damat çeyizi

matg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2011
113
0
Hanımlar damat çeyizinde ne olur??
Ne alırlar ya da almalılar? Bana liste yapıp onlara vermemi söylediler. Peki ne istemeliyim?? Yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

Yaz bütün herşeyi gitsin :KK66::KK66:

Damat çeyizi derken erkek tarafının alacağı şeyler bellidir zaten o sizin anlaşmanızla ortaya çıkar.

Gerçi benim kaynanada benim çeyiz pazar günü çıkacak, bir gün önce de gelin bizim çeyizleri alın dedi.:KK9: Ben görmüştüm ama benden çok masa örtüsü dantel havlu felan vardı Evde kız olmayınca erkeğe gidiyor danteller :KK62:

havlu-tülbent-seccade
iç çamaşırı-makyaj seti
bir takım kıyafet-ayakkabı-terlik-çanta aklıma gelenler bunlar
sabahlık

damat için,
gömlek-kumaş pantalon-kemer cüzdan set-kravat
tişört-pantalon
traş takımı
traş temizlik seti (losyon krem köpük parfüm deodorant seti vs.)
ayakkabı
havlu-seccade-takke-tesbih
sabahlık

başka bişey gelmiyo aklıma
biz sözde böyle bunların bi kaçını aldık. büyük alışverişte yine aynı şeyler ve başka şeylerde alınıyo

Teşekkür ederim kızlar, biz nişanlanırken bohça falan yapmadık hepsini düğünden önce yaparız dedik . Şimdi alınacak olanlar hem bohçaya konulan tarzda hemde çeyiz tarzında şeyler olacak. Yani büyük eşyalar harici şeyler alınacak ev tekstili tarzında falan. Bu yüzden kafam karıştı erkek tarafı ne almalı?? Nevresim takımı falan istesem mi?? yoksa almazlar mı bilemedim işte.

Teşekkür ederim kızlar, biz nişanlanırken bohça falan yapmadık hepsini düğünden önce yaparız dedik . Şimdi alınacak olanlar hem bohçaya konulan tarzda hemde çeyiz tarzında şeyler olacak. Yani büyük eşyalar harici şeyler alınacak ev tekstili tarzında falan. Bu yüzden kafam karıştı erkek tarafı ne almalı?? Nevresim takımı falan istesem mi?? yoksa almazlar mı bilemedim işte.

X