hamilelikte kalp çarpıntısı !!!

simon83

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
94
2
40
merhaba arkadaşlar ben henüz yeni hamileyim 6 hafta kadar ve bende kalp carpıntısı başladı bunun öncesinde bir şey yoktu.daha hamile oldugumu bilmeden kalp doktoruna gitim prf ve detaylı bir şekilde bakıldı herhangi bir problem yok kalbimde.doktorum kansızlıktan olabilir belki dedi kan tahlilimde normal cıktı psikolojik ve hamilelikten dolayı olabiliyormuş dengeler degiştigi için dediler.benimle aynı durumda olanlar varmı acaba endişeleniyorum cünkü :KK43::KK43:

daha fazla atar diye biliyorum kalp..benimde kontrolumde kalp atisim fazlaydi..normalmis...korkma:)

canım benimde kalbim çok hızlı atıyordu hamile oldugumu bilmiyordum sankı yerinden çıkıcak gıbı ara ara atıyordu zaman gecince kendiliğinden gecti ama korkacak bişey yok yani

canım benimde aynı en az 95 en çok 125 atıyo her ölçüldüğünde yüksek ilk hamile kaldığımda rahatsızlık veriyordu ama şimdi alıştı sanırım vücudum doktorum guatıra baktı bişey yok kanımda iyi ama normal dedi oluyomuş hamilelerde bende endişeleniyordum

bu arada kansızlıktan ,tiroid bezlerinin çalışma durumunda ,sigara kullanımı veya dumanına maruz kalmaktan vede annenin kalbi artık 2 kişi için kan pompaladığı için olabilir demişti doktorum

merhaba arkadaşlar ben henüz yeni hamileyim 6 hafta kadar ve bende kalp carpıntısı başladı bunun öncesinde bir şey yoktu.daha hamile oldugumu bilmeden kalp doktoruna gitim prf ve detaylı bir şekilde bakıldı herhangi bir problem yok kalbimde.doktorum kansızlıktan olabilir belki dedi kan tahlilimde normal cıktı psikolojik ve hamilelikten dolayı olabiliyormuş dengeler degiştigi için dediler.benimle aynı durumda olanlar varmı acaba endişeleniyorum cünkü :KK43::KK43:

merak etme canım bende 8 haftalık hamileyim ilk başlarda benimde aynısı oluyordu kalbim çarpıyordu sonra bir halsizlik çöküyordu ateş basması da oluyordu ara ara yine oluyor tamamen hamilelikle alakalı korkacak bişey yok...

aynı sorun 6. haftada başladı bende de. çarpıntı ve nefes darlığı. özellikle sabah kahvaltısından sonra ve gece yatmadan önce oluyordu. dra sordum kan testi yaptı kan değerleri normaldi. hamilelikten kaynaklanıyordur dedi. şimdilerde öyle bir problemim yok şükür. merak etme geçer canım.

hepinize o kadar cok tşk ederimki içimi rahatlattınız ben bu yüzden 2 hafta boyunca ölüm korkusu yaşadım psikolojim bozulmuştu tek bana oluyor sanmıştım Allah hepimize acil şifalar versin inş yorumlarınız için cok ama cok tşk ederim :)

hamilelikte kadinlarin degismeyen yeri kalmiyor:):) ilk baslarda bende korkmustum ama alistim wala..

benim 7 haftalık bebegim haka gecmedi kalp çarpıntım gezerken iş tutarken yok ama otururken oluyor.doktorum kardiyolojiye git dedi gittim bişeyde cıkmadı bende korkuyorum ama gecer diyorlar inş gecer .sen ne kadarlık hamilesin ?

kızlar ben gebemiyim bilmiyorum ama kendimce belirtilerim var benim en çok dikkatimi çeken ise tansiyon aleeti ile ölçüm yaptığımda evde herkesinki 70-86 arasıyken benimki 115 çıkıyor herhangi bir kalp sorunum yok muayene olmuştum acaba diyorum gebelik falan olabilirmi

Bende de iç daraltısı ve zor nefes alıyormuş gibi bir his var. Ama doktor psikolojik dedi.
Sıkıntım oluyor. Durduğum yerde sabit duramıyorum.
Allah cümle darda olana kolaylık versin.

Bende de iç daraltısı ve zor nefes alıyormuş gibi bir his var. Ama doktor psikolojik dedi.
Sıkıntım oluyor. Durduğum yerde sabit duramıyorum.
Allah cümle darda olana kolaylık versin.

aminn.aynen bendede oluyor.derin nefes alasım geliyor her zamanda alamıyorum patlıycakmış gibi oluyorum.

mrb arkadaşlar bendede kalp çarpıntısı çok oluyor korkuyordum ama okuyunca yorumları normal olduğunu gördüm.bende başlayınca derin nefes alıyorum hemen.allah yardımcımız olsun....

bendede cok war hamile kalmadan oncede tasikardim wardi ama hamile kalinca ilaclari biraktirdilar hep 120yle geziyorum:KK43:( ayaga kalkar kalkmaz basliyo

Merhaba sizde kalp çarpontılarım yaşamışsınız bende aynı şekilde 12.haftada başladı ve ölüyorum dıe acile gittim ara ara oluyor endişe, korku, stres, heyecan bunların hepsi bir etken sanırım sizinde öyle miydi geçti mi çok zor günler geçiriyorum psikoloğa gittim ilaç kullanmadan geçmiceğini söyledi bende bebeğim için bunu pek uygun görmüyorum

X