Nişan Evde Nişan?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

ZSAEFMEAR

ZsAeFmEaR <3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.288
43
37
Ben Nisanimin kücük bir Salonda olmasini istiyordum ama Annem ve Teyzem malesef tutdurmuslar evde olsun diye... :KK59: Yine kutsagimda kaldi..

Simdi sorum Evde nisanlananlara nasil gecti? Nerde yiyip nerde ictiniz? ne kadar aile arasi olsada ister istemez ev dolup tasiyor.. Onlarin gönlü kirilmasin benim hevesim kutsagimda kalsin diyorum artik ne yapim :KK59:

Simdiden cevaplariniz icin tsk ederim...

evde nişan daha güzel olur daha samimi olur nasıl olsa sonra düğün yapacaksın aynı düğünü iki kere yapmanın anlamı var mı?

evet ufak biyer tutulsa daha hoş olurdu ama evde nişanda güzel olabilir... böyle mutsuz olma ama, ne güzel nişanlanıyosun bakk, bizim de olsa da evde olsaaa.... mutluluklar dilerim canım:KK69:

benim nisanimda evde olmustu, ve arkadasin dedigi gibi daha samimiydi ve guzeldi..

benim nisanim yaz ayinda oldugu icin, bahcede yemek kurulduk. ve cd guzel muziklerle caldi bizde hop hop oynadik:KK64::KK64:

bu senin gunun icini boyle bos seylerle uzme, en guzel gununu guzel yasa, ve mekan gercekten hic onemli degil. hem zaten dugununde salon tutulur, o heyecanida ozaman yasarsin:KK34:

@angryangel

Öyle diyorsunda ne bilim ya saydik 30-35 kisi gelcek evimiz de üc odali millet yatak odalarinda mi oturcak :)

@nagish

Bu gidisle evde olcak allah sanada nasip eder insallah ister istemez üzülüyor insan tabiki o gün gelince heycandan hersey unuturum galiba.. :)

benim nisanimda evde olmustu, ve arkadasin dedigi gibi daha samimiydi ve guzeldi..

benim nisanim yaz ayinda oldugu icin, bahcede yemek kurulduk. ve cd guzel muziklerle caldi bizde hop hop oynadik:KK64::KK64:

bu senin gunun icini boyle bos seylerle uzme, en guzel gununu guzel yasa, ve mekan gercekten hic onemli degil. hem zaten dugununde salon tutulur, o heyecanida ozaman yasarsin:KK34:

Demin albümüne baktim allah mutlulugunu daim etsin :KK34:

Iste almanyanin havasina güven olmuyor bizimde bahce varda malesef bu ay tam yagmurlarin basladigi ay iste...

Neyse herseyin hayirlisi olsun ne diym...

Benimde evde oldu , yengemle annem çeşit çeşit şeyler yaptılar, kanepe , tatlı toplar vs.börekler falan dışardan alındı, öncesinde mısır çarşısına gittiler plastik tabak catal ,kanepe ve minik tatlılar için renkli kürdanlar falan alındı, müzik işini CD ile arkadaşlar ve kardeşim ayarladı bilgisayardan hallettik onu da evet biraz kalabalık oldu ama bence gayet güzel ve samimi oldu.Zaten evin büyükleri annen, teyzen vs işlerini bilirler.Takma kafana canım bunları, önemli olan mutlu olmak,kimse kusura bakmaz zaten bir süre sonra kimse ayrıntıları hatırlamıyor:))
Mutluluklar...

Demin albümüne baktim allah mutlulugunu daim etsin :KK34:

Iste almanyanin havasina güven olmuyor bizimde bahce varda malesef bu ay tam yagmurlarin basladigi ay iste...

Neyse herseyin hayirlisi olsun ne diym...

bozver birak o gun heryer kirlensin, nisandan sonra bi guzel temizlersin:KK61::KK61:

ve tsk ederim :KK61::KK61:

öncelikle hayırlı olsun canım
benim nişanımda evde olacak.aslında bizde ilk başta küçük bi mekanda yapalım diye düşünmüştük çünkü sözlümünde benimde ailm çok kalabalık.üstelik arkadaşlarımda gelecek.
fakat sonra vazgeçtik.ev ortamı daha samimi ve güzel olur diye düşündük.kalabalığada şöyle bi çözüm bulduk.
nişan merasiminden sonra erkekler karşı komşumuza gidecek,bayanlar bizim evde kalacak.salondaki masaları falan kaldırıp ferahlatacağız odayı,rahatça oynayacağız :KK12:

Bizim daha çok var ama ben de ilk başta dışarıda nişan istiyordum ama beim istediğim gibi bir nişana en az 5-6 bin gidecek ve planımıza göre de nişandan 4-5 ay sonra evlenicez aarası da çok olmayacağı için evde düşünüyoruz fakat şöyle bir sorunumuz var bizim evimiz 60 metrekare ve 2 oda 1 salon çok küçük en fazla 15-20 kişi sığabiliriz ama sırf benim taraf 15-20 kişi erkek arkdaşımın trafından da en az 25-30 kişi gelir napıcaz bilmiyorum. Dışarda aile arası bir yemekte yüzük mü taksak sadece diye düşünmekteyim. :26: Zaten 4-5 ay sonra kalabalık güzel bir düğün planlıyoruz herkes oraya gelir diye düşündük.:26:

Canım hayırlı olsun.
Nişan evde olcak diye sıkma canını ya. Bende evde olsun istiyorum.. Salon tutmak biraz da gereksiz geliyor bana inan.:KK19:

Benim nişanım da evde oldu, çok da güzel oldu:) Bizim evimiz küçük olduğu için teyzem onun evinde yapmamızı teklif etti. Evi küçük olanlar yakınlarından bu tarz yardım alabilirler belki. Kişi sayısını azaltmaya bakın diyeceğim ama biliyorum ki bu çook zor. Bizim nişanda erkek tarafı 10-15 kişi geleceğiz derlerken 1 gün kala 25 kişi geleceklerini söylemişlerdi! Bir eve sığmak mümkün olmayacaksa dışarda sade bir yemek yenebilir bence. Zaten düğün olacaksa oynamalı eğlenceli bir nişana gerek yok:KK66:
Ben evi süslemek için tüller, kurdelalar, uçan balonlar vs almıştım. Evi kendi zevkime göre bir güzel süsledim:) Nikah şekeri gibi hediyelikler hazırladım, onları dağıttım. İkram olarak da herkese oturduğu yerde pilav-kavurma ikramı yapıldı. Sonra da kek, börek, sarma vs. En son da pasta tabii:) Evde yardımcı olabilecek 2-3 akraba, kuzen varsa gayet hallolur, endişelenmeyin

bende evde nişan istiyorum salona verilen parayı gereksiz buluyorum sonuçta salona verilen parayla bir eksik kapatılır. Evi mis gibi süslerim pastamı böreğimi yaparım ohhhh öteki türlü ona para buna para çok dert en güzeli ev:)

bizimde bu hafta sonu olacak nişanmız evde olsun istedim ben solana gerek yok gibi geliyo bana nişanda tabi herkesin kendi isteği :KK42:

ben şahsım adına konuşuyorum, evde nişan yapmam.. zate 100 m2lik ev,ıkış tıkış,pasta börek servisi,çoluk çocuk vs .. evde olacağı için her arkadaşını ,yakınını çağıramıyrsun da.. bu yüzden ben salonda istiyorum rahat geniş, ikramlar hazır,istenilirseeğence olur istenilirse yemekli ,sohbetli vs. 2 hafta sonrada abimin nişanı olacak.. kız tarafı ev nişanı istedi. herkesin kendi seçimi,bakalım merak ediyorum o günü... bende şuna takıldım . görümceyim, ev nişanı için nasıl giyinmem gerek.saten taşsız bir abiye elbisem var. ou giysem çok abes olur mu ki ev için?

Ben Nisanimin kücük bir Salonda olmasini istiyordum ama Annem ve Teyzem malesef tutdurmuslar evde olsun diye... :KK59: Yine kutsagimda kaldi..

Simdi sorum Evde nisanlananlara nasil gecti? Nerde yiyip nerde ictiniz? ne kadar aile arasi olsada ister istemez ev dolup tasiyor.. Onlarin gönlü kirilmasin benim hevesim kutsagimda kalsin diyorum artik ne yapim :KK59:

Simdiden cevaplariniz icin tsk ederim...

benim nişanımda evde olmuştu ...valla daha rahat ya ..düğün tarzı yapılan nişan bana gereksiz gelio ...elbet stres oluyor sıkıntılar oluyor evde olmasa bile olacaktır illa...bak benim nişanımdan görüntüler var http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...n-tepsisi/481948-nisanlaniyorum-kizlar-9.html 10.sayfasında da var fotolar :KK31::KK31::KK31:

ve sonunda oldu nişanımız evde oldu ve gayet rahat ve güzel geçti hem oynadık hem oturduk yani salon olmadı ama çok güzel geçti. :KK3::KK3:

Nişan zamanımı hatırlıyorum da önce ev düşünülmüştü daha sıcak daha samimi bir ortam olur diye ama baktık istemede daha olduk 20 kişi kalsın dedik. Çünkü nişan sayımız daha çok olacaktı ve evimiz 140 metre + bahçeli olmasına rağmen olmaz dedik. Kimseyi sıkış tepiş bir alana toplamanın alemi yoktu. Yok ebisememi bastılar, pasta müziğimi girilmedi bilmem ne diye kendini sıkmaktansa İzmir Konağı'nda oldu nişanımız. Çokta güzel oldu zaten aileler önceden hem tanışmada, hem istemede hem bayramda kaynaşmışlardı evdeki sıcak ortamı ordada yakaldık. Yemekli süper bir nişan oldu. Herkes çok memnun kaldı. Çok içimize sindi. Tabi bizim biraz diğer nişanlara göre farklı ve üstünde oldu herkes maddi imkanları ölçüsünde en iyisini gerçekleştirebilir. Benim düşüncem müzikleri iyi organize edicek bir arkadaş bulup evde eğlenilebilir. Ya da 1 saatlik bir sıkışıklığa katlanıp yüzükler takılıp pasta kesildikten sonra arakadaşlarla dışarıya eğlenceye gidilebilir.

X