yardım...hamilelikte göğüs büyümesi...

kardelens

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
14
0
arkadaslar merhaba ben 33 haftalık hamıleyım ve göğüslerim büyümedi aynılar.zaten normalde de kücüktü.emzırmeyle gögüs büyümesının alakası yok dıye bılıyorum ama. yıne de cok garıp dgeılmı hamılelıgım boyunca hıc buyumedı benım gıbı olan varmı yada ne bılım anormal mı bu durum...emzıremezsem dıye korkuyorum...bırde neden buyumedı sonradan mı buyuyecek...

Canım genelde büyür hamilelikte. Ama büyümese de süt verebilirsin,boyutuyla süt vermenin ilgisi yok.Doğumdan sonra da büyüyebilir.

Bende 30. haftaya yeni girdim ama benim göğüslerde de tık yok. Hiç büyümediler, bende süt olur mu acaba diye korkmaya başladım.

arkadaslar merhaba ben 33 haftalık hamıleyım ve göğüslerim büyümedi aynılar.zaten normalde de kücüktü.emzırmeyle gögüs büyümesının alakası yok dıye bılıyorum ama. yıne de cok garıp dgeılmı hamılelıgım boyunca hıc buyumedı benım gıbı olan varmı yada ne bılım anormal mı bu durum...emzıremezsem dıye korkuyorum...bırde neden buyumedı sonradan mı buyuyecek...

benim göğüslerim normaldede büyükler ve hamileliğimde hiç değişme olmadı.aksine iyice yumuşadı ve yayıldı....ayrıcaaaaaa sütün memenin büyük küçüklüğüyle alakası yok.benim 4, ayda sütüm azaldı.70 beden göğüsü olan arkadaşımın çocuğu 2 yaşına girdi nerdeyse,halen emziriyo ve yatarken sadece emziriyomuş.halende sütü varmış...benden sana tavsiye ilk başta çok fazla sütün olacaktır.bebek emmediği için ya sağıp döküyosun,yada üstüne damlda akıp bitiyo.benimkide o şekilde olduve çok pişman oldum.dondurucuda sakladığın zaman 6 ay hiçbişey olmadan duruyomuş.hiç bi vitaminini kaybetmiyomuş.benim tekrar bebeğim olursa,fazla olan sütü sağıp buzlukta bekleteceğim.doktorlarda söylüyo.ben duydum.bence düşünmelisin.sütün olmadığı için bebek durmadan ağlayacaktır.bişey yiyemediği içinde elinden hiçbişey gelmeyecektir.düşün bence

içini temiz tut birşey yoktur benim arkadaş 75lik göğüsü ile doğum yaptı ve maaşallah o küçük göğüsten bir süt geliyordu ikiz olsa yine doyardı.
ama tabi yinede doktorunada sor bi için rahat eder.

üff benimkiler de küçük büyümediler hiç ama anneme çekmişim diyorum onunkilerde küçük ve herbirimizi 2 yaşına kadar emzirmiş ve sütü de çokmuş bence de boyutla sütün bi alakası yok

gögüsle sütün alakası yok sütü getiren süt bezleridir..ayrıca bol bol kayısı suyu incir tüketin süt yapar.ya ben hamilelikte gögüsün nasıl büyüdüğünü esra eroldan gördüm

Benim tam tersi bir sorunum var, hamileligimin ilk ayindan beri goguslerim buyuyor, suan 21. haftada ve B cup'tan D cup'a gectim. D cup bile biraz kucuk geliyor. sirt agrilarim basladi cok kotu. goguslerim daha buyumeye devam edermi acaba? bide dogumdan sonra ne eski haline doner mi? bilen varsa yazsin lutfen

bende 33 haftalik hamileyim. gögüslerim büyümedi sadece damarlar görünüyor üzerinde..yani gögüslerim ayni büyümedi..lütfen büyümesin dua ediyorum..minik gögüslerim zaten oylede kalsin :):)

Süt miktarının göğüs çapıyla ilgili bişey olucanı sanmıyorum. Zira stoklanan bişey diil ki bu bebek emdikçe üretilen bişey. Yani bebeğini ne kadar sık beslersen o kadar bol olacak sütün doğumdan sonra.. Tabi beslenme şeklinle de alakalı.
Ben 14. haftamın içindeyim 5 haftadan itibaren göğüslerim aşırı büyüdü. 75 bedenden 90 a çıktım. Ama çok iyi bişey olduğunu söyleyemem bunun zira alışkın olmayan bi bünyede bu kadar kısa sürede bu kadar iri göğsü taşımak da ayrı bi dert oluyo:26: Hele ki mide bulantısı çekiyorsan tam midenin üst kısmında iki ağırlıkla baskı hissi hiç dayanılır değil doğrusu:KK37:

X