kreş açmak ve öğretmenlik yapabilmek için aranan sartlar neler

filiz0022

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
166
5
37
kızmeslek lisesi cocuk gelişimi bölümünden mezun olan biri aöf dikey geçiş yaparak 2 yıllık cocuk gelişimini bölümünü okuyabiliyor
peki bunun için yinede sınava girmek gerekir mi?
2 yıllık aöf cocuk gelişimi kontejanlı mı...
2 yıllık diploma ile kreş açabilir mi?
veya anaokul öğretmenliği yapabilir mi?
duyduguma göre 2yıllık cocuk gelişimi önlisans okuyan biri direk lisans için geçiş yapabiliyormus dogru mu?

galiba cok soru sordum ...bilgisi olan arkadaslar sorularıma cevap arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim..

valla ikizlerimi gönderdiğim kreşin sahibi,kurucusu matematik öğretmenliği mezunuydu..kız meslek lisesinde de okumamış,imam hatip lisesinde okmuş bir hanımdı...

kızmeslek lisesi cocuk gelişimi bölümünden mezun olan biri aöf dikey geçiş yaparak 2 yıllık cocuk gelişimini bölümünü okuyabiliyor
peki bunun için yinede sınava girmek gerekir mi?
2 yıllık aöf cocuk gelişimi kontejanlı mı...
2 yıllık diploma ile kreş açabilir mi?
veya anaokul öğretmenliği yapabilir mi?
duyduguma göre 2yıllık cocuk gelişimi önlisans okuyan biri direk lisans için geçiş yapabiliyormus dogru mu?

galiba cok soru sordum ...bilgisi olan arkadaslar sorularıma cevap arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim..

1. sorun - kız meslek lisesi çıkışlı biri 2 yıllık çocuk gelişimi okuyabilir. fakat sınava girmesi gerekiyor. kontenjanlı değil. ama mezun olunan seneye bakılıyor. yani yeni mezun olan birinin şansı daha yüksek. 2 yıllık diploma ile kreş açılamıyor malesef 4 yıllık olmalı. 2 yıl mezun olma ile ücretli öğretmenlik yapabilirsin. direk geçiş hakkı da yok malesef yine öss ye girip belli bir puan alman gerekiyor.

1. sorun - kız meslek lisesi çıkışlı biri 2 yıllık çocuk gelişimi okuyabilir. fakat sınava girmesi gerekiyor. kontenjanlı değil. ama mezun olunan seneye bakılıyor. yani yeni mezun olan birinin şansı daha yüksek. 2 yıllık diploma ile kreş açılamıyor malesef 4 yıllık olmalı. 2 yıl mezun olma ile ücretli öğretmenlik yapabilirsin. direk geçiş hakkı da yok malesef yine öss ye girip belli bir puan alman gerekiyor.

cnm bı konuda yanlışın var hemen belırtmek ıstıyorum ne mezunu olursan ol 2 yıllık önlısans mezunları kreş açabılıyor

X