Saç Rengi ve Saç Boyama Adetliyken saç boyanır mı?

dını acıdan uygun degıl adetlı ıken saclarınızda cunuplu oluyor ve sacınızı boyadıgınızda artık abdest kabul olmuyor arkadasım en ıyısı guzelce abdest aldıktan sonra sac boyamak bu arada meslekdasız sanırım

hııım demek meslektaşız istersen özelden mesaj atabilirsin.nerdesin nerde görevlisin?

benim de daha önce bi çok kez regl dönemime denk geldi boyamam ve tuttu yani gayet güzel bi şekilde. saç yapısıyla flnda alakası olduğunu zannetmiyorum ben normalde tutuyosa reglykende tutar yani.

koyu renkleri tutar ama açık renkte kızıllaşma olur. bizzat başıma geldi.
o yüzden 3-4 gün sabr et diyorum :)

Ben adetimin 2. günü gidip röfle yaptırdım dayımın düğünü vardı bekleyecek zamanım yoktu çünkü ve çokta güzel tuttu :KK1: Adet döneminde saç boya tutar fakat çabuk akar diye duymuştum bende :KK34:

lütfen batıl inançları dinimize mal etmeyelim arkadaşlar, saç nasıl gusülsüz olur lütfen biraz akıl, islam mantık dini.o zaman her regl olduğumuzda saçımız boyalıysa üstüne bidaha boy abdesti alamayız, boyanın altına su nüfus edemeyeceği için saçı 0a vurmamız gerekir:)çok rica ediyorum kuran da yer almayan peygamberimizin gerçek hadislerine dayanmayan şeyler Allah tarafından lanetlenmiştir.
ben boyadım tuttu ama 4. günüyüdü belki vücut ısım normaldi o nedenledir.biraz beklemek gerek bence de

hiçbir dini mecrada buna dair bir bilgi yok.
açıp ilmihale bakabilirsiniz,saç boyası saç dibini tabaka şeklinde örtmez,oje mi bu abdest geçirmesin.bunula ilgili sağlam herhangi bir kaynaktan bilgi edinmediyseniz şöyle böyle diye de yorum yapmayınız lütfen.
evet ,beklemekten zarar gelmez ama regl döneminde saç boyattı diye de kimse cenabet olmaz ömrünün sonuna dek:KK52:

Adaetliyken saç boyanmaz diye duymuştum ama ne kadar doğru bilemiyorum.fikri olan paylaşsın bayanlar merak ediyorum.

kesin hükmünü bilmemekle birlikte ben tercih etmem
çünkü adetten sonra boy abdesti alırken vücudun her yerinin iğne deliği kadar bile boş yer kalmayacak şekilde yıkanması gerekiyor ya bu yüzden reglken saç kesme ağda yapma gibi şeylerin mümkünse ertelenmesi gerekir diye duymuştum
çünkü onlara abdest alırken su değmemiş olacak
saç boyalarının da siyah hariç çözünürlüğü varmış galiba
ama yine de ben olsam önce abdestimi alırdım

Ne garip bir yaratıktır bu insan ki, kendi uyguladığını, İNANDIĞINI yada mantığının yettiğini doğru kabul eder. Güzellikten ziyade akıla, fikire ve BİLİME ihtiyaç duyulan günlerdeyiz, sitede yazılanlar bunu işaret etmekte.

Ben daha yeni boyadım gayet de tuttu rica ediyorum böyle şeylere inanmayın. Bu insanların adetle alıp veremediği nedir anlamıyorum adetliyken saç boyanmaz, adetliyken tüy alınmaz, adetliyken tırnak kesilmez, adetliyken duş alınmaz v.s v.s bu regl dönemi basit bir dönem sadece bu kadar abartmaya ne lüzum var. Dini açıdan da yasak olması çok saçma.. Saç cünüp olurmuş .. O zaman abdestsizken de boyatmayın.. O zaman da cünüp olur :) Hurafe resmen ortaçağda mıyız da batıl inançlara göre yaşıyoruz? Çok doluyum bu konuda.

kuaförüm adetin 3. gününden sonra boyayabilirsin saçını demişti.. ilk 3 gün istenilen renk tutmayabilirmiş..
bunlar bi yana gusul abdestim adetliyken olmadıgından boyamam..1 hafta gec boyarım olur biter:)

diyanetten alına bilgi şu yönde : oje gibi tabaka oluşturup gusle mani olan makyaj malzemeleri ile abdest alınmaz anck kına saç boyası gibi tabaka oluşturmayan maddeler gusle mani olmaz . dini açıdan böyle. diğer konuya gelince ben ne zaman adetliyken saç boyatsam bir sıkıntıolmadı . ilk 2 gün hassas dönemde vücut belki tepki verebilir ama çok da sorun olacağını sanmam

X