niye bole davranıyo anlamış değilim

kpss_23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2011
122
0
kayınvalidem ve kendi ailem bizden 14 saat uzaklıkta bir şehirde oturuyo.. senede 2 kez görüşüyoz bizimkilerlede eşimin ailesiylede... ama ne zamn kayınvalidemler bize gelse eşim bana soğuk davranıyo hhep onlarla muhabet ediyo sanki ben yokmuşum gibi davranıyo malum kaynana milleti bir açığını bulmasın lafı yapmıştır oğlum mutsuz hiç muhabetlleri yok gelinle falan filan diye ...onlara meyveler getirir meyvelerini soyar bir ağızlarına vermediği kalır bana yermisin bile demez benimde çok zoruma gidiyo tabi özllikle kaynanm beni sevmez bende onu birbirimizn açığını kollayıp dururuz .kaynanmında dikkatini çekiyo bu durum bişe demiyo ama bakışlarını yakalıyorum bir eşimi izliyo bir beni ...bir kaç kez eşime soyledim niye soğuk davranıyosun boyle davranma ddiye neymiş onların yanında rahat davranamıyomuş yapısı ole dğilmiş ama bundan 1 ay once kendi annemler geldi kocamı bir görseniz onların yanında saçımı okşamalar devamlı kedi gibi siftiniyo kendi ailesi geldimi yanıma yaklaşmayan adam doksan derece donüyor.. bende dedimki sen "benim ailem gelince niye bole davranıyosun onların gözüne girmeye mi çalışıyosun ne demek istiyosun ben kızınıza ilgiliyim iyi davranıyorum kendinimi ispatlıyosun" dedim çünkü biliyorum huyu değil başkalarının yanında bana siftinmez benim ailemin yanında farklı neymiş onların yanında kendini rahat hissediyomuş işte bole ne zaman kayınvalidemler bize gelse 10 gün kalır gider arkalarından kavgamız eksik olmaz sonuçta beni düşman gorüyo kadın kim bilir nasıl hoşnuna gidiyordur oğlunun bole davranması..bende istiyorumki kendi ailesinin yanında iyi davransın sizce neden bole davranıyo annesinde ailesinden mi korkuyo

olur mu erkek ya otoriter koca ya.sen kimsin ki orada.sonra kaynanan oğlunu elinde oynattığını falan düşünür.

kayınvalidem ve kendi ailem bizden 14 saat uzaklıkta bir şehirde oturuyo.. senede 2 kez görüşüyoz bizimkilerlede eşimin ailesiylede... ama ne zamn kayınvalidemler bize gelse eşim bana soğuk davranıyo hhep onlarla muhabet ediyo sanki ben yokmuşum gibi davranıyo malum kaynana milleti bir açığını bulmasın lafı yapmıştır oğlum mutsuz hiç muhabetlleri yok gelinle falan filan diye ...onlara meyveler getirir meyvelerini soyar bir ağızlarına vermediği kalır bana yermisin bile demez benimde çok zoruma gidiyo tabi özllikle kaynanm beni sevmez bende onu birbirimizn açığını kollayıp dururuz .kaynanmında dikkatini çekiyo bu durum bişe demiyo ama bakışlarını yakalıyorum bir eşimi izliyo bir beni ...bir kaç kez eşime soyledim niye soğuk davranıyosun boyle davranma ddiye neymiş onların yanında rahat davranamıyomuş yapısı ole dğilmiş ama bundan 1 ay once kendi annemler geldi kocamı bir görseniz onların yanında saçımı okşamalar devamlı kedi gibi siftiniyo kendi ailesi geldimi yanıma yaklaşmayan adam doksan derece donüyor.. bende dedimki sen "benim ailem gelince niye bole davranıyosun onların gözüne girmeye mi çalışıyosun ne demek istiyosun ben kızınıza ilgiliyim iyi davranıyorum kendinimi ispatlıyosun" dedim çünkü biliyorum huyu değil başkalarının yanında bana siftinmez benim ailemin yanında farklı neymiş onların yanında kendini rahat hissediyomuş işte bole ne zaman kayınvalidemler bize gelse 10 gün kalır gider arkalarından kavgamız eksik olmaz sonuçta beni düşman gorüyo kadın kim bilir nasıl hoşnuna gidiyordur oğlunun bole davranması..bende istiyorumki kendi ailesinin yanında iyi davransın sizce neden bole davranıyo annesinde ailesinden mi korkuyo

Canım sen neden kaynananla naşık atıyorsun ki?

Kaynananın açığını ararsanız,kollarsanız ondan ne farkınız kalıyor acaba?

Bu hareketinle kaynananın size olan tutumunuda değiştiremezsiniz ki...

Eşin onların yanında sana esip gürlese ezmeye çalışsa haklısın, ama onların yanında uzak duruyorsa çekiniyor demek ki zaten kendi de söylemiş, senin ailenin yanında sıcak davranıyor demek sizinkilerin yanında kendini rahat hissediyor. Zaten senede 10 gün geliyorlarmış kafaya takılacak mevzu değil, boşver gitsin. Eşinin ailesi ile dipdibe yaşayanlar napsın...

Evin erkeği moduu..

Bakın görün evde nasılda sözüm geçiyo gövde gösterisi..
BİLETLER SATIŞA SUNULDU MISIRLAR BEDAVA KAÇIRMAYIN İZLEYİN..

Hepsi aynı ki..

Anneleri dicek yaa aferin oğlumaa bak nasılda eşini mum etmiş anacının oğluu nasılda bizi görünce gözü hiçbişeyide görmüyoo aa benim aslan oğlummm seni doğurmuşum iyikii bi tane daha yok oğlumdan dünyada tek..

Açıklaması bunlar işde..
Şanslısınız uzaklar size bırakın sizde görmeyi verin o dönem yapcak bişe yok..

Canim esin nereli bilmiyorum ama benim esim ic anadolululu.Esimin oralarda esine ismiyle bile hitap edemezsin.O günlerde esimle hic muhabbetimiz olmaz.Suratima bile bakmaz.Bütün kardesleri de öyle ama.gene sizinkiler iyimis 10 gün klaiyorlarmis.Bizimkiler gelince 2 -3 ay bwlkide daha fazla kalirlar.

canim sakin bu yüzden esinle kavga etme, inan böylesi daha iyi. Birak kaynan sizi böyle bilsin, diger türlü cok yakin olsa, kadin bozmak icin hamle yapabilir.
Bak benim esim annesinin yaninda cok fazla üzerime düserdi, sarilirdi, öperdi yanagimdan. Is yapmami bile istemezdi pek. KAynanam iyice kiskandi ve alttan kuyumu kazdi. Benden sana tavsiye.

Uzulme canimm TEK degilsin... :KK9:

Her erkek kendi ailesinin yaninda degisir bundan kacis yok...

Ama kayinvalidenle arani sicak tutmaya ozen goster zaten yilda iki defa goruyormussun size geldigindede en fazla 10 gun kaliyormus daha ne?

Birazcik disini SIK, yilin 30 gunu sana soguk davranmis 335 gunu sicak davranmis daha ne?

Ya kayinvalidesiyle yasamak zorunda olanlar ne yapsin? veya ayni sehirde oturanlar? kapi komsusu olanlar?

Takma bu kadar kafana neleriii var neleriiii...

Ama kaynananla iyi gecin yarin oburgun sende kaynana olucan o zaman gelininle nasil olmak istiyorsa sende oyle davran!!!

Hic bir zaman karsilik beklemeden yap herseyi en sonunda sen kazancli cikarsin unutma

hepsi aynı canım hiiç takma en güzel ceza sen de uzak dur odanıza geçince yaklaşırsa kabul etme 10gün değil bir ay da kalsalar gece kocandan önce uyumuş gibi yap:21:en iyi ceza bu olur aklı basına gelir belki..

Senede bir kaç defa görüyorsanız bunun için eşinizle sorun yaşayıp sakın tartışmayın.

Ama israrla bu durumun sizi üzdüğünü, içinizde büyüdüğünü, kırıldığınızı ifade edin.Ama kavga etmeden, kayınvalidenizi örnek vermeden v.s dile getirin.

Sadece kalbinizi anlatın.Olanları, bakışları, söylenilecekleri, başkasının düşüneceklerini değil, sadece sizin hissettiklerinizi.

Ben bunu bilirim bunu söylerim her zaman; bir eş, kendi ailesinin yanında hanımına-kocasına nasıl davranırsa, ne kadar çok kıymet verirse bir süre sonra o ailede aynısını yapıyor.

Bu hep böyle gelmiş böyle gider.

Canım sen neden kaynananla naşık atıyorsun ki?

Kaynananın açığını ararsanız,kollarsanız ondan ne farkınız kalıyor acaba?

Bu hareketinle kaynananın size olan tutumunuda değiştiremezsiniz ki...

tabiki kaynanamla naşık yarıştırmam haddime mi düşmüş 65 yaşında bende hayat tecrübesi çok fazla .bana olan tutumunu değiştirme gibi bir niyetim yok zaten başından beri birbirimzi hiç sevmedik hep açığımı arar yok banyodan bugün geç çıkmışım yok kendi evinde rahat vermez yılda bir iki kere gelir 10 gün kalır ama lafları hiç bitmez bir seneye bedel 10 günü .eşimi doldurrur dizinin dibinden ayırmaz gece yarılarına kadar odalara kapnmalar gelinsinz sonuçta eşim soğuk davrnınca eşide değer vermiyo haliyle

Erkekler hanım köylü görünmemek için çouğunlukla böyle saçma davranışlarda bulunuyorlar kendi ailelerinden yanında. Sen hareketlerini düzeltmesi gerektiğini anlat anlamıyorsa da o bir yapıyorsa sende kendi ailenin yanında bin yap anlasın:KK52:

Canim esin nereli bilmiyorum ama benim esim ic anadolululu.Esimin oralarda esine ismiyle bile hitap edemezsin.O günlerde esimle hic muhabbetimiz olmaz.Suratima bile bakmaz.Bütün kardesleri de öyle ama.gene sizinkiler iyimis 10 gün klaiyorlarmis.Bizimkiler gelince 2 -3 ay bwlkide daha fazla kalirlar.

yok adanalıyız eşim de bende .kaynanamgil gelmden once fikirlerime az da olsa onem veren kocam onlar gelip gittikten sonra çok değişiyo 1-2 ay armız açılıyo hiç bir dediğimi yapmıyo beni hesaba almıyo.buda benim çok zoruma gidiyo daha sonra eski halimize donüyoruz ama zamn alıyo

Erkekler hanım köylü görünmemek için çouğunlukla böyle saçma davranışlarda bulunuyorlar kendi ailelerinden yanında. Sen hareketlerini düzeltmesi gerektiğini anlat anlamıyorsa da o bir yapıyorsa sende kendi ailenin yanında bin yap anlasın:KK52:

aslında bende kendi ailemin yanında çok yaklaşmadım ama kuzu gibi o devamlı sırnaşıyo öpüyo sarılıyo v.s benimde çok zoruma gidiyo gostermelik yapıyo onlara diye.

canim sakin bu yüzden esinle kavga etme, inan böylesi daha iyi. Birak kaynan sizi böyle bilsin, diger türlü cok yakin olsa, kadin bozmak icin hamle yapabilir.
Bak benim esim annesinin yaninda cok fazla üzerime düserdi, sarilirdi, öperdi yanagimdan. Is yapmami bile istemezdi pek. KAynanam iyice kiskandi ve alttan kuyumu kazdi. Benden sana tavsiye.

aslında haklısın kartalkız bu duuma alışım en iyisimi doğumndn sonra kaynanam yanımda kalmıştı 24 gün kadar eşim yeni doğum yaptım lohusayım diye benimle ilgileniyo yemeğimi yatağıma getiriyo diye hadi ne zamn kalkacak kalksın artık doğumumdan bir hafta sonra başlamıştı hasid kadın. yeni yeni hatırlıyorum nasıl kıskandı armızı bozmuştu hklısınz siz bole onerilerdi bulundukça aklım başıma geliyo

Uzulme canimm TEK degilsin... :KK9:

Her erkek kendi ailesinin yaninda degisir bundan kacis yok...

Ama kayinvalidenle arani sicak tutmaya ozen goster zaten yilda iki defa goruyormussun size geldigindede en fazla 10 gun kaliyormus daha ne?

Birazcik disini SIK, yilin 30 gunu sana soguk davranmis 335 gunu sicak davranmis daha ne?

Ya kayinvalidesiyle yasamak zorunda olanlar ne yapsin? veya ayni sehirde oturanlar? kapi komsusu olanlar?

Takma bu kadar kafana neleriii var neleriiii...

Ama kaynananla iyi gecin yarin oburgun sende kaynana olucan o zaman gelininle nasil olmak istiyorsa sende oyle davran!!!

Hic bir zaman karsilik beklemeden yap herseyi en sonunda sen kazancli cikarsin unutma
haklısınz allhtan ondan uzaktayım bir de aynı şehirde otursaydık yuvamı yüzbin kere bozmuştu .daha oncede kaynanm yüzünden mahkemden dondük bildiğinz gibi değil kaynanm çok azgın kadın istesemde naşık yarıştıramam zaten.kaynanmla armızın çok iyi olmamsınn sebebi ben değilim sürekli bana laf ediyo ben hediyeler alırım menun olmaz herşye bir kulp bulur anlıcağınz memnuyiyetsizdir aileme laf edr çenesi kuvvetlidir sağolsun.ben onunla uğraşmıyorumda sorun eşimi etkilemesi eşim onların yanında sunu getir bunu gotür kalkar onlar meyveler pastalar v.s getirir yerler kalkarlar eşim hiç yermisin bile demez değer gormüyorumonların yanında ole yapınca onlarda yüz buluyo değer vrmiyo onemsemiyolarbeni

hepsi aynı canım hiiç takma en güzel ceza sen de uzak dur odanıza geçince yaklaşırsa kabul etme 10gün değil bir ay da kalsalar gece kocandan önce uyumuş gibi yap:21:en iyi ceza bu olur aklı basına gelir belki..

10 gün az bir süre ama bir yıla bedel oluyo kendi evimde misfir gibi oluyorum,, kaynanam eşime devamlı şunu yap bunu al canım sunu istedi getir ev kadının sanki tamam oğlunun evi ama birazda insan çekinmeli ne bileyim ya fazla rahat sürekli eşimle aramı açıyo başka yaptığı bişe yok.en son geldiklerinde 7,5 aylık kızım var gündüz onlar yemek hazırla yemeği topla bulaşık yıka çocuğa bak derken canım çıktı akşam 10 oldu ben uyuyorum dedim eşim benim uykum yok sen yat dedi yatağa geldiğinde saat 2 yi geçiyodu onlar varken beni taktığı olmuyo zaten sadece bizimkiler geldiğinde gece gündüz sırnaşır yok karıcığım yrdıma ihtiyacı varmı demeler ellini işe atmalar v.s kendi annesi gil varkende ilk once kzımn karnın doyuruyorum bana sıra gelene kadar onlar yiyip kalkıyolar bu seferde işe koyulan ben oluyorum sabahtan akşama kadar mutfaktan çıkmıyorum bir tanesine geip yardım edelimmi demiyo

X