Bebek Beslenmesi yogurt bazen sakız gibi sünüyo..neden olur?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozlemgnd

yaşama sebebim..fındığımm
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2010
384
14
kızlar günlük sütten hergün yogurt mayalıyorum ama bikaç gündür yogurt sakız gibi oluyo yada yeni eriyen dondurma gibi sünüyo..neden olur makinamı bozuldu süttemi bişey var?

kimse bişey yazmadı da ben araştırdım başınıza gelirse ögrenmiş olun:) yeni doğum yapan yada hamile inegin sütünden yogurt mayalanırsa sakız gibi süner ve tadı bi tuhaf olurmuş..sanırım aoç nin inekler yeni doğurdu zavallı yavruların içmesi gereken agız sütünüde şişeleyip satmışlar bize işte...şimdi düzeldi yogurt..

ben hep kutu sütlerden yapıyorum yoğurdu hepsi de sünüyo sakız gibi ilk defa duydum verdiğin bilgiyi

benimde kutu süt..şişe dediğim paketleme anlamında :) bizim işyerinde birisi söyledi inek hamile /doğurduğu zamanki sütten yogurt yapınca öyle olur dedi..yogurtta normale dönünce dedim doğru heralde..

Yeni doğum yapmış ineğin sütünden yoğurt olmaz, yapılamaz sütün kimyasal yapısından dolayı. Sizin verdiğiniz bilgi yanlış.
Biz Pınar ın yoğurdunu sündüğü için sevmiyoruz. Sütteki ya da yoğurttaki katkı maddelerinden dolayı sünme oluyor olabilir.

Yoğurdun sünmesi kullandığın maya ile ilgili.hazır yoğurtla mayalayınca öyle sünüyor.ibirdahaki mayalamada bu sünen yoğurdu kullanınca normal yoğurt oluyor.kendi yaptuğınız yoğurtlardan her zaman 1kaşık ayırın maya için

X