Doğuma Hazırlık 6 ay kınası

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
6 Ay kinasi, kiz cocuklarina yapilan, genelde Ege bolgesinde olmakla birlikte, bircok ildede bilinen bir adet. Kiz bebek 6 aylik oldugunda, 6 ay kinasi yapilir. Kina annesi, diger adiyla bir cici anne olur. Bu cici anne kiz bebege bir tepsi veya sepet hazirlar. Kilik kiyafet, bebegin giyebilecegi herseyi alir, bebegi giydirir. Kina sahipleride cici anneye birseyler alirlarmis. Sonra kina gunu hediyeler verilir, herkese kinalar dagitilir.

$images.jpg

ben ilk kez duydum bunu ilginç geldi valla her fırsatta bi aktivite yapmaya hazır adetlerimiz var. 40 mevlütü, diş göllesi, doğum günü vs hiç bitmiyor. fotoğraf çok tatlı olmuş ama

konuya ortadan dalıyorum forumu takip ederken gördüm de benim kızım 6 atylık olunca bizde yaktık 2ay önce eşim çannakkkelli oranın adetlerinden ve çok güzel bindallıda giydi kızım ayaklarına ellerine yaktık mevlüt okundu pek güzel oldu kızıma kına yakılırken ağlayasım geldi allahım bu kızları nasıl gelin edicez bilmem ben şimdi kızımı nasıl vereyim başkasına tabi rabbim hayırlısıyla o günleri göstersinde işallah biz nasıl koşa koşa aşık olduk diye geldiysek bigün benim küçük kızımda aşık olup evlenecek tabi ki

valla benim daha bebeğim yok ama kızım olsun istiyorum.ama düşünemiyorum bile onu nasıl veririm diye.ben anneme o kadar düşkünüm ki evlenirken kına gecesi yapamadı.bayılırım falan diye :)

11 haftalık hamileyim ve bebişim sağlıklı sıhatli bi kız olsun istiyorum, foto çok tatlı, maşallah.

ayy bide bu mu vaRMIŞ
ya artık bana fazla gelmeye başladı .
baby shower bilmem ne yani sanki bize hediye getirin der gibi.
bide bunlara olur olmaz hazırlıklar yok şekerler kurabiyeler.
doğum günleri doğum günlerinde yine hatır adiye buzdolabı süsleri.
ne bilim yapan var yapamayan var. kimi kimsesi olmayan insanlarda var.
ben son yıllarda herşeyin çok abartıldığını düşünüyorum artık

ayy bide bu mu vaRMIŞ
ya artık bana fazla gelmeye başladı .
baby shower bilmem ne yani sanki bize hediye getirin der gibi.
bide bunlara olur olmaz hazırlıklar yok şekerler kurabiyeler.
doğum günleri doğum günlerinde yine hatır adiye buzdolabı süsleri.
ne bilim yapan var yapamayan var. kimi kimsesi olmayan insanlarda var.
ben son yıllarda herşeyin çok abartıldığını düşünüyorum artık

kendine göre haklısın belki ama çok eğlenceli oluyor bence.kırmızılar içinde küçüçük bir kız.inanılmaz tatlı oluyorlar.hem kalabalık çağırmak zorunda değil kimse.anneanneler babaanneler bile olsa yeter.kimse kimseden hediye beklemez böyle bir şey için

6 Ay kinasi, kiz cocuklarina yapilan, genelde Ege bolgesinde olmakla birlikte, bircok ildede bilinen bir adet. Kiz bebek 6 aylik oldugunda, 6 ay kinasi yapilir. Kina annesi, diger adiyla bir cici anne olur. Bu cici anne kiz bebege bir tepsi veya sepet hazirlar. Kilik kiyafet, bebegin giyebilecegi herseyi alir, bebegi giydirir. Kina sahipleride cici anneye birseyler alirlarmis. Sonra kina gunu hediyeler verilir, herkese kinalar dagitilir.

Eki Görüntüle 256871

Ayy Çok Komik Küçücük Kıza Kırmızı Örtü ve Kına :KK1::KK1:
Ama Çok Güzel Bir Şeymiş..:21:
İlk Defa Duydum..:21:

ben de kız bebek bekliyorum ve bebek mevlütüyle 6 ay kınasını bir arada yapmayı düşünüyorum. bence çok eğlenceli bir gelenek, şahsen sabırsızlanıyorum hazırlıklara başlamak için. bebekle bir yere çıkamayabilirim die büyük ihtimal dağıtılacak magnet vs yi önceden alırım. minik kızıma da bindallı giydirmek istiyorum :KK16:

çok saçma...benimde kızım olcak alalhın izniyle ama ben hayatta yapmam böle garip şeyler.

selam, benim kızım da 5 aylık , 6 ay kınası yapmayı düşündüğüm için bi bakim dedim ,:KK28: ama gelinlikli bebişi görünce duygulandım.düğün kınası gibi.ben kzımı nasıl veririm.kendi elimle kınasını nasıl hazırlarım.içim burkuldu.ama hoş bi etkinlik.fazla teferruatlı olmadıkça ( bence tabi)

X