Adet Bitmeden İlişkiye Girmek

risk olmaz olurmu üst yazımı oku lütfeen,,

konunun uzmanı olarak tekrar ediyorum:
adetliyken ilişkiye girildiyse, eğer kesinkes regl olduğu biliniyorsa ve bu dönemde cinsel birliktelik yaşandıysa içine boşalma olsa dahi asla ve kata hamilelik riski yoktur.
en ufak risk yoktan kastım hamilelik riski yoktur demektir.
mikrop vb sıkıntılar söz konusu olabilir.

kişi tam olarak sıkıntılarını ve belirtileri yazarsa, tespitini kolay bir şekilde yapabiliriz.

selamlar;

Haziran ve temmuz ayında reglm günü gününe geldi ama agustusun 30 unda gelmesi gerekrken hala daha gelmedi ve ben en son 29 temmuzda adet gördüm 10 agustosta ilişkim oldu fakat içime bosalma olmadı ve o gün içinde sadece 1 kez beraber oldk szce hamilelk riskm nedr yardım edn ltfen xs:KK58:

konunun uzmanı olarak tekrar ediyorum:
adetliyken ilişkiye girildiyse, eğer kesinkes regl olduğu biliniyorsa ve bu dönemde cinsel birliktelik yaşandıysa içine boşalma olsa dahi asla ve kata hamilelik riski yoktur.
en ufak risk yoktan kastım hamilelik riski yoktur demektir.
mikrop vb sıkıntılar söz konusu olabilir.

kişi tam olarak sıkıntılarını ve belirtileri yazarsa, tespitini kolay bir şekilde yapabiliriz.

selamlar;
iide ben o şekilde hamile kalmış biri olarak konuşuyorum,katti olmaz ne demek,benimki neydi ozaman ,onu söylede bilelim...:KK76:
Haziran ve temmuz ayında reglm günü gününe geldi ama agustusun 30 unda gelmesi gerekrken hala daha gelmedi ve ben en son 29 temmuzda adet gördüm 10 agustosta ilişkim oldu fakat içime bosalma olmadı ve o gün içinde sadece 1 kez beraber oldk szce hamilelk riskm nedr yardım edn ltfen xs:KK58:

canım boşalma olmadı diyosun rahat olsana,niye korkuyosun,bak kafana taktığın ve korktuğun strese girdiğin sürece gecikme çok normal,2ay önce bende 2gün gecikti diye strese girdiydimde 10gün sonra geldi,yaa olabilir böyle şeyler takma kafanaaa,,

:KK20::KK20::KK20:yanlış canım,adetliyken yumurtlama oluyoo bikere bu biir,,ikinciside canlı örnek karşınızdaa,ben ilk bebeğime adetimin bittiği gün gebe kalmıştım,yanii annemin deyişiyle kan bulaşığına çabuk gebe kalırsın diyodu öylede oldu,adetimin son günüydü 4.gün yani,,banyomu olduktan sonra burun kanı gibi kanama olurken girdik ilişkiyee vede uyduk gebe kalma kurallarına:KK23:ve sonuç 1ay sonra gebeyiimm:KK64::KK64:
yani yumurtlama ayda 2 kez oluyoo biri adetliyken,diğeri adetten 14. günü ve bikaçgün sonrası:KK36::KK36::KK36:

işte üstteki yazım ...

Her nekadar kosullarım böyle olsada neblym insan tedrgn oluyo umarım bebek falan yoktur xsxs

iide ben o şekilde hamile kalmış biri olarak konuşuyorum,katti olmaz ne demek,benimki neydi ozaman ,onu söylede bilelim...:KK76:

canım boşalma olmadı diyosun rahat olsana,niye korkuyosun,bak kafana taktığın ve korktuğun strese girdiğin sürece gecikme çok normal,2ay önce bende 2gün gecikti diye strese girdiydimde 10gün sonra geldi,yaa olabilir böyle şeyler takma kafanaaa,,

Test yaptırdım gebe değilim :KK76: Fakat regl olma gibi bir belirtide yok hala daha :KK50: ilk Gecikme değil 3 ay normal gelio bazen 4 ay gelmediğide oluyo :44:

Kızlar bende normalde yoğun olarak 3 gün regl oluyorum,4.gün kahverengi akıntı 5.gün çook hafif açık renkte akıntı bazen geliyor bazen gelmiyor bile 5.gün duşumu alır ve mutlaka ilişkiye gireriz eşimle,dayanamayız çünkü:KK1::KK69:

bunda bir enfeksiyon söz konusu olmaz herhalde değil mi?

Kızlar bende normalde yoğun olarak 3 gün regl oluyorum,4.gün kahverengi akıntı 5.gün çook hafif açık renkte akıntı bazen geliyor bazen gelmiyor bile 5.gün duşumu alır ve mutlaka ilişkiye gireriz eşimle,dayanamayız çünkü:KK1::KK69:

bunda bir enfeksiyon söz konusu olmaz herhalde değil mi?

zannetmiyorum canım,,,bizde öyle yapıyoruz,ve hiçte bi sorun yaşamadım merak etme sen..:KK23:

Üye ne sormuş,sizler nasıl cevaplar vermişsiniz?
Sitede konuları dini bakımdan ele almak yasaktır.

Allaaah Allaaaah bu sitenin işleyişine olan hayranlığıma şu verdiğiniz cevap sekte vurdu doğrusu.

arkadaş olaya fıkhi açıdan yaklaşmış kendince önemli olan açıdan .sanki herkes her konuya çok alakalı cevaplar veriyoda siz tutmuş sadece bu konuda sorulan sorunun ele alış şeklini eleştirmişsiniz.

ayrıca bu sitede siyaset,din,inanç,mezhep,cemaat misyonerliği yasak. konuyu dini bakımdan ele almak hiçte yasak değil.buna örnek yüzlerce konu gösterebilir forumda.üstelik hiç bir site sorumlusuda müdahale etmemiş.

kadınlar kulübü her konusuyla hayatın ta kendisi.yorumları kimi zamam bilimsel yada teknolojik,kimi zaman kalbi,felsefi bazende dini ,uhrevi ama ortak özellikleri : ihtiyaca binaen olmaları, işe yararlılıkları.

kimse bu mesajlarda dini bilgisini bi başkasına empoze etmeye çalışmamış.ben yapıcam yada şöyle şöyle demiş.illaki sende yapacaksın yoksa cehennemde yanarsın demiyor.

korkmayın burda herhangi bir irticai durumda söz konusu değil:KK1:

neyse uzatmayım.son yorumum sevgili konu sorumlusu : kraldan çok kralcı bi yaklaşım olmuş:KK61:

sevgiler...

süpersin sonuna kadar sana katılıyorum nedense hep göze batar bu konular bazıları tarafından ama bılmezlerkı boyle sert bır yorum yaparak kendi dusuncelerını dıle getırıyor konu sorumlusu:)elın yabancı memleketınde rahıp rahıbe mukemmel gosterılırken turkıyede hocalar sapık ne zaman bu hale geldık bılmıyorum ama işte biz yapıyoruz bunu...

Üye ne sormuş,sizler nasıl cevaplar vermişsiniz?
Sitede konuları dini bakımdan ele almak yasaktır.

Konuya yorum yapınız lütfen

Dini bakimdan ele almak yasaktir'in anlamini biliyor musun sen?
Dini hayatin disina itin, dini ölçü almayin yorumlarinizi ona gore yapin demektir!!
Sen bunu bilerek mi soyluyorsun bilmeyerek mi soyluyorsun?!saygi cercevesinde ve ogretme veya hatirlatma seklinde oldugu surece sakinca yoktur. Neye gore yorum yapalim hanimefendi?! O zaman kulturlere ve adetlere gore yorum yapmakta sakinca dogurabilir, hatta kafa adedince fikir sayisi olacagindan kisilerin yorum yapmasi da yasaklamali. Bizler noktalama isaretleriyle tepkilerimizi ve tavsiyelerimizi sunmaliyiz insanlara, en mantiklisi bu!!
Saçma sapan yasaklar getirmeyin, akla mantiga sigmayan anlamsiz kurallar koymayin. Kimin hangi ölçüye dayanarak yorum yaptigini mudehale etmek kimsenin haddi degil.Birakin da medeni insanlar medeni sekilde konussun! Utaniyorum sizin gibi filtre vazifesi gormeye calisan suzgeclerden!!

Dini hayatin disina itin, dini ölçü almayin yorumlarinizi ona gore yapin demektir!!
Sen bunu bilerek mi soyluyorsun bilmeyerek mi soyluyorsun?!saygi cercevesinde ve ogretme veya hatirlatma seklinde oldugu surece sakinca yoktur. Neye gore yorum yapalim hanimefendi?! O zaman kulturlere ve adetlere gore yorum yapmakta sakinca dogurabilir, hatta kafa adedince fikir sayisi olacagindan kisilerin yorum yapmasi da yasaklamali. Bizler noktalama isaretleriyle tepkilerimizi ve tavsiyelerimizi sunmaliyiz insanlara, en mantiklisi bu!!
Saçma sapan yasaklar getirmeyin, akla mantiga sigmayan anlamsiz kurallar koymayin. Kimin hangi ölçüye dayanarak yorum yaptigini mudehale etmek kimsenin haddi degil.Birakin da medeni insanlar medeni sekilde konussun! Utaniyorum sizin gibi filtre vazifesi gormeye calisan suzgeclerden!!

sadece alıntı yaptığınız mesaja bakılınca söyledikleriniz doğru. ama ben yeni üye olmama rağmen 2009 dan beri kk yı dışardan takip ediyordum. girdiğim topiklerde gördüğüm şuydu. burdaki üyeler işi din boyutunda değerlendirdiklerinde aradan çıkan birkaç üye hem dini açıdan ele alanları küçümsemiş, hemde dini küçümsemiş ya da alay etmiş. karşılıklı yorumlar yapılmış yapılmış. kavgalar büyüdükçe büyümüş. sonundada cezalandırılmışlar bu kişiler. yani bence dini yönden ele almayın demekle haklılar. mesela biz adetliyken ilişkiye girmeyi günah biliriz. eğer birşey günahsa, haramsa mutlaka sağlığa sakıncası var diye yasaklanmıştır. ama bunu bu şekilde dile getirince aradan çıkıp 2,3 kişi dini sizdenmi öğrencez vs hoş olmayan şeyler yazıyorlar. bir keresinde başörtülü bir bayana, sen kk takılıp günaha gireceğine 2 rekat namaz kıl diyip dalga geçmişlerdi. işte ben o gün anladım burada gerçekten konuları dini bakımdan ele almak sakıncalı. bizler çok şükür dinini yaşayan, kurallara uyan insanlarız. ancak herkes öyle değil arkadaşım. burada çok kavgalar çıkıyor konular ve sorunlar dine dayandırılınca. dinin koyduğu kural kesindir herkes ona uysun ona göre yaşasında denmez dolayısıyla site yöneticileri böyle uyarı yapmakta çok haklılar.

asıl konuya cevap vermeye girmiştim buraya yazmadan çıkmışım konu sahibesi arkadaşım kusura bakma... bende bir biyolog arkadaşımdan adetliyken değilde hemen sonrasında ilişkiye girersen, yumurtlama olmadığı ve rahim boş olduğu için hamile kalınmayacağını duymuştum. ama diğer yandanda internette adetliyken ilişkiye girilince doğacak çocuğun cüzzamlı olabileceğini okumuştum. yani burdan yaptığım çıkarım hamile kalma ihtimali her zaman vardır. her metabolizma birbirinden farklıdır. bazen genellemeler geçerli olmayabilir. şans senden yana olsun.

sonuna kadar katılıyorum sana cnm neden din insan nasıl seks yaptını anlatıyor her özelıne gırılıyor burda aklınıza ne gelırse okadar cok sey ogrendımkı burdakılerden ama neden hıc anlamıyorum tmm herkesın dını kendıne saygı duyulmalı bırısı dusuncesını acıklıyosa saygı cercevesınde tartısılmalı saygısız cvplar verenler uyarı almalı bence şdin siyaset konuslumalı ama ınsanların bırbırlerıne saygılı olması sartıyla hatta saygı cercevesınde tartısmak cok guzle bır olay bence inanki surda siyaset konusulsaydı bu kadar sert bır uyarı gelmezdı DİN MÜSLÜMANLIK denılınınce gözleri direk oraya gidiyor mılletın müslüman ülkemızde şdinimizi konuşamaz olduk yazık dıyorum bısey demıyorum artık .....

Kefaret nedir ya böyle hurafeleri nerden cıkarıyorsunuz cok ilginç valla :)) Erkeğin de 3 tane kadın almasından bahsediliyor ona bakarsanız onu da uyguluyor musunuz?:KK36:

Yapacaginiz paylasimlarda saygi cercevesinde biz herseyi yazsak ne sorun cikacak seklinde yaklasim site kurallarina yapilan saygisizlik degilmidir ?

Siz bu sitede 10 senede neler yasadi biliyormusunuz ? Konuyu nasil Muslumanliga bagladiniz bu da isin ayri bir boyutu ! Editor arkadas Muslumanlik hakkinda konusmayin mi dedi de ben goremedim ? Ulkemizde dinimizi konusamiyoruz nasil bir cumle yapisidir ? Kim sizi inanaclarinzi dogrultusunda yargiliyor ?

Bu site 10 sene neler yasadi bilmiyorsunuz ! Bu sebeple gelin site kurallarini bize birakin siz kurallara uyun !

Biz nasil ki inanclara saygi duyuyorsak sizde az da olsa bize saygi duyun kurallara uyun !

X