Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Boyadan düzleştiriciden saçları kırılan ve yananlar..çok basit bi formül buldum

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

tubbili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
200
1
arkadşlar saçlarım boyadan düzleştriciden mahvolmuştu bugün de kızıldan kumrala döndüm maluum saclarım biraz daha yandı.şampuandan sonra sürdüğümz saç kremıyle badem yağını karıştırıp bütün sacıma sürdüm ama sürmeden önce saclarımı birazcık ıslatıım sonrada streçle sarıp yaklasık olarak 2.5saat kadar bekletip yıkadım.saclarımda eskisine göre baya bi düzelme oldu ve sizlerle paylaşmak istedim umarım işinize yarar:KK3:

arkadşlar saçlarım boyadan düzleştriciden mahvolmuştu bugün de kızıldan kumrala döndüm maluum saclarım biraz daha yandı.şampuandan sonra sürdüğümz saç kremıyle badem yağını karıştırıp bütün sacıma sürdüm ama sürmeden önce saclarımı birazcık ıslatıım sonrada streçle sarıp yaklasık olarak 2.5saat kadar bekletip yıkadım.saclarımda eskisine göre baya bi düzelme oldu ve sizlerle paylaşmak istedim umarım işinize yarar:KK3:

ne zamandan beri kullanıyorsun cnm:KK17:

canım daha bugün yaptım ben gercekten faydasını gördüm keşke fotograf koyabılsemde saclarımn eski ve yeni halini görsen.ilk yapmamda bile bu kadar etki etti.biraz düzenli uygulasam daha cok işe yarar die düşünüyorum

canım daha bugün yaptım ben gercekten faydasını gördüm keşke fotograf koyabılsemde saclarımn eski ve yeni halini görsen.ilk yapmamda bile bu kadar etki etti.biraz düzenli uygulasam daha cok işe yarar die düşünüyorum

anladım canım,son gelişmeleri de yazarsan sevinirim:KK31:..ilk günden bu kadar etki ettiyse sonra tamamen düzelir herhalde:KK62: aklıma yattı ,dediğin gb basit de.. artık ben de uygularım:KK64:

umarım canım inşallah düzelir saclrım cok kötü oldu cünkü kestrmekte istemıyorum.aslında içine farklı yağlarda karıştırılabilir avakoda buğday jojoba yağlarıda konabılir.inşallah senın saçlarınada yarar:KK61:

umarım canım inşallah düzelir saclrım cok kötü oldu cünkü kestrmekte istemıyorum.aslında içine farklı yağlarda karıştırılabilir avakoda buğday jojoba yağlarıda konabılir.inşallah senın saçlarınada yarar:KK61:

aynen kestirmekten hep,1yıldır aynı saç uzunluğum:KK43: evet mesela menekşe yağı ve bebek yağı da önerenler var..ama ilk sadece badem yağını kullanacağım,umarım fayda sağlar:KK17: tavsiyen için şimdiden teşekkürler :KK71:

ben teşekkür edrim canım umarım işine yarar:86:. evet senin dediğin gibi manekşe yagıda saçlara iyi geliyo baak onuda denerim:KK66:

anladım canım,son gelişmeleri de yazarsan sevinirim:KK31:..ilk günden bu kadar etki ettiyse sonra tamamen düzelir herhalde:KK62: aklıma yattı ,dediğin gb basit de.. artık ben de uygularım:KK64:

saç kreminin saç diplerine kullanılması zararlı kızlar,saç döker dikkat edin:KK5:

evet banyo esnasında da saç kremini saçımızda 15dk beklettiğimizde işe yarıyor.
birde badem yağıyla beraber halis zeytinyağı ve hindistancevizi yağı da konulursa mis gibi yapacağından eminim

benim saçlarım baya düzeldi aylardır saçımı boyamıyorum maşa yda düzleştiriciyede çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum arada aklıma gelirse bakım yapıorum.defne farlı saç maskesini almayı düşünüyorum. ayrıca aktardan sarımsaklı şampuan almıştım.ordaki bayan içine bazı yağlar karıştırdı hem saçlarım hızlı uzuyo hem onarıyo hemde birsürü saç çıktı :KK52:

ya kızlar ben haftasonu zeytinyagı hint yağı evigen ampul bır-ıkı damla limon karışımı yapıp saçıma buladım: )
2 saat beklettim 1. yumuşacık oldu fakat kırık yerler hala sert onlar için kuaför/kesim şart
ama saçın arınması biraz zor oluyor sanırım değil mi? siz nasıl yıkıyorsunuz hangi şampuan falan?:KK14:

kıvırcık saçlılar için yapılacak en güzel şey exokeratin brezilya fönü'nü kullanmak sanırım, keza hem saçı yıpratmıyor hemde aylar boyunca yeni bir işlemi gerektirmiyor.. ayrıca çokda hesaplı :KK66:

ya kızlar ben haftasonu zeytinyagı hint yağı evigen ampul bır-ıkı damla limon karışımı yapıp saçıma buladım: )
2 saat beklettim 1. yumuşacık oldu fakat kırık yerler hala sert onlar için kuaför/kesim şart
ama saçın arınması biraz zor oluyor sanırım değil mi? siz nasıl yıkıyorsunuz hangi şampuan falan?:KK14:
ben otacı aldım boyalı saçlar için olanından süper tavsiye ederim..

kıvırcık saçlılar için yapılacak en güzel şey exokeratin brezilya fönü'nü kullanmak sanırım, keza hem saçı yıpratmıyor hemde aylar boyunca yeni bir işlemi gerektirmiyor.. ayrıca çokda hesaplı :KK66:

katılmıyorum brezılya fonu her sac tıpınde basarılı olmuyor :KK43: kabaran yıne kabarıyor ::)) belkı brezılya fonu yıpratmıyor ama her gun sacımı duz yapıcam dıye ustunden gectıgımız duzlestırıcı yıpratıyor :KK42:

bağdem yağını hafif ıslatıp saçıma uyguladığım oldu daha öncelerden saçlarımın rengi güzelleşti canlandı birazcıkta uzadı ama yine kırık yine yıpranmış birde kremle deneyeceğim :)

canım bu saç bakım kremleri falan sürme..sadece yağ sür..

ben badem yağı hint yağı zeytin yağını karıştırıp sürüyorum..

aslında haftada 1 yapsam saçlarım çok güzel oluyor, hem parlıyor hem dökülmyor ama unutuyorum ben..

sadece yağ kullan..kimyasal ürün kullanma..

bi de şampuanına çam terebentin yağı ekle..

Teşşekkürler bilgileriniz için :) Bende yeni üye oldum ve çok memnun kaldım siteden. Benim saçlarımda kıvırcık çok kırık ve yanık. Dove'nun nemlendirici şampuanını ve saç kremini kullanmaya başladım ve ilk yıkamadan itibaren çokça faydasını gördüm. Son olarakta bir su bardağına göz kararı biraz elma sirkesini üstüne de tamamlayacak kadar soğuk suyu ilave edip saçlarıma döküyorum sonra havluya sarıyorum. durulamaya gerek yok. gerçekten çok işe yarıyor. parlatıyor yumuşacık ediyor :)
Paylaşmak istediim

X