rahim ağzında yara

ben yarayı yaktırdıktan sonra mikrop kapmaması için tam hatırlamıyorum ama ornisod (yanlış yazmış olabilirim) diye bir antibiyotik kullandım (6 7 gün kullandım) aynı zamanda fitilde kullandım ve ben fitili gece yatmadan önce iyicene derinlerine iterek yerleştiriyordum sabah uyandığımdada wc ye gittiğimde o kadar fazla balgam gibi resmen şişmiş bir akıntı akıyordu bir avuçtan fazla akıyordu(akması iyidir iltihap mikrop filan v.s varsa gidiyor) yara yakıldıktan sonrada 1-2 ay akıntı bu şekilde devam etti ve kesildi çok rahatlamıştım bu arada yara yakılırken sadece tek hissettiğim şey çok hafii(30-40 sn) adet ağrısına benziyor ama öyle dayanılmıycak gibi bşy değil çok basit bir operasyon ve inanın sonrasında insan çok rahat ediyor korkulcak hbir< şey değil allah hepimize şifa versin tekrar geçmiş olsun

hayır canım onu bende araştırdım yara yakıldıktan sonra tekrarlama gibi bir durum söz konusu değil. benim sadece yakma hakkında duyduğum tek şey doğum yapmamış insanlara yapmıyorlarmış doğumda rahim ağzında problem olabiliyormuş ama buda çok istisna bir duruymmuş yani güvenilir bir yöntem

arkadaşlar rahimde yaranın belitileri nelerdir,bilgilendirirseniz sevinirim..

hayır canım onu bende araştırdım yara yakıldıktan sonra tekrarlama gibi bir durum söz konusu değil. benim sadece yakma hakkında duyduğum tek şey doğum yapmamış insanlara yapmıyorlarmış doğumda rahim ağzında problem olabiliyormuş ama buda çok istisna bir duruymmuş yani güvenilir bir yöntem

Lımonatam drlar artık yakma ıslemını onaylamıyolar cunku sadece yaranın gorunen kısmı yakılıyormus ama yara ıcten ıce derınlesıyormus senı korkutmak ıstemem ama yaktıran arkadaslarda tekrarladı ınsallah sende boyle bır durum olmaz canım

bazıları engel bazıları değil diyor.araştırdım engel yazıyo bişey anlamadım.doktoruma özellikle sordum engel değil dedi ama yazılanlar mantıklı geliyor.bekleyeyim bakalım.iğneyi boşa yaptırmayayım diye düşünüyorum kafam çok karışık umudum kırıldı yaaaa

benim dr umda aynısını söyledi ufak bir yara doğumla birlikte kaybolabilir dedi eğer kaybolmazsa doğumdan sonra bakarız dondurabilirz demişti. yaranın boyutuna göre değişiyor bence dr lar daha iyisini bilirler. ben bir kere hamile kaldım fakat tutunamadı bence gebeliğe engel bir durum değil. inşallah hepimiz hamile kalırız...

rahimde yaranın belirtisi pek yokmuş.jinekolojik rutin muayenede belli oluyormuş bazen cinsel ilişkiden sonra kanama oluyor.neden muş dedim çünkü öle söyleniyor.:nazar:

bendede vardı yara ilaç vermişti dr kullandım ama geçmedi sonra yara yakıldı ve dr 40 gün ilişki yok dedi bu arada hamileliğe engel olabilir de demişti

arkadaşlar merhaba bende 9 aylık evliyim henüz bebeğimiz olmadı doktora gittim rahimde az bi iltihap ve küçük bi yara çıktı.ilaç antibiotik ve fitil verdi 3 gün oldu kullanıyorum 1 haftalık bir ilaç yara ii olmassa dondurucaklar.iltihap ve rahim ağzı yarası gebeliği engelliyormuş.fitili kullandığımdan beri karnıma ağrı yaptı çok fazla birde akıntılarım pembe pembe gelmeye başladı.sanki böle biraz kanama gibi açık pembe ama normalmi arkadaşlar bilen varmı acaba.

Canım aynı şey tamamen benim başımada geldi
anlattıklarının aynısı benim ilaçlar bugün bitti
Ben 2 aydır korunmadım ve olmadı
Ayın 17 sinde kontrolüm var
tekrar gidicem umarım iyi haberlerke gelirim..

bendede vardı 4ay önce yaktırdım.medipolde pınar hn. yaptı.çok kolay bi uygulama hiç bişey anlamıyorsun 1ay ilişki yasak şimdi rahatım akıntım yok oldu.ağrımda olmuyor bana doktorum eğer hamile kalmak istiyorsan ve normalde doğum yapabilirim diyorsan şimdi yakmayalım doğumdan sonraya bırakalım gene yara oluşabilir dedi.

benim hamile kalmadan önce yaram vardı bir hormonum yüksekti onun için gittiğimde öğrendim.hamile kalmazsan gel donduralım dedi.gidemeden hamile kaldım.doğumdan sonra yaram dahada ilerlemiş.şimdi onun için tedavi görüyorum.ilk fitil kullandım ama geçmedi yaktırdım ve tedavini devamı olan fitil ve hapları tekrar kullanıyorum.yakınca ilk 15 gün ilişki yasakdı.ilaçlar bitince kontrole gitcem bakalım ne olcak.bende alet taktırcaktım yara varken olmuyomuş.yara varken ben hamile kaldım yani .

arkadaşlar merhaba bende 9 aylık evliyim henüz bebeğimiz olmadı doktora gittim rahimde az bi iltihap ve küçük bi yara çıktı.ilaç antibiotik ve fitil verdi 3 gün oldu kullanıyorum 1 haftalık bir ilaç yara ii olmassa dondurucaklar.iltihap ve rahim ağzı yarası gebeliği engelliyormuş.fitili kullandığımdan beri karnıma ağrı yaptı çok fazla birde akıntılarım pembe pembe gelmeye başladı.sanki böle biraz kanama gibi açık pembe ama normalmi arkadaşlar bilen varmı acaba.

bendede yara var .fitil ve ilaç kullanıyorum.yara iyileşirken kanama oluyor.yani iyileşmenin göstergesi

kokulu akıntın oluyor devamlı.ilişkiye girdiğinde yanma oluyor.el ve ayaklarda ateş olabiliyor.belin ağrıyor.bunlar yaraya göre değişiyor ama kokulu akıntı kesin oluyor

rahimdeki yara iltihaba neden oluyo
yani en büyük belirti sarı ve çok akıntıymış

arkadaşlar bilgileriniz için çok sağolun akıntının özellikle pembe olması biraz canımı sıkmıştı aydınlattığınız için sağolun umarım tedaviler sonunda bizde hamile kalırız etrafımda biçok kişi duydum tedaviden bir kaç ay sonra hamile kalmış.darısı başımıza

ya kızlar benim bir arkadaşım var şu anda da yanımda 8 aylık evli evliliğinin 5. ayında ayında kasıklarında ilişki esnasında ve normalde otururken falan batma şikayetinden dolayı doktora gitmişti ama hiç akıntısı olmuyodu ve idrar yollarında iltihap ve rahimde yara başlangıcı çıkmıştı antibiyotik ve fitil verdi kullandı o zamanlar ağrısı kesilmişti fakat şimdi 1 aydır tekrar bu ağrı başladı çok şiddetli oluyo ama yine akıntı olmuyo acaba bu rahim ağzı yarasımıdır ayriyetten acaba gerçekten hamileliğe engelmi çünkü hala hamile kalamadı

Bende dr.bebek düşündüğüm için gitmiştim ve yaramın olduğunu söyledi hatta çok ilerlemişti.Ama benim hafif akıntı dışında hiçbir şikayetim yoktu.fakat tedavi edilmesinin ilerisi için daha iyi olacağını söyledi hatta bu şekilde hamile kalırsan yaran gebelikle dahada büyüyecek dedi.ben 4 ay tedavi gördüm 4 kez dondurma işlemi yapıldı.Ancak geçti şimdi bu ay denedim olmadı ama ileriki aylardan umutluyum çünkü yara spermlerin geçişini zorlaştırıyormuş.genelde duyduğumda bu işlemi yapanların kısa süre içinde çocuğunun olduğu.(tabi bu rastlantıda olabilir)

bende de yara var ve ne yapacağımı bilmiyorum ..çok korkuyorum.. devlet hastanelerinde yara yakıyorlar mı?

X