Acısız Epilasyon & Emla Krem

puff

KK Pro
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
737
29
38
Evet kızlar ...Bu krem Kesinlikle süper...Tarafımdan denendi ve onaylandı..Artık jilete son...Forumda okumuş ve kullanmaya karar vermiştim..bugun denedim...inanılmaz bişey bu ya...bugune kadar çektigim acıya yazık vallahi :KK43: inanın sanki jiletle alıyomussunuz gibi acısız...hatta ben makineyle alıyorum..makinenin derimde gezdigini bile hissetmiyorum..Bazı arkadaşlar kremi sürdükten sonra biraz acı oldugunu soylemişler...ama ben hiçbişey hissetmedim..hala da uyuşuk bi haldeyim :p etkisi gecince kim bilir nasıl agrıcak oralar buralar :Roflol: Süper bişey..emla kremi tavsiye eden arkadaşlara teşekkürlerrr....ayrıca krem sigorta tarafindan da karşılanıyomuş..yazdırıp ücretsizde alabiliyosunuz...

Evet kızlar ...Bu krem Kesinlikle süper...Tarafımdan denendi ve onaylandı..Artık jilete son...Forumda okumuş ve kullanmaya karar vermiştim..bugun denedim...inanılmaz bişey bu ya...bugune kadar çektigim acıya yazık vallahi :KK43: inanın sanki jiletle alıyomussunuz gibi acısız...hatta ben makineyle alıyorum..makinenin derimde gezdigini bile hissetmiyorum..Bazı arkadaşlar kremi sürdükten sonra biraz acı oldugunu soylemişler...ama ben hiçbişey hissetmedim..hala da uyuşuk bi haldeyim :p etkisi gecince kim bilir nasıl agrıcak oralar buralar :Roflol: Süper bişey..emla kremi tavsiye eden arkadaşlara teşekkürlerrr....ayrıca krem sigorta tarafindan da karşılanıyomuş..yazdırıp ücretsizde alabiliyosunuz...

valla uyuşukluk geçince agrılar olur diye düşünmüştüm ama hiç agrı olmadı....bu daha da süper :)

kızlar benim krei 3. kullanışım oldu dün.gerçekten çok etkili..kremi dikkkatli bir şekilde sürüyorum sonra serayla kapatıyorum 1 saat bekliyorum.makineyle alıyorum.ilk defa denediğimde etkisi geçince çok acımıştı,artık hiç acımıyor.20 dk da işlem tamam,pamuk gibi...

Emla kremi hassas bölgelerde de uygulayabilirmiyiz?
ph ı uygunmudur hassas bölge için ,sonradan tüylerin çıkmasında kalın yada daha fazla çıkmasına sebep olabilirmi ?yağlı ise kıl köklerini besleyecektir diye biliyorum

canım sanmıyorum oyle bi etki yapıcagını...ama tabi ilk kullanisim...eger oyle bi etkisi olursa yazarim size..

alaalaaa budamı çıkmış bende makineyle alıyorum ama heryer kırmızı oluyor makineyle acaba onu kullansam geçermi denemek lazım cildiyeye mi yazılıyor vermezlerki sigorta hayatta yazmaz öle lanetler...

Ya cidden yazarlar mi diye merak ediyorum..Doktor sorarsa ne yapıcaksın bu kremi die :))) ne dicez nasıl yazdırcaz varmı aranızda hic bu kremi sigortadan alan? yarın ben gidicem ilac yazdırmaya bu arada bunu yazdırmayıda denicem..ama sorarsa doktor ne desem diye dusunuyorum :p bide icindeki tüpler cok kücük ya..insan sunu buyuk krem kutusuna koyar be :))) ikide bi ugrastiricaklar bizi..emla nin üreticisine mektup yazalim :KK70::KK70::KK70:

evet bende kullandım.gerçekten acıyı yok ediyo.ama biraz yoğun sürüp yarım saat kırk dakika kadar beklemelisniz.sonrası zaten uyuşukluk ..az süre bekleyince tüylern kopuşunu duyuyorsunuz ama uzun süre beklerseniz acı yok ..hissiz bir bölge kalıyo geri

ya gerçekten sigorta karşılıyomu çünkü böyle özele giren şeyleri karşılamıyo ilaç olmadığı için kesin vevap verin ya karşılıyomu sigorta az para değil yani karşılıyosa sigortamızdan yararlanırız dimi yani

karşılıyomuş canım bende zaten sigorta eczanesinden aldim ..sordum sigorta karşılıyomu diye evet dediler..yazdırırsanız alabilirsiniz ücretsiz.ama mesele onu yazdırmak..zaten bu krem genellikle bazı hastalıklarda kullanılıyo..mesela ozellikle kanserli cocuk hastalarda belden su alınması esnasında bu kremle anestezi uyguluyolarmıs..

Bazen ağrı cerrahi, tetkik işlemi, kemik iliği biyopsisi veya belden sıvı alınmasına bağlı gelişebilir. Bu tip girişimsel işlerde cilde buz uygulanması, florokarbonlu soğutucu spreyler veya lokal anestezikli krem (EMLA krem) cilde uygulanabilir: EMLA krem uygulandıktan sonra cilde iğne batırıldığında acı duyulmaz. Ciltten daha alttaki katmanlarda ağrının ortadan kaldırılması için ise EMLA krem sürüldükten sonra cildin altındaki tabakalara lokal anestezik verilir. EMLA krem sürüldükten sonra istenen etkiye ulaşmak için 60 dakika beklemek gerekir. Kemoterapi için port yerleştirilen hastalarda porta iğne batırılmadan önce port üzerindeki deriye EMLA krem sürülmesi çocuk için konfor sağlar.

Belden sıvı alınması işleminde de EMLA krem ve lokal anestezik uygulaması yapılarak hastanın şikayetleri en aza indirilmeye çalışılmaktadır.(alıntıdır)

bişi sorucam epilasyon aleti ile nasıl alabiliyorsunuz özel bölgeyi mahveder yaa:)

canım zaten emlasiz alamam ben imkansız yani...valla annem alıyo nası dayanıyo bilmiyorum :)) ben makinenin jilet başlığını kullanıyodum onceden ama yani jiletde 1 gunde tekrar cıkarıyo tuyleri.. ama bu emla super...

sera: hani yemekler bozulmasın die üzerini kapatırlar ya ince naylon gibi şeffaf bişey.sanırım sera bu.kızlar dr.yazdıran var mı bu emlayı.varsa ne deyip istemişler.bu amaçiçin yazmazlar sanırım tanıdık olmadıktan sonra.benim bi tanıdığım fabrikanın dr.yazdırmış.hatta 2 tane yazdırmış.birini bana getircek.merakla bekliyorum.inş.kurtuluruz bu acılardan.2.paket için dr.yazdırmayı düşünüyorum ama nasıl?yazdıran varsa paylaşırsa sevinirim.hoşçakalı....bu arada nette bi dr.sordum yani dermotoloji uzmanına.bu amaç için kullanılır mı (özellikle bikini bölgesi iin sordum) diye.evet kullanabilirsiniz yalnız 1 tüptan fazlasını sürmeyin demiş.çok sevindim...

ya kızlar her doktor yazar mı hangi branştaki doktora yazdırcaz...sağlık ocağında yazarlar mı acaba...?offf..çok soru sordum ama bende bu bölgede dertliyim..ayrıca uyuşukluk ne kadar süre sonra geçiyor..?

canım ben yarın saglik ocaginda denicem...yazarlarsa size yazarim burdan..uyusukluk bayagi bi süre devam ediyo..epilasyonu yapip bitirdigin icin ne zaman gectigini bilemiyosun ...zaten aci olmadigi icin en fazla 10 dk da halledersin

bu kremi vücuda yedirerek mi sürüyorsunuz yoksa üzerinde kalın bir tabaka olacak şekilde sürüp bırakıyor musunuz? bi de 1 tüp yeterli di mi bikini bölgesi için.bi topicte bi arkadaşın 2 tüp kullandığını okumuştum,klaın bi tabaka şeklinde yedirmeden sürüp bırakıyordu.

çok kalın bi tabaka seklinde sürmedim....yedirip 2 saat beklediginde de cok etkili oluyo..önemli olan uzun süre bekleyebilmen..yani bi tüpü hassa bolgen icin kullanirsin..benim deneyimime gore yedirerek surdugum yerler daha cok uyusmustu..zaten kalin bi tabak sürdügünde krem kaliyo oylece...ama yedirince cilt emiyo yok oluyo teninde...ve etkili de oluyo gercekten..Bu arada sabah saglik ocagina gittim ilacimi yazirdim dedim arada kremide yazdiriyim..sordum doktora yazmadi..sonra tanidik bi eczaneciye gittim ...dedi sigorta karsiliyo..karisida doktor ..ben yazdiririm saglik karnene 2 kutu dedi pazartesi alirsin....yani sigorta karsiliyo ama yazdirmak mesele tabi..2 kutu 55 milyon yani az para degil ya ...

kızlar ben sağlık ocağına iki kez yazdırdım.
ilkinde doktor erkekti,hiç birşey sormadan yazdı.
ikinci gişimde doktor bayandı ,"ağda için mi kullanacaksın?" dedi ,evet dedim. hemen yazdı.
sigorta kremimin 24 ytl sini karşılıyormuş.eczaneden 3 ytl verip aldım.

pufff mrb canım...ya bende EMLA kullanmaya başlamak istiyorummmm! yaklaşık 10 yıldır jılt kullanıyorum genıtal bölgede ama bıktım artık.ağdaya başlamak istiyorum ama çok canım yanıyo:KK43: anlıcağın korkudan bi halt edemıyorum.gerçekten hissetmıyo musun yanı?? ve kremı 45 dk beklettıkten sonra suyla çıkarınca etksii gitmıyo mu?bir de doktora bu kremı yazdırırken nıye yazdırdığımı sorarsa ne dıcem :// soruyo çunku bazı doktorlar.yardımcı olursan çok memnun olurum.

canım bende jilet kullanıyodum...bende senin gibi cok korkuyodum asla alamam filan demiştim...kreme de guvenememistim onceleri...o yuzden ilk koltuk altımda denedim...koltuk altıma makineyi tuttum ve hic his yok...inanılmazdı.. :))) ve süperdi tabi..sanki dısardan birinin epilasyon yaptıgını izliyosun gibi düşün..genital bölgede de aynısı oldu...hiç hissetmedim..ama aceleci davranma bekleyebildigin kadar bekle ...bir bucuk saat dur...1 bucuk -2 saattte en etkili seviyesine ulasiyo ..daha oncede bahsetmistim..epilasyonu yaptıktan hemen sonra sicak su degdirme ..cunku azcik yakiyo..epilasyondan sonra ben ıslak medille sildim.. ve 2 saat kadar sonra duş aldım..doktor sorarsa da ne biliyim şey diyin mesela ...düzenli kan ignesi yaptiricam ama aci esigim dusuk oldugu icin cok aciyo ve yaptiramiyorum..o esnada kullanicam filan gibi bisey uydurun :)

kızlar ben sağlık ocağına iki kez yazdırdım.
ilkinde doktor erkekti,hiç birşey sormadan yazdı.
ikinci gişimde doktor bayandı ,"ağda için mi kullanacaksın?" dedi ,evet dedim. hemen yazdı.
sigorta kremimin 24 ytl sini karşılıyormuş.eczaneden 3 ytl verip aldım.

evet bence kadin doktorlar zaten anlar..Ama ters birine denk geldin mi inadından yazmaz...dün bana oldugu gibi..erkek doktorlarda yazar ya bence...sormazlar anladiklari icin..

bende yazdırayım emlayı ama cildiyeci bizim burda erkek adama ne dicem :))))) ağda için mi alıorum dicem utanırım yawss cildeye mi yazıyor arkadaşlar????

hayır cildiye yazmıyo sadece..benim yazdırdıgım tanıdık bi cocuk doktoruydu..demek hepsi yazabiliyo..

ya bişey sorabilirmiyim bu krem tam olarak ne işe yarıyor.yani daha uzun süre sonra mı çıkıyor kıllar.yoksa ben de makinayla alıyorum o kremi de kullandıktan sonra makinayla alıyorsan bi farkı olmuyor yani .

Canım acı duymamak için kullanılıyo bu krem..gec cıkarıyo filan gibi bi etkisi yok...anestezik etkili bi krem sadece..uyuşturuyo ve acı hissetmiyosun..

ya bende tek tup aldım bugun bu emlanın kremını hassas bolgeye uyguladım 1 saat gectı bekledım ama acı azalmadı yıne aynı acıyı hıssettım

canım ben 1 saat 45 dk hatta 2 saat duruyorum..en etkili seviyeye ulasiyo..

• Beğen
Reactions: mbz
X