Acısız Epilasyon & Emla Krem

Kızlar saat 2,30 da 2 tüp sürdüm sera ve kağıt havlu ile iyice sardım bakalım saat 4de açacağım. İnş. olur ya. Ben kesinlikle ağda kullanamıyorum. Emla ile bu derdim biter inş.

arkadaşlar dün artık almaya karar verdim bu emlayı ve aldım.(25 ytl) Bugün, hatta az önce denedim. harika ötesi. hiç bir acı hissetmiyorsun.inanamadım.Çok ilginç geliyor insana! Bu güne kadar çekilen açıları tarihin tozlu sayfalarına gömdüm bile. resmen şarkı söyleyerek temziledim kızlar :)))))

bu arada bir tüp kullanıp, üstüne sera sardım ve hava aldırmadan 100 dakika bekledim. epilatör ile temziledim. olay budur:))

Arkadaşlar bende sonunda kullandım az önce başta cımbızla çekerek denedim ve o da ne hiç hisstemiyordum bile. Hemen aldığım sirli roll on ağdayı ısıtıp başlayayım dedim ama baktım ki aldığım ağda beş para etmezmiş annem kendisi ağda yapana kadar beklemek zorunda kaldım. Annemin ağdasıyla başta hiç bir şey hissetmedim ama sonlara doğru sanırım çok vakit geçtiği için çok ağrı oldu. Ama şunu da belirteyim ki 21 yaşındayım ve asla ağda kullanmamıştım şimdiye kadar hep jiletle alıyordum.
Emla'yı beğendim bu yüzde. O olmasa hiç katlanamazdım heralde.

Merhaba kızlar,

Bir dermatolog olarak istenmeyen tüylerden kurtulmada kullanılan lokal anestezik kremler hakkında biraz bilgi vereyim sizlere;

Anestol (Likodein) pomat = Likodein deriye çok hızlı etki eden fakat etkisi çabuk geçen lokal anestezik bir maddedir. Genelde yanıklar, deri çatlakları veya serum takma gibi işlemlerde kullanılır. İçindeki paraben maddesi nemlendirme özelliği vardır. Epilasyon için uygun birşey değildir, çünkü etkisi kısadır.

Emla krem = Lidokain + Prilokain içeren güçlü bir lokal anesteziktir, likodein hızlı etki ederek ön anesteziyi ve daha geç etki eden ve güçlü olan prilokain maddesi ise uzun süreli bir lokal anestezi sağlar. Genelde küçük cerrahi operasyonlarda kullanılır. (genital bölge, göğüs, bacaklardaki ülser, hemeroid operasyonları gibi...), eczanelerden satın alınabilir.
Prilokain deride daha yavaş emildiği için sürüldükten sonra kapalı pansuman gerekir, burada amaç krem sürüldükten sonra buharlaşmayı önleyerek sürülen kremin hepsinin deri tarafından emilmesini sağlamaktır.

Eğer genital bölgeyi ağda ile almak istiyorsanız;

Emla kremi yarım veya 1 tüpünü bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün daha sonra kremin içinden çıkan orjinal pansuman pedlerini sürdüğünüz krem üzerine yapıştırın. Kişiye göre değişmekle birlikte tam olarak bölgenin uyuşması için min 30 max 90 dk beklemelisiniz. Bundan sonra etkisi 1 saat kadar süredecektir. Pedi çıkardıktan sonra kremin bıraktığı yağlı tabakayı bir ıslak mendil ile silip, ağdaya başlayabilirsiniz.

Diğer ayrıntılara gelince;

1. Öncelik bu işi kendiniz evde yapıyorsanız mutluka pudralı bir sir ağda kullanmaya özen gösterin ve mutlaka yanınızda badem veya bebek yağı tarzı sir ağdayı temizleyebilecek bir yağ bulundurun. Sır ağdayı asla su ile temas ettirmeyin.

2. Ağdayı asla bir seferde tüm bölgeyi almada kullanmayın, 1-2 cmlik küçük şeritler halinde
alın ve işleme başlamadan önce ağda bezlerini küçük şeritler halinde kesin. Aksi halde cerrahi mudehale gerektiren ciddi yırtıklar oluşabilir.

3. Emla krem gibi anastezikleri kullanırken dikkat edin, çok aşırıya kaçmayın ve ayda 1 kere kullanın, sonuç olarak bu krem kanınıza geçerek karaciğer ve böbreklerde metobolize olmaktadır ve uzun süreli sık kullanımlarda bir süre sonra etki etmediğini göreceksiniz.

4. Lokal anestezilerle evde 3-4 kez kendiniz aldıktan sonra artık bu iş için güzellik salonlarına gidiniz. Kılların kökleri zayıflamış olacağı için çok fazla acı hissetmez ve krem gibi şeylerden kurtulmuş olursunuz.

Anatomik olarak aslında bu işi kendi başınıza yapmanız çok zor, derinin gergin olması için, küçük alanlar halinde almanız gibi işlemler tek başınıza yapmanız çok zor ve çok uzun sürer. Uzman ve deneyimli bir kişi tarafından çok 5-10 dk gibi çok kısa sürede bitecektir ve evdeki kadarda acı hissetmeyeceksiniz.

Ağdadan sonra mutlaka, bunun için üretilmiş bir antiseptik özelliği olan krem veya yağ sürmenizdir ve 6-8 saat kadar bölgeyi su veya benzeri şeylerden uzak tutun. Kıl kökleri alındığı için her türlü mantar, bakteri vb. şeylere daha duyarlı ve hassas olacaktır.

kızlar bu mesajım emla kremi gidipte doktora nasıl yazdıracaklarını kara kara düşünenlere. önce hastaneye kadın doğum uzmanına gidip bu kremi epilasyon için istediğinizi söledıgınız takdırde hemen yazıyorlar ben şahsen öleyaptım karşımdakide kadın doğum uzmanı oludu içinde içim rahattı. tam kullanıcak zamanda ameliyat oldum şu anda ameliyat yerim bikini bögesinde oldugu çin estetik dikişimin bitmesini beklıyorum. sonrasımı aççık çesaret:

Arkadaşlar !

Bu sitede ilk mesajım Üç aydır zaman zaman takip ediyorum bu siteyi.Ve Emla'yı yakın zaman önce bu siteden kullananlar tarafından öğrendim.Ve nihayetinde de bugün 11/01/2008 tarihinde, Capitol'ün arkasında Üsküdar Devlet Hastanesi'ne (eski polis hastanesi )gittim.Sabah erkenden annem dermatolojiden(Cilt hastalıkları veya cildiye bölümü ) randevu aldı.Sivilcelerim için gittim.Dr.Buket Eskiçırak.Çok tatlı ve ilgili bir bayandı.Ssk'lı olduğum için karneme ilaçlarımı yazdırdıktan sonra birden ''doktor hanım epilason için Emla diye krem varmış onu da yazar mısınız '' sözleri dökülüverdi ağzımdan.Netice de bir şey sormadan yazdı.Ve bugün sitede ki '' emla'' ile ilgili bütün cümleleri hatmettim.Açılmış konuları ve olumlu-olumsuz bütün deneyimleri ayrıntılı okudum.Tabi ki prespektüsünü de.Şimdi bunları okuduktan sonra neden insanlar hala ve bıkmadan soru sorarlar anlayamıyorum : )) İlacımı aldım ve bugün denedim.İnanın bana asrın mucizesi desem abartmış olmam.Yaptığım tek şey kutuda bulunan 1 tüpü almak ,temizlemek istediğiniz bölgeye sürmek.Nasıl sürdüğüme gelince yok tabaka kalsın,yok yedirilsin vs.Direkt sürüyorum ve yayıyorum.Ama bir tüpü komple bikini bölgesine sürdüm.Kutudan çıkan şeritleri kullanmadım.Sadece siteden okuduğum kadarı ile buzdolabında yemeklerin üstünü örttüğümüz streç kağıdı kopardım.Nereye sürdü isem orayı kaplayacak şekilde üstüne bastırarak ,altıma da ped koyar gibi peçete koyarak iç çamaşırımı giydim.1 saat 45 dakika uygundur deniliyor.Ben 2 saat yaptım.Sonra dedim içimden tamam olmadı.Ben uyuşma hissetmiyorum.Sitede de okumuştum zaten herkeste olmuyormuş vs.Elime eldivem geçirdim.Malum ameliyat eldiveni bir tane kopardım.Aman Allahım ! : )) Tamam oldu.Şimdi kıl ,tüyden eser yok ! Yazandan ,yayınlayandan ve deneyimini anlatanlardan Allah Razı Olsun derim.Noktayı koyarım : ))

2 gün önce yazmıştım.Ancak forumun başka köşesine yazdığım için ordan copy-paste yaptım tekrar buraya.Bu sebeple 11/01/2008 olarak tarih kaldı.EN ufak şüphe ve tedirginlik duymayın derim.Doktora da sordum.Burdan da çok okudum.AÇıklama zaten ayrıntılı konu başlağı altında var.Ben burdan okuyup yazdırdım.Yok tüy dökücü ,yok epilasyon aleti vs..Gerek yok ! Bu krem +eldiven tamamdır.3 ytl toplam acı yok,ağlama yok : )

bu krem sadece acıyı hafifletiyor.hani bazıları ağdadan makinadan korkar alamazya onlar için.önce sürüyosun 1 saatte uyuşuyor sonra tüylerini alıyosun acı hissetmiyosun.tabi ben böyle düşünerek bir heves aldım hiç işe yaramadı....

off kıslar ben de 12.01.2007 de büyük umutlarla aldığım emla kremi kullandım yaklaşık 1 saat kadar bekledim streç filme sarıp sonra denedim yine aynı acı yine aynı acı :KK43: allahım ben nerde yanlış yaptımmm::))) belki az beklettim belki hava aldırdım bilemiyorum ama hüsrana uğrayınca resmen ağladım :KK43: yapamadımmm allahım ben ne bahtsızım :KK43:

Sewilla nickli bacım : ))

Acaba neden olmadı? Bir tüpü bölgeye sıkıp heryerine dağıttınız mı ? Sonra streç film dediğimiz hani buzdolabında ki yemeklerin ağızlarını şeffaf naylon ile sürdüğünüz bölgeye hemen yapıştırdınız mı ? Ve sıkıca külot giyip 2 saat beklediniz mi ? Çok merak ettim.Söylediğim arkadaşlar da yaptılar.Onların ki de oldu.Valla olmamasına üzülürüm ,çünkü çok rahat bir şey .Bir daha bir tüpü muhakkak yedirin.Sonucu bekliyoruz : ))

bende 3 aydır kullanıyorum emlayı çok memnunum

kızlar emlayı artık ssk yazmıyor
ben doktora gittim dermatologa yazdırdım ama eczaneler vermiyo,
ssk artık ödemiyormuş bende alamadım o yüzden :KK43:
25 ytl çok geldi bana
sonra denerim inşaallah

bu arada ben doktora yazdırdım doktor beni tanıyodum ve bayandı cildiye yazıyo dediler sadece bende gittim neden alıyosund edi ağrıyı acıyı azaltıyomuş dedim ağrın mı var dedi bende hayır işlem sırasındasırnaşık şey diyince anladı epilasyon içinmi dedi evet dedim tamam dedi ve yazdı.
şimdi iyice sürüp ovucam sonra sera dediğiniz şeffaf olan yemeklere örtülen şey sanırsam onunla örtücem ve 1 2 saat sonra silip işleme başlıcam demi?:uhm:inşallah etkiler ya yoksa çok acıyosenağlama

bu bahsettiğiniz emla krem bende işe yaramadı.:1no2:hafta sonu denedim.
tabaka halinde sürdüm streçle kapattım olmadı.
ertesi gün iyice yedirdim streçle kapattım yine olmadı.

o kadar umutlanmıştım ki.bizim şirket doktoruna yazdırdım.
bu klıllar başa bela valla.

bu bahsettiğiniz emla krem bende işe yaramadı.:1no2:hafta sonu denedim.
tabaka halinde sürdüm streçle kapattım olmadı.
ertesi gün iyice yedirdim streçle kapattım yine olmadı.

o kadar umutlanmıştım ki.bizim şirket doktoruna yazdırdım.
bu klıllar başa bela valla.

canım sen ssk karnene mi yazdırdın ve eczane bunu ödedi mi?
ben geçenlerde yazdırdım ama ödenmediğini söyledi eczane
seninki ödendimi?:sm_confused:

bizim şirket doktoruna yazdırdım(karneme).aslında doktorum ürolog oda ayrı bir mesele zaten.yazarken de alırken de problem yaşamadım.

evet dnedim ilk olarak koltuk altıma 1 saat 29 dk oldu çekiyorum elimle acıyı hisstemiyorum birazdan denicem almayı süper eğer işe yayrsa:)

gülçehre
emla kremi aldın mı?
eğer aldıysan sende işe yarayıp yaramadığını yazarmısın
bende yaramadı uyuşturmadı bile :1no2:

X