Buzdolabından Koli Bandı İzi Nasıl Çıkar?

1619

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2011
25
2
Arkadaşlar buzdolabımın dışına köpükler koli bandıyla tutturulmuştu, çıkarınca da iz kaldı. Bu izleri dolabı çizmeden nasıl çıkaracağım konusunda yardım edebilir misiniz? Daha hiçbir şey sürmedim, dolap yeni zarar vermek istemiyorum:KK43: Şimdiden teşekkür ederim...

Kedim Darky buzdolabımın kapağını büyük bi ustalıkla açıyordu ...Dolabın üstüne kapanıp donmasından korktuğum için koli bandı ile yapıştırıyordum ta ki damadım çocuk kilidi alana dek...İzlere gelince bi pamuğa sentetik tiner dök eline eldiven takmayı unutma...Sonra yavaş yumuşak hareketlerle süngerin yeşil tarafıyla silmeye çalış ...Kolay gelsin

Benim buzdolabımda aynı şekildeydi. Ben bir pamuğa aseton döküp silmiştim ve hemen arkasındanda nemli bir bezle silip kurulamıştım. Hiç ovmaya gerek kalmadan çıkmıştı bantlar.

Ben de bir dönem arkadaşımın aklına uyup bazı resimlerimizi şeffaf koli bandı ile buzdolabına yapıştırmıştım.Fakat şimdi taşınmak zorundayım ve bunları çıkarttım ama o nee !!! aman allahım dolabı kendi ellerimle mahvetmişim :KK14: bu izleri nasıl temizlerim dolabımı daha fazla çizdirmeden.... böyle bant izleri var yapışkan yapışkan... cif ve sıcak su bu işi görür mü ? yoksa acil öneri arkadaşlar :KK17::KK17:

sentetik tiner ve bir bez yardımıyla halledebilirsiniz fazlabastırmayın aşınabilir :KK28:

Kolonya da iş görür pamuğa döküp silince bant izlerini çıkartıyor

nivea krem sürüp bekletince etiketler çıkıyordu kolibandında da aynı etki olabilir ben etiketlerde bu yöntemi kullanırım

Benim buzdolabımda aynı şekildeydi. Ben bir pamuğa aseton döküp silmiştim ve hemen arkasındanda nemli bir bezle silip kurulamıştım. Hiç ovmaya gerek kalmadan çıkmıştı bantlar.

hmmmmmm mersi canım benimde tv görünen yerde bant izleri duruyo denicem :KK9:

Kolibantı yapışkanını aseton ile çıkardım ,gerçekten işe yaradı ancak ben pimapen de uyguladım mükemmel sonuç aldım,diğer yüzeylerde asetonu küçük bir yerde denemenizde fayda var boyasını bozabilir çünkü...üzerindeki plastik bantı çıkardıktan sonra kalan yapışkan aseton ve kuru bir bezle kolayca çıkıyor hele yapışkan kurumuş ise çok daha kolay çıkıyor henüz yapışkanlığını yitirmemiş olan yerleri biraz ovmanız gerekiyor ama sonuç mükemmel...kolay gelsin...

X