Çocuk Hastalıkları pişik için doğal bir çözüm buldum :)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
merhaba arkadaşlar.uzun süredir kk ya uğrayamıyorum maselef.
çünkü 6 aylık bir bebeğim var.
ne zmandır bu tarifi sizlerle paylaşmak istiyorum ama bir fırsat bulup da giremiyorum.

özellikle popo pişikleri için çok doğal ve kolay bir çözüm buldum :KK66:

aktardan kili alıyoruz .teflon tavada 5-10 dk.ısıtıyoruz,sonra suda eritip krem haline getriyoruz.pişik olan yere sürüyoruz.inanın kısa bir süre sonra iyileşiyor.
bir arkadaşım travazol, hametan vb.bir sürü ilaçla geçiremediği pişiği bu tarifle geçirdi.
hem de 1 gecede :)

bebekler için doğal bir çözüm aynı zmanda kimyasallardan bebeğimizi korumuş oluyoruz.

merhaba ,
Krem şekline getirilen kili pişiğe uyguladıktan sonra ne kadar bekleyip durulamak gerekiyor? (Ben de kili maske olarak yüzüme uyguladığım için biliyorum ki krem şeklinde sürülen kil yarım saat sonra sertleşip cildi gererek acıtıyor.)

merhaba ,
Krem şekline getirilen kili pişiğe uyguladıktan sonra ne kadar bekleyip durulamak gerekiyor? (Ben de kili maske olarak yüzüme uyguladığım için biliyorum ki krem şeklinde sürülen kil yarım saat sonra sertleşip cildi gererek acıtıyor.)

bu kapalı bir alan olduğu için yüzdeki gibi gergin olmuyor.
bir dahaki bezi açtığınızda temizleyebilirisniz.pişik iyileşene kadar sürmeye devam edin.umarım anlatabilmişimdir.başka sorunuz olursa cevaplarım.

kilden ziyade yıkamak asla allerji yapmıyor popoyu ıslak mendille yemizlemek pişik yapıyor ama popo yıkanınca kesinlikle pişik olmaz sizde kille uğraşmazsınız..................

bu kapalı bir alan olduğu için yüzdeki gibi gergin olmuyor.
bir dahaki bezi açtığınızda temizleyebilirisniz.pişik iyileşene kadar sürmeye devam edin.umarım anlatabilmişimdir.başka sorunuz olursa cevaplarım.

Cevap için çok teşekkür ederim, şu anda doktorun verdiği melhemi kullanıyorum oğlum biraz rahatladı. ilaçları bıraktıktan sonra tekrar başlayacak olursa-umarım olmaz tabi )- kili deneyeceğim... En azından doğal bir yöntem olduğu için bir kenara not etmekte sakınca görmüyorum.

kilden ziyade yıkamak asla allerji yapmıyor popoyu ıslak mendille yemizlemek pişik yapıyor ama popo yıkanınca kesinlikle pişik olmaz sizde kille uğraşmazsınız..................

Islak mendille yemizleyince ne olduğunu bilmiyorum ama ıslak mendille TEMİZLEYİNCE elbette pişik ve tahrişler oluşur...
Bebeğinin popo temizliğinde su ve %100pamuklu bezler veya pamuk kullanan hatta bırakın ıslak mendil kullanmayı yazın mecbur kalmadıkça hazır bez bile kullanmamış; ek gıdalara geçişle birlikte bebeğinde allerji sorunu çıkmış ve bu sebeple meydana gelen ishal ve pişiklerle mücadele eden(ve bunu da doğal yollarla yapmayı isteyen) bir anne olarak yaptığınız yorumu kınadığımı belirtmek istiyorum. Açılmış olan konunun başlığı "pişik nasıl önlenir" olsaydı akıl vermenize sözüm olmazdı ancak cevap verdiğiniz konunun başlığı "pişiğe doğal ÇÖZÜM"dür.
Muhtemelen siz de aynı durumda kalmış olsanız akıl verenlere değil sorununuza çare olanlara dönüp teşekkür eder sonra ne kadar yıkasanız da pişik olduğunu görüp kille de uğraşırdınız..................
Bilmem anlatabildim mi?

arkadaslar benim kızımda da bir ara ishal olmaktan dolayı pişik olmuştu.ıslak mendili gectim pamuk değdirdiğim zaman bile ağlıyordu.çözüm olarakta saf zeytinyağını(eğer bulabilrseniz) biraz ısıtıp(öyle kızartma yapacakmış gibi değil maksat asitini almak) poposuna veya pişik olan yerine sürün.öyle anında çözüm olmasa da gün içinde rahatlatmış oluyor ve kızarıklığını geçiriyor..pişiğimiz geçti çok şükür ama ben altını her açtığımda pamuğa yağdan damlatıp poposuna sürüyorumm.. bebekten bebeğe farkeder ama yine de deneyin derim gercekten iyi geliyor.. kolay gelsin herkese

eski konulara bakarken bu yazıyı gördüm, o dönem oğlum sürekli pişik oluyordu ve ne yapsam geçiremedim.
Sonradan pişiğe, yediği mandalina ve portakalın sebep olduğunu fark ettim. onları vermeyi kesince pişik de kısa süre içinde geçti.
Oğlum 2buçuk yaşına geldi, hala zaman zaman pişik oluyor ancak artık çözümü biliyorum ; zeytinyağı :)
hafif pişikler ve tahrişler olduğunda korkmadan sürüyorum; bezini değiştirmek için açtığımda gözle görülür derecede iyileşmiş oluyor genelde...

X