Glucophage Hakkinda Bilgi Verirmisiniz.

yazgxuxlxuxm..

canım kızım allaha emanet
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
1.019
24
43
SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR.GEÇEN DRA KONTROLE GİTTİĞİMDE DR SORDU HİÇ GLUCOPHAGE KULLANDIN MI DİYE.HERALDE BİR SONUÇ ALAMASSAK ONA BAŞLICAZ .BU İLAÇ NEDİR NEYE YARAR BİLEN VE KULLANAN VARSA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNCEM.ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.:1hug:

mrh esmacım glucophage insülin direncini ayarlayan cok kıymetli bir ilaçtır.genellikle diabet ve pok da kullanılır.bu ilaç sayesinde hem kilo veriliyor hemde bazı bünyelerde baska hiçbir ilaç tedavisine gerek kalmadan adet düzenleme ve bebek sahibi olmaya yardımcı oluyor.doktorun bu ilacı sana verırse kesınlıkle aksatma.

Tatlim Kullanip Kullanmadiğimi Sordu.ama Henüz Başlayalim Demedi Bakalim Cuma Günü Tekrar Gidicem.belki Bu Konuda Bişiler Söler Canim.ilgin Için çok Saol.AMA CANIM BENİM KİLOM NORMAL FAZLA KİLOM YOK.

esma bende kullaniyorum ilk baslarda acayip bulanti yapiyo ama sakin birakma kullandikca duzeliyo bana doktorum zayiflamam hemde adet duzensizligi icin verdi gercekten ise yaradi 2 ayda 8 kilo verdim

merhaba esma bendede over kist var doktorum banada o ilacı verdi ilk baslarda cok bulantı yaptı 1-2 hafta kullanabildim ben cünkü adet olunca bırakmamı söylemisti bende 2,5 kg verdim. Kistik yapıya sahip olan bayanlarda normale göre 3kat daha fazla hamilelik düsükle sonuçlanırmıs ve bu ilac bu ihtimali düşürüyormuş. Yani düsük yapmayım diye verdi bana.Bu ilacı kullanan bazı bayanlardada ishal görülmüş ama bende sadece mide bulantısı ve istahsızlık vardı bırak yemeyi görünce bile midem bulanıyordu. Ama bırakmama yakın bünyem alısmıstı bulantı olmuyordu.

SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR.GEÇEN DRA KONTROLE GİTTİĞİMDE DR SORDU HİÇ GLUCOPHAGE KULLANDIN MI DİYE.HERALDE BİR SONUÇ ALAMASSAK ONA BAŞLICAZ .BU İLAÇ NEDİR NEYE YARAR BİLEN VE KULLANAN VARSA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNCEM.ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.:1hug:

canım ben 5 ay kullandım...adet düzenler pko ya ait bulguları indirger..yumurtlama üzerinde olumlu etkisi vardır....ben bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra adetlerim düzeldi ve hamile kaldım Allahıma şükürler olsun....

merhaba arkadaşlar
benim 1. kutu bitmek üzere ama hala bulantı var
ayrıca dahada kötüsü yanma oluyor bazensenağlama
ama en güzeli benimde iştahım yok artık
yemek yiyemiyorum midem almıyor çünkü:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

mrb gelen mesajlarda glucophage kullananlar varmış..
bana da doktor verdi. kilo problemim var .bir türlü kilo veremiyorum. bu ilaç biraz işe yarar dedi. ama yaradığı yok.

mrb,
peki kilo verdinizi mi hiç . bende yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. ama kilo bile veremedim. günde kaç tane kullanıyorsun??

bende ilaca başlamadan önce 75 kiloydum şimdi 68 69 kiloyum üstelik henüz ilacım bitmedi sabah akşam kullanıyorum benimde adetim düzensiz bu konuda bir faydası olmadı

mrh esmacım glucophage insülin direncini ayarlayan cok kıymetli bir ilaçtır.genellikle diabet ve pok da kullanılır.bu ilaç sayesinde hem kilo veriliyor hemde bazı bünyelerde baska hiçbir ilaç tedavisine gerek kalmadan adet düzenleme ve bebek sahibi olmaya yardımcı oluyor.doktorun bu ilacı sana verırse kesınlıkle aksatma.

sağolasın ben bu ilacı kullandım ama bunları bilmiyordum bana hipoglisemi için verilmişti

selam arkadaşlar,
benim doktorumda bana bu ilacı hem zayıflamama yardımcı olsun hemde hamile kalmamı kolaylaştırsın diye.Günde iki tane içiyorum.Ben hissediyorum çok işe yarayacak kilo konusunda.Günde bir kaç defa tuvalete çıkarıyor yediklerim içimde kalmıyor hiç.Ama merak ettiğim bişey var bu ilacı kullandıktan sonra ortalama ne kadar zamanda hamile kalınabiliyorki?

bende doktora adet düzensizligi için gitmiştim polikistlik ovur teşhisi koydu doktorum onun için bu ilacı bana vermişti ilk başta 2 tane kulanıyodum aşırı derecede mide bulantısı kusma baş dönmesi halsizlik gibi şikayetlerim vardıı doktorumu aradım bu ilac kulanamyacagım diye oda 1 e düşürdü şimdi benden rahatı yok iyiyim şimdi hem hamile kalmamaı kolaylaştıracakmış bu ilaç bakalım ne kadar zamanda hamiş kalacagım

ben de bir pko lu olarak bu ilacı kullanıp çok faydasını gören biriyim. günde 2 adet 850 mg tok karnına alıyordum. sizlerin de dediği gibi ilk başlarda çok mide bulantısı yaptı. özellikle tatlı yiyeceklere olan aşırı ilgim ve iştahım birden kayboldu. kullandıkça adetlerim düzene girdi. 8-9 kilo kadar verdim. hamile de kaldım fakat düşük yaptım.hamile kalınca doktorum bu ilacı kesmişti ve düşükten sonra da kullanmamı istemedi. ama ben bu ilacın pko lular için vazgeçilmez olduğuna inanıyorum ve tekrar başlamak istiyorum bu konuda doktorumla konuşacağım. çünkü bıraktığımdan beri iştahım çok arttı kilo almaktan korkuyorum bu yüzden sık sık yürüyüş yapıyorum. pko da kilo almamak da çok önemli. kilo hormonların düzenini bozuyor.

ben de bir pko lu olarak bu ilacı kullanıp çok faydasını gören biriyim. günde 2 adet 850 mg tok karnına alıyordum. sizlerin de dediği gibi ilk başlarda çok mide bulantısı yaptı. özellikle tatlı yiyeceklere olan aşırı ilgim ve iştahım birden kayboldu. kullandıkça adetlerim düzene girdi. 8-9 kilo kadar verdim. hamile de kaldım fakat düşük yaptım.hamile kalınca doktorum bu ilacı kesmişti ve düşükten sonra da kullanmamı istemedi. ama ben bu ilacın pko lular için vazgeçilmez olduğuna inanıyorum ve tekrar başlamak istiyorum bu konuda doktorumla konuşacağım. çünkü bıraktığımdan beri iştahım çok arttı kilo almaktan korkuyorum bu yüzden sık sık yürüyüş yapıyorum. pko da kilo almamak da çok önemli. kilo hormonların düzenini bozuyor.

peki ne kadar zaman kullandıktan sonra hamile kaldın.ben ilaca başlayalı 1 hafta oldu günde iki tane içiyorum.ilk günlerde mide bulantısı yaptı ama azaldı artık.birde biraz fazla bile yesem midem şişiyor.birde bu kiloları ne kadar zamanda verdin.CADIARZU

peki ne kadar zaman kullandıktan sonra hamile kaldın.ben ilaca başlayalı 1 hafta oldu günde iki tane içiyorum.ilk günlerde mide bulantısı yaptı ama azaldı artık.birde biraz fazla bile yesem midem şişiyor.birde bu kiloları ne kadar zamanda verdin.CADIARZU

canım ben 7 ay sonra hamile kaldım ama benim eşimin spermleri de biraz sorunluydu. biz onu geç farkettik. daha erken farkedip önlemini alsaydık belki daha önce de hamile kalabilirdim. Allah bilir tabi. kilo verme konusuna gelince ben bu ilaca başladığımda yaz aylarıydı, ilaçla birlikte iştahımda epey bir azalma oldu ve aynı zamanda haftada en az iki-üç gün 1 saat kadar yürüyüş yaptım 2-3 ay sonra 7-8 kilo kadar vermiştim. sen başlayalı daha çok kısa süre olmuş. iştahını kontrol et ve fırsat buldukça yürüyüş yapmaya çalış. 1-2 ay içinde fark edecektir.

mrh.öncelikle geçmiş olsun bende 4-5 aydır kullanıyorum.2 düşük yaptım 4 aylık ve fazla kilom var onun için verdi, dr.um.anti diyabatik bir ilaç vae yumurtlamayı düzenliyormuş.ama bana kilo verdirmedi.iştahı kesiyo ama ben zaten iştahsız biri olmama rağmen kiloluyum.geçen hafta akupunktur taktırdım.inş .işe yarar.4 aydırda diyetisyene gitmeme rağmen sadece 4 kilo verebildim.galiba ben ümitsiz vakayım.

X