bebeğin böbreğinde sıvı birikmesi var :(

bnde 2ayrı dr. a gttm hep farklı rakamlar duydum sanırım hepsinn cihazı farklı ölçüyo ya da arada azalıp artıyo mu? sıkıntılı sınır 10-11mm bzm dğm iice yaklaştı inş. sınırı geçmeden doğar oğlumuz Allah hepimizin yardımcısı olsun

bayramdan sonrada kendi takibimi yapan doktora gitmeyi düşünüyorum. bakalım o ne diyecek. Allah bebeğinide seni de sağ salim kurtarır inşallah

bayramdan sonrada kendi takibimi yapan doktora gitmeyi düşünüyorum. bakalım o ne diyecek. Allah bebeğinide seni de sağ salim kurtarır inşallah

işte bu karmaşalardan ötürü kontrole gidesim yok benimde. Bence hangisine güveniyorsan onunla devam et. kafa karışıklığı hiç bitmiyor yoksa.bizimde sağ böbrekte fazla denildi,doğumdan sonra takip edin vs... yapacak bişi yok. sağ salim doğması için dua edip bu negatif duygulardan arınmak gerek. kendi kenimize acaba diye diye hamileliğide keyifli geçöiremiyoruz. ben artık bıraktım. düşünmüyorum. doktor muayene zamanı geldi ona bile gidesim yok. kimsenin hiç bir şeyin keyfimi kaçırmasına izin vermek istemiyorum. bence sende düşünme. kendi doktorunla devam et. yada hangisiyle istiyorsan. sonuçta doğuracaksın değil mi? o zaman iyi düşün iyi olsun.

işte bu karmaşalardan ötürü kontrole gidesim yok benimde. Bence hangisine güveniyorsan onunla devam et. kafa karışıklığı hiç bitmiyor yoksa.bizimde sağ böbrekte fazla denildi,doğumdan sonra takip edin vs... yapacak bişi yok. sağ salim doğması için dua edip bu negatif duygulardan arınmak gerek. kendi kenimize acaba diye diye hamileliğide keyifli geçöiremiyoruz. ben artık bıraktım. düşünmüyorum. doktor muayene zamanı geldi ona bile gidesim yok. kimsenin hiç bir şeyin keyfimi kaçırmasına izin vermek istemiyorum. bence sende düşünme. kendi doktorunla devam et. yada hangisiyle istiyorsan. sonuçta doğuracaksın değil mi? o zaman iyi düşün iyi olsun.

devam ettiğim dr a gtmeye karar verdim.zaten son 15-20günüm var bnm doğuma zaman iice daraldı doğum korkularım ağır bastı böbrekleri unuttum sanki :KK43: rabbim hepimize kolaylıklar versin...

Canını hiç sıkma ve benim bu konudaki yazdıklarımı oku.uzun uzun anlattım ben başımızdan geçenleri yinede sormak istersen anlatırım.Ayrıca bir arkadaşın anlattığı gibi sadece darlıktan kaynaklanmıyor bu rahatsızlık benim oğlumunki darlıktan değil idrar yollarından böbreğe giden kapakçığın tutmamasından kaynaklanıyor.Yani tıp dilinde vur yani böbrek reflüsü diyorlar.Sen benim yazdıklarımıda oku canını da sıkma.

Merabalar lutfen cevap yazar misiniz:KK43:37 hafta 4 günlük hamileyim bugün doktor ıdrarında kist olduğunu söyledi bobregi Su topluyormus şişmiş bilgisi olan var mi bü konuda

başına gelen oldu mu şu an dr önemli değl ama artmaması gerek dedi böbreğinde sıvı birikmiş dedi yaşayan var mı

kardeşimede aynısını demişti doktor hamileyken
hatta doğduktan sonra böbrek nakli falan gerekebilir demişti
ama kardeşim sapasağlam saglıklı doğurdu
zaten ben bu doktorları anlamıyorum
en ufak bişeyi dag gibi sorun haline getirip insanı tedirgin ediyorlar,
kaç tane tanıdığım var böyle doktor gebelikleriyle alakalı kötü şeyler söyleyip hepside sapasağlam doğuran
genede 1 doktora baglı kalma 2-3 doktorla görüş
ve eski doktorlar yani yaşı daha geckin doktorların deneyimleri daha iyi daha doğru oluyor bunu unutma

kardeşimede aynısını demişti doktor hamileyken
hatta doğduktan sonra böbrek nakli falan gerekebilir demişti
ama kardeşim sapasağlam saglıklı doğurdu
zaten ben bu doktorları anlamıyorum
en ufak bişeyi dag gibi sorun haline getirip insanı tedirgin ediyorlar,
kaç tane tanıdığım var böyle doktor gebelikleriyle alakalı kötü şeyler söyleyip hepside sapasağlam doğuran
genede 1 doktora baglı kalma 2-3 doktorla görüş
ve eski doktorlar yani yaşı daha geckin doktorların deneyimleri daha iyi daha doğru oluyor bunu unutma
Arkadaşlar merhaba. Benim bebeğinde de böbrek büyümesi var. 18 haftalık hamileyim doktorlar korkudan hamileliğini zehire çevirdi. Şimdi ne durumdasınız yazabilir misiniz.

başına gelen oldu mu şu an dr önemli değl ama artmaması gerek dedi böbreğinde sıvı birikmiş dedi yaşayan var mı

canım bizim bebeğimizede aynısı söyledi hatta gösterdi 22 haftadayız takip edilmesi gerekiomuş doğumdan sonrada takip ediliyomuş geçmesse ameliyat ediyolarmıi bebek büyüyünce inşallah sorun olmaz :KK43:

merhhaba

aynı sorun bendede mevcut 3 hafta önce gittiğimde böbrek genişlemesi var dendi anne karnından sıvı alımı testi istendi düşük riski olduğu için yaptırmadım down sendromu belirtisi de olabilir dendi bebeğimin ense kalınlığı normal beyin normal burun kemik ucu normal ama insanın canı sıkılıyor dün gitttiğimde genişleme devam ediyor dendı ve takip altına alındım 2 hafta sonra tekrar gidicem anne karnında giriuoruz buyumeyı engelliyoruz faln denildi bu işlem bebk doğduktan sonrada yapılabilirmi acaba ve sizede daown sendromu dendımı

Merhaba siz bunları iki yıl önce konuşmusunuz ama be şu an bu konuyla ilgili sıkıntı yaşıyorum ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
benim 2 li testim 1/4703 çıktı. üçlü yaptırmadı doktor. 4 lü testim 1/9784 gibi bir şeydi. detaylı ultrasonda sağ böbrekte idrar birikimi görüldü. ve 12 sağ kaburga karşılığı eksik çıktı. bu ikisi birlikte cıkınca doktor süphelendiğini söyledi. şimdilerde amniyosentez e alternatif bir kan testi var. kolumdan iki tüp kan alınıp yurt dışına gönderildi sonuç bekliyoruz. ense,burun,göz,kalp , beyin başka hiç bir eyrde belirti yok. lütfen bana da biraz yaşadıklarınızla ilgili bilgi verir misiniz? çok korkuyorum.

çok geçmiş olsun. bende 28 haftalığım. sadece 2 li tarama testini yaptırdım. normal çıktığı için 3 lü teste gerek olmadığını söyledi dr. bu hafta kontrole gittiğimde bebeğin iki böbreğindede yaklaşık 8 mm genişleme olduğunu ve takip edilmesi için 2 hafta sonra tekrar kontrol edilmesini söyledi. sen neler yaptın.yada ne yapacaksın. ben çok şaşkınım ve ne yapacağımı bilmiyorum

cnm idrar birikimi bzdede var 5.ay dan beri her ultrasonda artarak devam ediyo şu an 9.5 olsu sağ,solda da 7 galiba.2li 3lü test gibi hiç bi testi yaptırmadık dr. önerdi ama reddettik.doğum snrası kontrollere devam edilecek inş. azalır gider die dua ediyoruz.

ikiliyi yaptırsaydınız keşke diyeceğim ama... bu testler bizi mahvetti bişi diyemiyorum o yuzden... Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin hepimizin.. bizim testlerde sorun çıkmadı çok şükür. Allah sağlıklı bebekler versin hepimize. ömrümden ömür gitti o testler yüzünden verdiğimiz maddiyatı saymıyorum
Arkadaşlar benimsemeyince de ayni sorun var. Bebeklerin iz simdi ne durumda yazabilir misiniz.

X