Saç Rengi ve Saç Boyama Koyu kahve mi ? Yoksa koyu kestane mi ?

zavedime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2011
120
2
Kızlar en yakın zamanda saçlarımı boyıycam. Aslında siyah istiyordum ama dönüşü zor diye siyaha en yakın olan rengi boyamaya karar verdim.. Bu koyu kahve mi koyu kestane mi. Deneyenler fikir verebilir mi.. Hangisi daha koyu bir sonuç verir

bende ikisi arasında kaldım. boyadıgında resmini koyar mısın ? benim daha boyamama 1 ay fln var. sen kısa zamanda boyıycaksın hrlde. resim bekliyorum :21:

canım bana kalırsa koyu kestane diye düşünüyorum.. kahverengiye göre siyaha daha yakın renk tonlarında ..

:) ben bir aya kadar boyarım heralde. Ama doğrusunu söylemek gerekirse buraya resmimi koymak istemiyorum. Sebebi bi daha silemiyor olmamız.. Ama ben boyadıktan sonra bi sekilde sana ulastırırım nası olduğunu tatlım :)

deniz_lalesi benim fikrim de koyu kestane yönünde aslında :) mesela nur yerlitaşın saçları da koyu kestaneye boyalıymış ama resmen siyah gibi duruyodu..

Bi de arkadaşlar marka önerisi de verirseniz çok sevinirim. Mesela ' kolestonun koyu kestanesi ' gibi.. Çünkü değisir markaya göre. Kolestonla voila nın yada lorealin hepsinin koyu kestanesi farklı sonuçlar verir gibime geliyo..

merhaba canım
bugüne kadar dediğin tüm renkleri denedim siyah da dahil
şuan koyu kestane aradaki hafif bakırlık hoş ve siyaha en yakın renk
yalnız koyu kestane de boyasan aynen siyahta olduğu gibi başka renk istersen açtırmak zorundasın
bunu söylemek istedim ona göre karar veririsin siyah yada kahveye..

ve unuttum loreal in casting cloos boyasını kullanmanı önerrim çok memmnuununm
2 yıldır hiç değiştirmedim yumuşacık yapıyor

:) ben bir aya kadar boyarım heralde. Ama doğrusunu söylemek gerekirse buraya resmimi koymak istemiyorum. Sebebi bi daha silemiyor olmamız.. Ama ben boyadıktan sonra bi sekilde sana ulastırırım nası olduğunu tatlım :)

deniz_lalesi benim fikrim de koyu kestane yönünde aslında :) mesela nur yerlitaşın saçları da koyu kestaneye boyalıymış ama resmen siyah gibi duruyodu..

Bi de arkadaşlar marka önerisi de verirseniz çok sevinirim. Mesela ' kolestonun koyu kestanesi ' gibi.. Çünkü değisir markaya göre. Kolestonla voila nın yada lorealin hepsinin koyu kestanesi farklı sonuçlar verir gibime geliyo..

bana özel msj atarsan sevinirim yada yüzünü karalayp koysan buraya :) kestane kızıllık yapar mı ?

tamam özelden msj atarım =)

koyu kestanenin kızıllık yada bakırlık yapma gibi bi ihtimali mi var :s ben kızıl yada kahverengi gibi görünmesini deil siyah gibi görünmesini istiyorum.

elifruya7 teşekkür ederim önerini dikkate alıcam.. :) Bir de kestane de boyasan başka renk istersen gene açtırmak zorundasın demissin Ben mesela karamel falan sürsem koyu kestanenin üstüne, rengi biraz da olsa açılmaz mı ki :s

Kızlar bi de belki biliyosunuzdur ama ben yeni öğrendim paylaşıym dedim. Boyayı saçınıza sürdükten sonra ne kadar çok tutarsanız o kadar daha koyu bir ton elde ediyomuşsunuz. Her renk için geçerliymiş bu..

siyaha yakın olmasını istiyosan canım koyu kahve yapmalısın bende boyuyorum hep ve çok memnunun siyahın çiğliği olurya hani kahvede olmuyo hiç

aksuy sen hangi markanın koyu kahvesini kullanıyosun ? Boyadıktan sonra renk nasıl oluyo ve zaman geçtikçe açılıyor mu ?

Off. Karar veremiyorum :KK43: cuma günü boyamam lazım ama ben daha hangi rengi alacağımı bilemiyorum. Siyah gibi görünsün istiyorum ama dönüsü çok zor diye cesaret edemiyrm.

Aslında benim kendi saçlarım zaten siyah sayılır.. Ama uçları biraz daha açık renk. Çünkü önceden kızıla boyalıydı.. Ama 7 8 aydır falan hiç boyamadım.

Arkadaşlarım da boyama diyolar şuan çok güzel saçların diyolar ama ben simsiyah olsun istiyorum. Gece gibi ışıldasın istiyorum. Napıym artık istediğim renk olmassa zaten hiç bakmam alırım siyaha boyarım bu sefer :)

Canım siyah saç istiyorsan kesinlikle palette koyu kahveye boyamalısın..ben birkaç kere boyadığım için biliyorum..bildiğin siyah oluyor..hatta ilk boyadığımda çok şaşırmıştım....ama sarı tonlarına dönmek çok zor oldu..açtırmak gerekiyor yine siyah gibi....koyu kestane düşünme derim eğer saçında kızıllık olsun istemiyorsan...

koyu kahve de koyu kestane de boya markasına göre değişir. önemli olan boyanın numarası. genelde siyah 1.0 ya da 2.0 olur. siyahtan 1 ton açık olan renk de koyu kahve ya da koyu kestane olur, numarası da 3 veya 4 olur...yani boyanın numarasına bakın...boya isimlerine bakmayın

aa ewt. o zaman 2.0 siyah, 3.0 koyu kahve, 3.4 koyu kestane olduğuna göre 3.0 koyu kahveye boyamam lazım =)

Kızlar cevap vermiş ama bende söyliyeyim siyaha en yakın koyu kahvedir.Bende bir ara kullanmıştım denendi yani :KK34:

koyu kahve koyu kestane arasında kı fark nedır ben de bır turlu anlamıyorum .
koyu kahveye kuafor de baktıgım da kızıl yansımaları vardı yıkadıkca yanı aktıkca kızılımsı oluyor demıstı kuafor .
ama koyu kestaneye bakmamıstım .sımdı de burada koyu kestane ıcın kızıl yansımaların oldugunu belırtmıssınız .
sastım kaldım .koyu kahvede mı yoksa koyu kestanede mı hangısınde kızıllık var ?
bır de tahmınımce koyu kahve sankı daha parlak oluyormus gıbı gelıyor bana ,yanılıyormuyum acaba ?

Son düzenleme:
canım ben koyu kestane kullanmıştım siyaha en yakın renk o. güneş vurduğunda da çok sıcak yansımaları olyor.özellikle bu tonları loreal preference serisinden bulmanı şiddetle tavsiye ederım. boyanın içerisinde yağlar var beslior ve saçlarını da koyu renge boyadığın için ışıl ışıl parlıyor bir dahakı boyan gelene kadar bile sertleşmior ve bir püf nokta dahaaaa.bunu bi kuaför arkadaşım söledi saç boyasının içinden çıkan bakım kremı varya boyadan sonra kullandığımız onun yarısını boya karışımının içine dök.iyice karıştır.ve bu preference serisinde kullan özellikle.yıkadıktan sonra saçlarının yumuşaklığına ve parlaklığına sen de ınanamayacaksın.bana yolda herkes soruo ssaçlarınızı nerde boyattınız nasıl bakım yaptınız diye pırıl pırıl oldu.ve bunların yanında ben hc19 şampuan kullanıorum çok ama çok memnunum

koyu kahve koyu kestane arasında kı fark nedır ben de bır turlu anlamıyorum .
koyu kahveye kuafor de baktıgım da kızıl yansımaları vardı yıkadıkca yanı aktıkca kızılımsı oluyor demıstı kuafor .
ama koyu kestaneye bakmamıstım .sımdı de burada koyu kestane ıcın kızıl yansımaların oldugunu belırtmıssınız .
sastım kaldım .koyu kahvede mı yoksa koyu kestanede mı hangısınde kızıllık var ?
bır de tahmınımce koyu kahve sankı daha parlak oluyormus gıbı gelıyor bana ,yanılıyormuyum acaba ?

İkiside aktıkça kızıllık oluşuyor saçta fakat ton olarak aralarında fark var.
Kestane kızıla daha çok yakındır.

Kahve Saç

trend-koyu-kahve-sa%C3%A7-rengi1.jpg

Dark-Brown-Hair-Colors.jpg

duffdp2.jpg

Kestane Saç

kestane-sac-renkleri-10.jpg

kestane-sac-renkleri-12.jpg

lindsay-lohan-picture-1.jpg

kestane-sac-renkleri-4.jpg

kestane-sac-renkleri-sac-modeli-kadinlarkulubu-net-02.jpg

X