ikiz gebeyim bebeklerden biri 2 hafta geri kalmış:))

gulbeseker23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2011
104
0
merhaba Aytun hocam.ben daha önce kan pıhtılaşmasından dolayı 2 düşük yaptım.şuan 25 haftalık tek yumurta ikizlerine hamileyim.0,4 clexane+coraspin+benexol12+folbiol kullanıyorum.bebekler arasında başlarda 1 hafta fark vardı.şıuan birinci bebek haftasına göre 2 hafta geri,diğeri tam haftasıyla uyumlu.bugün kontrolüm vardı,geçen haftaya göre haftaları aynı kalmış.sadece kiloları artmış.bugün doppler ultrasona girdim büyük bebeğin kan akımı iyiymiş.ama küçük bebeğinkinde ise kan akımında biraz sorun var dedi.ben hamileliğimin başından beri 15 kilo aldım.buda belki iğnenin dozunu azaltabilir diye düşünüyorum.doktorum bekleyip göreceğiz dedi.iğnenin dozu yeterli değildir dedim.oda 0,6 lık çıkaralım ama aspirini bırak dedi.ne farkı olabilirki.ne yapacağımı bilmiyorum.çok zor durumdayım.güvenebileceğim kimse yok.size sorularım şunlar lütfen cevaplayın
1)iğnenin dozunu ayarlayan bir test varmı?çünkü fazla olursa beyin kanaması gibi riskler var.
2)iğnenin dozu kaç olmalı?benim mutasyonlarım şunlar:mtfhr677 ve1298 heterozigotve PAI_1(4G/5G) GENİNDE 5G-5G mutasyon.
3)iğnenin dozu artırılırsa nasıl sıkı takip edilmeliyim?

Son düzenleme:
merahab geçmiş olsun. yaşadığınız bebekler arasındaki gelişim farkı tek yumurta ikizleri olmasından kaynaklı bir sorundur. kanama bozukluğunuzun bu durumu etkileyen yanı farklıdır. ilacınızın dozu doktorunuz tarafından zaten değiştirilmiş. takiplerinizi yapan hekimle bu ayarlamaları yapmanızdır doğru olan. a faktör x ile doz takibi yapılabilir. sevgiler. dilerim herşey sağlıkla gider bebeklerinizi kucağınıza alırsınız hayırlısıyla.

merhaba Aytun hocam.ben daha önce kan pıhtılaşmasından dolayı 2 düşük yaptım.şuan 25 haftalık tek yumurta ikizlerine hamileyim.0,4 clexane+coraspin+benexol12+folbiol kullanıyorum.bebekler arasında başlarda 1 hafta fark vardı.şıuan birinci bebek haftasına göre 2 hafta geri,diğeri tam haftasıyla uyumlu.bugün kontrolüm vardı,geçen haftaya göre haftaları aynı kalmış.sadece kiloları artmış.bugün doppler ultrasona girdim büyük bebeğin kan akımı iyiymiş.ama küçük bebeğinkinde ise kan akımında biraz sorun var dedi.ben hamileliğimin başından beri 15 kilo aldım.buda belki iğnenin dozunu azaltabilir diye düşünüyorum.doktorum bekleyip göreceğiz dedi.iğnenin dozu yeterli değildir dedim.oda 0,6 lık çıkaralım ama aspirini bırak dedi.ne farkı olabilirki.ne yapacağımı bilmiyorum.çok zor durumdayım.güvenebileceğim kimse yok.size sorularım şunlar lütfen cevaplayın
1)iğnenin dozunu ayarlayan bir test varmı?çünkü fazla olursa beyin kanaması gibi riskler var.
2)iğnenin dozu kaç olmalı?benim mutasyonlarım şunlar:mtfhr677 ve1298 heterozigotve PAI_1(4G/5G) GENİNDE 5G-5G mutasyon.
3)iğnenin dozu artırılırsa nasıl sıkı takip edilmeliyim?

merahab geçmiş olsun. yaşadığınız bebekler arasındaki gelişim farkı tek yumurta ikizleri olmasından kaynaklı bir sorundur. kanama bozukluğunuzun bu durumu etkileyen yanı farklıdır. ilacınızın dozu doktorunuz tarafından zaten değiştirilmiş. takiplerinizi yapan hekimle bu ayarlamaları yapmanızdır doğru olan. a faktör x ile doz takibi yapılabilir. sevgiler. dilerim herşey sağlıkla gider bebeklerinizi kucağınıza alırsınız hayırlısıyla.[/QUOTE

cevabınınız

için çok teşekkürler aytun hocam.28 haftaya bekleyelim dedik.iğnenin dozu değişmedi.28 haftada doppler daha doğru sonuç veriyormuş.iğnenin dozu artarsa kanama olmasından da korktuk.hematoloğa da gittik.değiştirme dedi.inşallah sorunsuz sağlıkla ve hayırlı bir şekilde doğurmak nasip olur..

X