korkuyorum korkuyorumm sezeryandan

minikkuzum

4 erkeğim ve ben:))
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
1.449
39
kızlaaaaar kızlar 32. haftam bitiyor..ikinci doğumum olacak o da spinal sezeryandı bu da öyle olacak çok heyecanlıyım ve çok korkuyorum..kesilmek,dikilmek,karnımın boşaldığını hissetmek..aaayyy düşündükçe afakanlar basıyor..siz de böyle misiniz kendinize nasıl psikolojik rahatlama sağlıyorsunuz..:18:hadi yazın noluur çok ihtiyacım var.kocişimi de ameliyata sokmak istiyorum hayır diyor..

33. haftama girdim bende..dogum gelsin diye bekliyorum artik.. bu hamilelik zorlamaya basladi. uykularim zorlasti gibi....ama varya hic ama hic korkmuyorum zaten normal dogum istiyorum inslalah bir sorun olmazsa , acisina da sizisina da katlanirim..ben tam anlamyila dogurdugumu hissetmek istiyorum..ve tamamiyle ayik olmak herseyi duymak ve görmek..aciya dayanikliyim.. ama esim öyle degil- doguma girecek zaten..o girmesse annem ama annemin dili olmadigi icin esim girecek ..o cok korkuyor..benim canimin yandigina bagirdigimi falan görünce ben dayanamam ki diyor, birde ona özel ders verdim kamera ve fotograf cekimi icin , insallah yapabiliyrim diyor:):) Allahim kismet ederse benim dogumum normal tabiat kurallariyla gerceklesecek, insallah guzel Allahim benden bunu esirgemez, tabi önemli olan kizimin saglikla dogmasi..o yuzden canim arkadasim hic ama hic korkmuyorum tek korkum kizimda sorun olmasi, hastalanmasi yada ona herhangi birsey olmasi ..Allahim bebeklerimizi saglaikla kucagimiza almayi nasip etsin inslalah gerisi önemli degil bence.. sende korkma artik:):) tadini cikar..

korkma bende iki aylık bebeğim var bu üçüncü sezeryanım ben alıştım kesilmeye şimdi sen hiç oraları düşnünp sitrese sokma kendini o gün geldimi bebeğini görünce unuttturur sana o acıyı bi kaç gündede toparlanırsın düşünme bol bol dondurma ye yazın tadına bak

teşekkür ederim kızlar vakit ayırdığınız için:KK71: ilkinde bu kadar endişeli değildim ama şimdi biliyorum ya her şeyi hissedeceğimi manyak manyak duygulara kapılıyorum..biliyorum yarım saat sürecek,bebeğimin ilk ağlamasını duymak çok güzel olacak ikizlerimin sesini hala hatırlıyorum..amaaa aaah aah bu kesilip biçilme duygusu beni öldürecek kalbim fırlayacak ameliyatta gibi..çok heyecanlı bir insanım normalde de zaten...Allah sizlere de hayırlı doğumlar ve bebekler nasip etsin

Korkular bende de var. Hergün bir senaryo yazıyorum. Haftalar bittikçe uyku düzenim gitti iyice.
Son senaryom spinal ve epidural 2 sine rağmen uyuşmazssam. Uyuşma olur muhakkak ama gel bana anlat. okadar ilaç fili bile devirir beaaa :KK53:

benımde 3 aylık bebegfım war bence hıc dusunme amelıyatı ben amelıyata gırerken full makyajımı yaptım bebegımı gusel karsılayabılmek ıcın. bence bebegının nasıl oldugunu ılk once ne hıssedebılecegını dusun zaten baska bısı dusunmeye gerek kalmıo :))

benımde 3 aylık bebegfım war bence hıc dusunme amelıyatı ben amelıyata gırerken full makyajımı yaptım bebegımı gusel karsılayabılmek ıcın. bence bebegının nasıl oldugunu ılk once ne hıssedebılecegını dusun zaten baska bısı dusunmeye gerek kalmıo :))
valla ben de makyajlı girmek istiyordum ama izin vermiyorlar diye duyduğumdan vazgeçmiştim.bi de ağlarım kesin palyaçoya dönerim dedim..ya bi de benim ilk doğumdan sonra yüzüm kurbağa gibi şişmişti arkadaşım da öyle oldu..ama eğer doğumda yapamazsam çıkınca yapacam makyajımı:KK12:

Korkular bende de var. Hergün bir senaryo yazıyorum. Haftalar bittikçe uyku düzenim gitti iyice.
Son senaryom spinal ve epidural 2 sine rağmen uyuşmazssam. Uyuşma olur muhakkak ama gel bana anlat. okadar ilaç fili bile devirir beaaa :KK53:

vallahi senarist oldum ben de saçma sapan düşünüp düşünüp delleniyorum.bazen ölüyorum bile senaryoda:KK47:

minikkuzum normal doğum neden düşünmüyosun? ilki sezaryen olduğu için mi? ilk sezaryen 2. normal olan doğumlar var diye biliyorum. kafanda kurmamaya çalış. düşünsek de düşünmesek de o anı yaşicaz allah kısmete ederse. iyisi mi kafamızı rahat tutalım:KK66:

minikkuzum normal doğum neden düşünmüyosun? ilki sezaryen olduğu için mi? ilk sezaryen 2. normal olan doğumlar var diye biliyorum. kafanda kurmamaya çalış. düşünsek de düşünmesek de o anı yaşicaz allah kısmete ederse. iyisi mi kafamızı rahat tutalım:KK66:
normal doğum muuuu ondan da korkarım ben yav.hem ilki sezeryan ya yapmazlar normal doğum..bi de dikişlerim yırtılır diye korkarım..bi arkadaşım doktoruna demiş ki , ben bütün doğum yöntemlerini okudum araştırdım hiçbiri bana uygun dedğil demiş,doktoru da ama hiçbir uçak havada kalmaz biliyorsun demiş..işte bizim de karnımıza girdi bir kere einde sonunda çıkacak di mi haklısın..:44:yapacak bişey yok:KK52:

teşekkür ederim kızlar vakit ayırdığınız için:KK71: ilkinde bu kadar endişeli değildim ama şimdi biliyorum ya her şeyi hissedeceğimi manyak manyak duygulara kapılıyorum..biliyorum yarım saat sürecek,bebeğimin ilk ağlamasını duymak çok güzel olacak ikizlerimin sesini hala hatırlıyorum..amaaa aaah aah bu kesilip biçilme duygusu beni öldürecek kalbim fırlayacak ameliyatta gibi..çok heyecanlı bir insanım normalde de zaten...Allah sizlere de hayırlı doğumlar ve bebekler nasip etsin
Merhaba canım dogumun nasıl gectı bende cok heycanlanıyorum panik atak hastasıyım bıde dedıgın gıbı cok heycanlandınmı

Ben de çok korkuyorum,aslında bu korku değilde heyecan,orda titrersem rezil olurum düşüncesi beni heyecanlandırıyor.

X