Acısız Epilasyon & Emla Krem

kızlar emlayı sürüp 1 saat beklediktn sonra agdayla alsam acımz dimi

1 saat 45 dakika bekle canim... sonrada agdayla al.. 2 saat bile dursan olur.. ne kadar kalırsa o kadar etkili.. ama tabi boyle diye 3 saat tutmakta olmaz :) o zamanda ilacin etkisi gecer..en ideali 1 saat 45 dakika- 2 saat arasi..

yaa arkadaşlar emlayı yeni aldım burda yazılanlardan dolayı şimdi boşunamı para verdim ben bu kreme ilk defa yapacaktım ağda.tamam vazgeçtim ıyy zaten yapamazdımki :))

herkesin vucudu farklı tepki verir.Belki senin işine yarar.Eğer diğer forumları okursan bir çok kişi çok memnun o kremden.Bence denemelisi.Birde çok acıyor diyen arkadaşlara bir tavsiyem var.ben de çok acıdığı için kendim ağda yapamıyorum.Gidip yaptırıyorum.Başkası çekince o kadar çok acımıyor birde başkası yaklaşık 5dk da alıyor.Ben bir başlasam 2-3 saat uğraşırım.5 dk bir acıya katlanırız sanırım.Karşılığında 1,5 ay tertemiz gezmek var

ben de lazer epilasyona gitmeden 1.5 saat önce emla sürdüm genital bölgeye ama yine de acıdan kıvrandım, sürmesem nolacaktı acaba, ya da emla işe yaramadı.

selam
ben bişey anlamadım arkadaşalr bu kremi sürdükten sonra 1 saat 45 dak sera sterch film ile mi sarıyosunuz???

Ben 2 saat bekletiyorum kremi ilk 1-1,5 saatte yokluyorum cımbızla hala bi his hissediyorsam 2 saat bekletiyorum zaten 4-5 saat etkisi sürüyor streç falan sarmıyorum bikini bölgesine uyguluyorum kremi sürüp külotumu giyip bekliyorum 0 acı oh ne rahat her daim ağdaya gidemeyenler için ideal bence ..hem saglık ocaklarıda yazıyor çok az bi meblag ödeniyorr..tavsiye ederimm...a.s.a.s.

sesu soğuk agda bantlarıda acıtıyormuki deneyen varmı acaba

acıtmayanı olmazda daha az acı vereni belki olabilir:)
acıtmıyor diyen arkadaşlarada çok imreniyorum.Benimki her zaman acıyor.
Son zamanda en az acıtanı vi-vet konserve kutu şeklide sir ağda.Isıtıyorsunuz.ağda bezi ile çekiyorsunuz.Çok az bir acı veriyor.fakat bende bir tuhaflık var bacağımı alıyorum mesela her yerde tüy kalıyor.Birde üstüne epilasyon aleti ile kalanları almaya başlıyorum.
kısayken epilasyon aleti çok acıtmaz.Buda tecrübeyle sabittir.

arkadaşlar bende alt tarafı ancak şu hastanelerde kullanılan eldivenlerle alabiliyorum, epilatör feci acıtıyor çünkü ilk çekişte almıyor, eldivende en azından bikaç tüyü birden tutup çekiyorum, buz yönteminin olumlu olacağını sanmıyorum gözenekleri dahada kapatır, fakat sakın jiletle veya tüy dökücüyle almayın aynı gözeden 3kıl çıkar orman olur, kökünden alınca vücut alışıyor daha az acımaya ve tüyler incelmeye başlıyor ben bioder serum kullanıyorm bu 3.kürüm ve olumlu sonuçlar almaya başladım

buzu denemyin. gene kadınlar kulubünde okudum diyorki buzla ovmayın deriyi kapatır daha fazla canınız acır. yani kılların çıkması zorlaşırmış.

emla kremin endikasyonları:

* İntravenöz kateter takılması ya da kan alma gibi iğne ponksiyonlarında, * Yüzeyel cerrahi girişimler gibi topikal deri anestezisinin gerekli olduğu durumlarda; * Genital mukozada, örneğin yüzeyel cerrahi girişimler ve infiltrasyon anestezisinden önce; * Bacak ülserlerindeki yara debridman uygulamalarından önce kullanılır.

yani hassas bölgelerde de kullanılabilir

bu da kullanımı

10 cm² lik bir alan için yaklaşık 1.5 gr emla krem kullanılması önerilir. Kapalı pansuman 5 saat süre ile yerinde kalabilir. Daha uzun süreli uygulamalarda anestezik etkisi azalır. Küçük cerrahi girişimler: 1/2 tüp emla krem kullanılmalıdır. Uygulama süresi en az bir saat olamlıdır. Daha büyük alanlarda dermal girişimler: Deri üzerinde yaklaşık 1.5-2g/10 cm² uygulanır. uygulama süresi en az 2 saat olmalıdır.3-12 aylık bebeklerde kullanım: Uygulanan deri alanı 16 cm² den büyük olmamalı toplam emla krem dozu 2 gr'ı, uygulama süreside 4 sati aşmamalıdır. Halen önerilen miktarların aşıldığı durumlarla ilgili yeterli farmakokinetik bilgi yoktur. Genital mukoza Erişkinler : Genital siğiller (condylomata acuminata) gibi lokalize lezyonların cerrahi tedavilerinde velokal anesteziklerin enjeksiyonundan önce : Yaklaşık 5-10 g EMLA krem, 5-10 dakikasüreyle uygulanır.1) Kapalı pansuman gerekli değildir. Daha sonra cerrahi uygulamaya hemen geçilebilir. Servikal küretaj: Lateral vajinal fornice 10 dakika 10 g Bacak ülserleri Erişkinler : Bacak ülserlerindeki mekanik temizlik ve debridman işlemlerinde kullanılır.: Bacak ülseri üzerine en fazla 10 g olmak üzere yaklaşık 1-2 g/10 cm2 krem kalın bir tabaka halinde sürülür.5) Kapalı pansuman ile örtülür.6) Uygulama en az 30 dakika sürmelidir. Uygulama süresinin 60 dakikaya kadar uzaması anesteziyi güçlendirebilir.Temizleme ve debridman işlemine kremin uzaklaştırılmasından sonra gecikmeden başlanmalıdır.1). Yenidoğanlar 0-2 ay 3)Bebekler :En fazla 1.0 g ve 10 cm2 2) 3-11 ay 3) Çocuklar:En fazla 2.0 g ve 20 cm2 4) 1-5 yaş 6-11 Yaş: En fazla 20.0 g ve 200 cm2 Çocuklar :Enjeksiyon uygulamaları ve lokalize lezyonların cerrahi tedavileri gibi küçük girişimler,10 cm2’lik bir alana yaklaşık 1 g krem yaklaşık 1 saat süreyle uygulanır. Erişkinler:Yaklaşık 1.5 g/10 cm2 Enjeksiyon uygulamaları ve lokalize lezyonların cerrahi tedavileri gibi küçük girişimler,2 g (5 g’lık tüpün yaklaşık yarısı) en az 1 saat, en fazla 5 saat süreyle uygulanır.1) Deri grefi alınması gibi geniş alanlardaki dermal girişimler,10 cm2’lik bir alana yaklaşık 1.5-2 g krem, en az 2 saat, en fazla 5 saat süreyle uygulanır.1) Deri : Kapalı pansuman yöntemiyle, kalın bir tabaka halinde deriye uygulanır. 1) Daha uzun süreli uygulamalarda anestezik etki azalır. 2) Bir saatten uzun süren uygulamalar araştırılmamıştır. 3) EMLA krem, methemoglobinemiye yol açabilecek ilaçlarla tedavi gören 0-12 aylık bebeklerde daha fazla klinik bilgi sahibi olana kadar kullanılmamalıdır. 4) 16 cm2'lik bir alanda, 4 saate kadar olan uygulamalarda methemoglobin düzeylerinde klinik açıdan anlamlı bir artış saptanmamıştır. 5) EMLA, bacak ülserlerinde, 1-2 aylık bir zaman dilimi içerisinde 15 keze kadar herhangi bir etkinlik kaybına uğramaksızın ve lokal reaksiyon artışına yol açmaksızın kullanılmıştır. 6) Bacak ülserlerinde 10 g üzerindeki dozlar plazma düzeyi açısından henüz araştırılmamıştır ("Farmakokinetik Özellikleri" bölümüne bakınız). 7) Kadın genital derisinde genital siğillerin termakoter veya diatermi için 60-90 dakika EMLA kremin tek başına uygulanması yeterli anestezi sağlamaz. Uygulama talimatı 1. Girişimin yapılacağı bölge üzerine yeterli miktarda krem sıkınız. 2. Deri: a) Kutuda bulunan kapalı pansumanlardan birini alınız ve ortasındaki kesilmiş bulunan parçayı çıkarınız. b) Kağıt çerçeveli pansumandan koruyucu kağıdı ayırınız. Bacak ülserleri: Plastik film gibi bir kapalı pansuman kullanınız. 3. EMLA kremini, altta kalın bir tabaka oluşturacak şekilde kapatınız. Kremi yaymayınız. Pansumanın kenarlarını, sızıntı yapmamasına dikkat ederek yapıştırınız. 4. Kutudaki kapalı şeffaf pansuman kullanıldıysa, kağıt çerçeveyi çıkarınız. Uygulama saati kapalı pansuman üzerine doğrudan yazılabilir. 5. Kapalı kansumanı çıkarınız ve EMLA kremi siliniz. EMLA Krem tüpünün koruyucu membranının tüp kapağı ile delinmesini sağlayınız. EMLA Krem tüpleri bacak ülserlerinde tek kullanımlıktır. Bacak ülserlerine yapılan uygulamalardan sonra, tüpte kalan krem tekrar kullanılmak üzere saklanmamalı; atılmalıdır. DOZ AŞIMI HALİNDE ALINACAK TEDBİRLER Çocuklarda nadiren klinik açıdan önemli methemoglobinemi görüldüğü bildirilmiştir. Yüksek dozlardaki prilokain, özellikle methemoglobinemiye yol açabilen ilaçlarla beraber kullanıldığında (örneğin sülfonamidler) methemoglobin düzeyinde yükselmeye neden olabilir. Klinik açıdan önemli methemoglobinemi, metilen mavisi intravenöz yoldan yavaş olarak enjekte edilerek tedavi edilmelidir. Sistemik toksisitenin diğer semptomları ortaya çıkarsa, bunların belirtilerinin, diğer yollardan uygulanan lokal anestetiklerin yol açtığı belirtiler ile aynı olması beklenir. Lokal anestezik toksisitesinin semptomları sinir sistemi eksitasyonu ve ağır vakalarda merkezi sinir sistemi ile kardiyovasküler depresyondur. Ağır nörolojik semptomlar (konvülziyonlar, merkezi sinir sistemi depresyonu), solunum desteği ve antikonvülsan ilaçlarla semptomatik olarak tedavi edilmelidir

ayyy ben karasız kaldımemla kremi yaklaşık 5 aydır kullanıyum.ama bitti.30 lira param kaldı gidip emla kremmi alsam,yoksa adetimi de geciktirmem gerekio.iilaç mı alsam?

cnm sende işe yarıyo anlaşılan nasıl kullandığını anlatsan?? bi de adet geciktirici ilaçlar sonradan çok aşırı ağrı ve rahatsızlığa neden oluyo aklında bulunsun yerimseniben

cnm sende işe yarıyo anlaşılan nasıl kullandığını anlatsan?? bi de adet geciktirici ilaçlar sonradan çok aşırı ağrı ve rahatsızlığa neden oluyo aklında bulunsun yerimseniben

evet güzelim işe yarıyor.kremi fazla yedirmeden 1saati biraz aşkın bekletiyorum.alttlardan başlıyorum.çünkü benim ilk altlar uyuşuyor.oraları alırken bişi hissetmiyorum.sonra yukarılara geçiyorum buralar çok az acıyor ama okadar da çok değil.kremi sürünce üzerine streçle kapatıyorum.
geçmiş olsuuuuuuuuuuuuunnnnnn.

ayrıca ben bu adet geciktiriciyi bir ay önce kullandım,çok sancılı geçmedi adetim.bakalım.sekizine kadar oldum oldum,olmadım ilaç alıcam.jeyyar

bende bi türlü beceremedim geçenlerde aldım koltuk altında süper bi uyuşma vardı gerçekten hiç acısız aldım makinayla ama diğer bölgemi yapamadım sürdüm uzun bi süre bekledim ama uyuşmadı hala acı hissediyodum yapamadım :KK43:

Valla güzelim ben bu kremi bikini bölgemden başka yeere kullanmıyorum.Çünkü en büyük dersim bikini bölgesi,en çok acıyan yer orası.O nedenle diğer bölgelere boşa gibi geliyor.ÇÜnkü diğer bölgelere azda olsa dayanabiliyorum...yerimseniben

ya kızlar ben de bugun emlayı yazdırmak için sağlık ocağına gittim nedenini de söyledim fakat doktor"ben böyle bi sebep ileri süremem sorarlarsa bunun için yazdım diyemem" dedi.siz ne diorsunuz da alıyosunuz bu kremi???

kızlar siz ters bir doktora denk gelmişssiniz. ben 6-7 kez yazdırdım ,sadece bir kez doktorun biri sordu. diğer doktorlar hiç sormadan yazdılar.

emla kremi şiddetle bende tavsiye ederim yazdırırken doktora hemorroidinizin olduğunu daha önce kullanıp faydasını gördüğünüzü söylerseniz yazarlar,her bölgede rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat uygulayacağınız bölgeye bolca sürüp üzerini gazlı bezle kapatın ve en az 1saat bekleyin yoksa faydasını görmezsiniz,örneğin bikini bölgesine 1 tüpün tamamını yedirmeniz gerekiyor sadece o bölgede kullanıldığını düşünürsek içinde 5 tüp var yani 5ay gidiyor ve inanın hiç mi hiç hissetmiyorsunuz ama biraz hızlı olmak lazım;-)))

simdi bitirdim temizligimi, ve diyecegim tek sey bu krem bir harika..... malum bölgemi okadar uyusturdugu ve gercekten cok az sürdüm, hic bir agri hissetmedim, makineyle catur cutur 5 dakikada aldim hepsini hafif kizardi ama cok temiz oldu, baska zaman olsa 1 saatte zar zor disimi ska ska aglaya aglaya alirdim makineyle hatta cogu zaman dayanmaypi jilet vururdum, artik hep böyle yapacagim, gerci uyusuk olmasi biraz tuhaf his ama süper !!!!!!!!!!!!!!

kızlar bu emla kremi kullandım tavsiyelerinizle.. gerçekten de müthiş bişey.. hiç mi hiç ummuyodum, üstelik yazdırabiliyosunuz doktora ve sadece 2.70 ytl gibi komik bi rakam ödüyosunuz.. ve yıllarca bikini bölgesi için jiletle yaşamış biri olan ben sir ağdayı yaptım, eskiden yanına bile yaklaşamazdım.. şiddetle tavsiye ediyorum, yalnız uygulama olarak kremi sürün yedirmeyin beyaz bi tabaka olarak kalsın üstüne bi poşet koyun hemen kapamalısınız, 1- 1,5- 2 saat bekleyin zaten farkediyosunuz hemen uyuştuğunu bi his farkı yaratıyo.. resmen şok oldum artık ben de temiz dolaşıcam hergün bu meseleyle uğraşmak zorunda kalmıcam :dance:

X