan yana uyuyabileceğim bebeğimle. böyle bir yatak gören varmı? ben gezdiğim mağazalarda göremedim.

çok teşekkür ederiz paylaşımın için cnm. benim sorum bebek arabasını hangi marka aldın bir de mobilyanı aldığın yerin ismini verebilirmisin memnunsan??

merhaba kizlar,bayraminizi kutlarim.

bebek arabamiz graco-hem hafif hem cok kullanisli. biz memnunuz
mobilyalarimizi karabaglarda B&B den aldik. iscilikleri cok iyi. ahsap krem rengi aldik takimini. boyanin kalitesi cok oenmli. iyide pazarlik yapmistik. tavsiye ederim.

bebisleriniz icin nevresaim alacaksaniz bornova merkezden ozkanlara giderken solda tac var.alt kati outlet hairika nevresimler var denk geldiginde. ben ordan 2 takim aldim. 2 takimda fundababy nin takimlarindan aldim.

bebek bezi stok yapmayin derim.yenidogani ilk aydan sonra kullanamayacaksiniz. 1 paket alin yeter. hatta alerji yapabilir ve marka degistirmek zorunda bile kalabilirsiniz.

biberon icin aventi oneririm fakat benim kizim 3. aydan sonra damakli biberon basligini tercih etti. bunu anlayana kadar zor 5 gun gecirdik . sukur halloldu.

alt acma icin mother care dan alt acmla minderi var naylon kapli. kesinlikle oneririm. ustune havlu veya bezlerle kullanabilirsiniz. ve siklikla kullandiklarinizi yikama sansiniz olur. ve hem siz bezini degistiirirken size yeni bir surpriz yaptiginda koltugunuza yada haliniza gecmez :))

sevgiler

Kızlar ben emzik Avent almıştım; ama benim bebeğim maalesef emzik emmiyor.. Chicco kaucuk damaklı, silikon damaklı aldım nefret ediyor, öğürüyor.. Nuk kaucuk aldım ilk başta emer gibi yaptı yine attı ağzından. En fazla Avent emdi; ama şimdi onu da atıyor :) Yani anlayacağınız fazla özenipte almayın, benimki gibi olabilir. Şimdi evde dağ gibi emzik kolleksiyonumuz var. Biberon olarak Avent aldım; hoş onu da emmiyor :KK1::KK1: 2 tane de cam Tefal Baby biberon var. Şimdi onlarda beklemede:KK31:

Telsiz olarak Weewell görüntülü aldık, çok memnunuz..

Braun kulaktan ateşölçer aldık, çok memnunuz...

Doktorumuz buhar makinesini önermedi, onun yerine kaloriferin üzerine havlu koy öyle daha iyi olur dedi:KK34: Hoş biz almıştık buhar makinesi Weewell'den yine...

Yine aklıma geldikçe yazarım :KK34:

arkadaşlar öncelikle herkese bebekleri ile birlikte sağlıklı mutlu günler dilerim. ben de bir ay sonra doğum yapacağım. hemen hemen tüm eksikliklerimizi tamamladık. yardımcı olmak adına sizlerle paylaşayım.

mobilyasını çok araştırdım. en uygun fiyatı kemeraltında barış bebe verdi ve kızımın mobilyasını oradan aldık. hatta aynı mobilya hellobabyde 600tl fazla idi. bu durumu görünce koşa koşa barışbebeye gidip aldım. ama orada da önceden pazarlık yapıp fiyat almıştık.bebek odası+yatak+uyku seti 1600TLye aldım. tabi peşin olunca bu kadar indi fiyat.(kristalbebekodası takımı).ekstra taşıma ve kurulum ücreti almıyorlar izmir içi için.

arabasını çiğlideki ebebkten aldık. chicco simply city. bizim çok hoşumuza gitti indirim de vardı. araba ve ana kucağı olarak da kullanılan oto koltuğunu toplam 500tl ye aldık. hala indirim devam ediyor mu bilmiyorum. 500tllik alışveriş için de 50 tl hediye çeki vermişlerdi.

yatak odamıza da park yatak aldık ilk 6 ay orada yatırmayı düşünüyorum onu hellobabyden aldık. annem görüp çok beğendi hiç araştırmayalım bunu alalım dedi. graco sweet princess markası.

kıyafet fazla bir şey almadım. hediye geliyor. mothercareden tulum aldım bir de bebe pamuğu aldım.ıslak mendil kullanmayı düşünmüyorum. göğüs pedini chicconun aldım. yine chicconun bebek çantası vardı 20tlye barış bebede ondan aldım. park yatak için uyku setini yorgancıoğlu aldım. hellobabyde hediye çeki kullanarak bedavaya getirdim diyebilirim.

mevlüt şekerleri için bile alışveriş yaptım doğumdan sonra çıkamayabilirim diye. çınarlı hastanesinin karşısında bu tür malzemeler satan bir yer var. kapı süsünü,tülünü, şeker aparatlarını oradan aldım.

her gün unnadonun indirimlerini internetten takip ediyorum. odası için çok uygun fiyata duvar süsleri aldım. lieracın çatlak kremini hep bu siteden aldım. indirime girince 45tlye kadar düşüyor. süt pompasını yine bu siteden piyasaya göre 50 tl indirimnle aldım. medelanın.

araştırmalarıma dayanarak şunu söyleyebilirim ki en uygun fiyatı barışbebe veriyor. hele peşin alacaksanız sıkı pazarlık yapabilirsiniz. ama diğer mağazaların da indirimli ürünleri olabiliyor.
sevgiler...

bugun hello baby'e gıttık esımle uvv ne alacagımı sasırdım ..omu bu mu derken zaten ıdıl bebe vazgecılmezım ..
begendım sık sık gıderız herhalde :)

internette çivilim ve kirz bebeden alışveriş yaptım.kiraz ebebedeki yeşil triko battaniyeyi tavsiye ederim kampanyada 11,90 lira,çok da beğendim.

boyner -ykm mağazalarında bazı gecelik sabahlıklarda %50 indirim var,gayet memnun kaldım.

nike yeni sezondan (bebek bakım çantası) siyah renk aldım ,avetntinki gibi; 49 liraaaa,tavsiye ederim.

bu tansiyeni değerlendireceğim

bebeğimn cinsiyetini öğrendm sonunda.. bir kızım olucak hayırlısıyla. ilk işimiz bebek mobilyası olayını halletmek. eşimn arkadaşı bebeği için tanıdığı bir yere oda takımı yaptırıyormuş ve 2.500tlye malolmuş. bence iyi bir fiyat, hazırlar da neredeyse okadar. belki ben de yaptırabilirim bilmiyorum
kipadaki badilerden aldım, gerçekten yumuşacık ve güzel. tavsiye ederim ben de

selam bayanlar benimde 15 aylık biroglum var. hello baby de istedgım herseyı bulabılıyorum.

X