Doğum sonrası aylıksız(ücretsiz) izin nasıl alınır? (öğretmen için)

demetanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2011
324
31
1) Okulda "ücretsiz izin istek formu" doldurulur.(ben dilekçe yazmıştım, olmadı.)
2) Doğum raporunun aslı verilir. (ben zaten doğum yaptığımda vermiştim.)
3) Gerisini okul halleder.
4) Bu işlemler tam ayın 15'inde halledilmelidir yoksa mal müdürlüğü size bir sürü iş çıkarır. (Ayın 1'inde; o ayın maaşını almayacağınıza dair okula haber verin.)

ÜCRETSİZ İZİN İSTEK FORMU

T.C. KİMLİK NO :
ADI SOYADI :
Branşı ve Görevi :
Doğum Tarihi :
İlk Göreve Başlama Tarihi :
Görev Yeri ve Adresi :

Doğumdan dolayı ……………. tarihinden itibaren (...) ay ücretsiz izne ayrılmak istiyorum.

Gereğini arz ederim.

Tarih – İmza

EK-1

*Doğum raporu

-Doğum sonrası ücretsiz izin 25 Şubat 2011'de, 24 aya çıkarılmıştır.

-Doğum izninin bitiminden itibaren 24 ay ücretsiz izin, parça parça kullanılabilir. ÖRNEK:*1 ay çalışıp 3 ay izin alıp, tekrar işe dönülebilir. *Doğum izni bittikten sonra 5 ay çalışıp izin almaya karar verdiyseniz, geriye 19 ay ücretsiz izin hakkınız kalmış olur.

-İzin almak hakkınızdır, okulun veya bir başka kurumun takdir hakkı yoktur.

-Ücretsiz izin alıp, izin bitmeden işe dönmek isterseniz dönebilirsiniz, yine okulun takdir hakkı yoktur. Karşı çıkarlarsa dilekçe yazıp işleme koydurun.

En Büyük TÜRKİYE

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :KK16::KK16::KK16::KK16:
ücretsiz iznin bölündüğünü bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim
süt izni ile ilgili bildiğin birşeyler var mı
ben mart ayında doğum yapacağım inş.:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Allah bir avazda kurtarsın, ben de geçen martta doğurdum. inşallah normal doğum yaparsın. süt izni ilk 6 ayda günde 3 saat diye hatırlıyorum ama emin değilim henüz araştırmadım. :KK49:

Ellerine sağlık, eminim birçok kişinin işine yarayacaktır bu bilgiler.
Ben de parça parça kullanılabileceğini bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim, teşekkürler...

arkadaşlar harikasınız ücretsiz izin hakkında hiç bilgim yoktu beni aydınlattınız bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler...
Yalnız bi şey sorucam yani istediğim zaman okulun ve milli eğitimin takdir hakkı olmaksınız ücretsiz izine çıkıp gelebiliyormuyum bunu anlamadım (yeni doğum yaptım)

acaba önce rapor alsak, sonra ücretsiz izne çıksak oluyor mu?
temmuzda doğumum. eylülde 40 gün rapor alsam, sonra da 3 ay ücretsiz izin alsam olur mu?

- Öğretmenler 15 eylül'de ücretsiz izin alıp 15 haziran'da okula dönebilir ve yazın maaşını alabilir. Yaz bitince tekrar ücretsiz izin alabilir.
- 1 aydan az olmamak koşuluyla istediğimiz kadar izin alabiliriz. 4 ay, 5 ay, 8 ay... ne kadar isterseniz o kadar.
- 5 ay izin aldık diyelim, paraya ihtiyacımız oldu, istediğimiz zaman izni bozabiliriz.
- izin almak, izinden geri dönmek bizim elimizde, ne okul ne de Milli eğitim müdürlüğü karışamaz. önemli olan her ayın on beşinde izin almak ya da okula dönmek. ve ayın birinde maaş alıp almayacağımızla ilgili okulu bilgilendirmek. okula "ben ayın on beşinde okula geri döneceğim" ya da "ben ayın on beşinde izne ayrılacağım" demek. yani maaşlar yapılmadan memur bilsin durumunuzu.

:emir_bebek:

merhaba,
Ücretsiz izne mutlaka ayın 15 inde mi ayrılmak gerekiyor? Benim raporum 21 kasımda bitiyor. Ben 21 kasımdan sonra ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. (18 Nisan da doğum yaptım)
Ücretsiz izin dilekçemi 25 ekimde versem okul sorun yaratır mı?
Kasımda 15 de sadece 6 günlük maaş farkı mı yatar? Yoksa maaşın tamamını yatırıp, sonra geri ödememi mi isterler?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..

Nisanda ücretli doğum iznim bitti şu an raporluyum. Mayıs ayinda ücretsiz izne ciksam temmuzda tekrar göreve baslayip eylül de yine ücretsiz izin alabilir miyim

Burdaki bilgiler eski yönetmeliğe göre sanırım 2013 deki yeni yönetmelik biraz karışık gibi ve yoruma açık. Bu da il milli eğitimdekilerin işlerine geldiği gibi yorumlamalarına sebep olur. yanlış mı düşünüyorum acaba

Kızlar ben 6 ay ücretsiz izin kullandım şimdi bitiyor işe başlayıp bi denemek istiyorum bu arada bakıcı da bulmam gerekiyor diyelimki olmadı bulamadım ya da başka bir sorun oldu tekrar ücretsiz izne ayrılabilir miyim?

Kızlar ben 6 ay ücretsiz izin kullandım şimdi bitiyor işe başlayıp bi denemek istiyorum bu arada bakıcı da bulmam gerekiyor diyelimki olmadı bulamadım ya da başka bir sorun oldu tekrar ücretsiz izne ayrılabilir miyim?

Dogum sonrasi ucretsiz izin yonetmeligi degisti.12 ay alininca ilce emrine kaliyormussun diye okudum.Bir arastirin.Yerinizden olmayin hocam.

Arkadaslar. Ucretsiz izne ayrilmak icin dogum izninin bitiminden nekadar once basvurmak gerekli. Bilgisi olan var mi? Benim 1 hafta kadar kaldi bitimine ve okulumla gorusme icindeyim. Kesin bilgi vermiyorlar. Milli egitim cabuk onay verir mi?

X