Doğuma Hazırlık Kızlar hasta bezi mi?Yoksa Ped mi?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

senakar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2011
201
0
Kızlar doğum sonrası dogum çantamızda hangisi olmalı tecrübeli annelerin bilgilerini bekliyorum.Yoksa her ikisinden de olmalı mı?

Teyzem bana kesinlikle hasta bezi almalısın demişti..Aldım fakat 1kere kullandım sadece..bende gece pedi aldım daha rahat ve kullanışlıydı..

Su geldikten sonra ablam hasta bezi kullan mutlaka demişti, diğeriyle baş olmuyormuş.

ben ped kullandım digerleri pede göre daha yumusaksa bilmiyorum dikişler olursa normal dogumda..

merhaba ben bu konuda cok bilgisizim..dogumum yakin..bir sürü ped aldim koydum cantama..hasta bezi hic aklima gelmemisti..dogumdan hemen sonra kanma icinmi yoksa ne icin hasta bezi dediniz gercekten anlamadim..banada bilgi verirseniz cok sevinirim:)

doğum sonrası ilk hasta bezi takmışlardı bana o kirlendikten sonra hep ped kullandım, ben yanıma almıştım ama hastane kendisi veriyormuş hasta bezlerim aynen çantamda geri döndü. ama suyum gelipde hastaneye giderken ped koymuştum ozaman çok yetersiz geldi üstüm başım batmıştı. yani doğum sonrası için soruyorsan bence hasta bezi alma boşuna bi pakette 10 tane oluyo yazık verdiğin paraya.

ben de 6 aylık hamişim, su nasıl boşalıyor acaba? foş diye mi yoksa azar azar çiş gibi mi?

doğum sonrası ilk hasta bezi takmışlardı bana o kirlendikten sonra hep ped kullandım, ben yanıma almıştım ama hastane kendisi veriyormuş hasta bezlerim aynen çantamda geri döndü. ama suyum gelipde hastaneye giderken ped koymuştum ozaman çok yetersiz geldi üstüm başım batmıştı. yani doğum sonrası için soruyorsan bence hasta bezi alma boşuna bi pakette 10 tane oluyo yazık verdiğin paraya.

tamam tesekkür ediyorum cevabiniz icin :)))

Ben 37 haftalık hamileyim çantamı hazırlıyorum gece pedi aldım ama ilk doğumum çok kanamam olur mu diye kararsızım hastanede pijamama falan bulaşır mı acaba??

Ben 37 haftalık hamileyim çantamı hazırlıyorum gece pedi aldım ama ilk doğumum çok kanamam olur mu diye kararsızım hastanede pijamama falan bulaşır mı acaba??

canım bende ondan tereddüt içinde kaldım saolsun arkadaşlar paylaşmışlar ama yine kararsızım olmassa hasta bezi yanımda bulundurayım diyorum ne olur ne olmaz .Bazı hastaneler veriyormuş ama benim hastane de bez vermiyorlarmış.Bakalım tecrübeli arkadaşların biraz daha paylaşımlarıyla belki daha net fikir sahibi oluruz..

ben ilk doğumumda hasta bezi almıştım ve mecbur sezeryan olunca iyi oldu. ama tabiki hastane ilk hasta bezini doğumdan hemen sonra sarıyor:) sonrası içinde benim sezeryanım zor geçtiği için ve kanamam çok olduğu için yine hasta bezi kullandım 2 gün. sonrasında eve çıkınca normal pedle devam ettim. Şimdiyine hamileyim Allahın izniyle. ilk doğumumdan kalan hasta bezlerim var 1-2 tane yanıma almayı düşünüyorum. devamında ise taburcu olana kadar BEBEK BEZİ kullanmayı düşünüyorum. kenar bariyerlerini kestiğimizde çok kullanışlı ve emici birer ped oluyormuş. bunu yeni duydum. hemde masrafsız. nasılsa bebişlerimiz için mecbur alıcaz.

mrb hanımlar.kadın doğum servisinde çalışan bir hemşireyim şuanda dogum iznine ayrıldık.biz sezeryanda olsa normalde olsa ilk önce hastabezi bağlıuoyoruz yattıgı için ilk kanama çok geldiği için hastayı 8saat sonra yürütüncede kendi yaptıgımız pedlerden veriyorduk kanama kontrolü için kanama normalse artık orkide geçin diyorduk.büyük bağlamalı bezler pişik yapabilir enfeksiyon olabilir dikişler açısından hava almıyor terletiyor..bebek bezinide kullanacağım kendime haftaya bende sezeryanda olacam 2paket orkid koydum çantama.hayırlı dogumlar :KK34:

Son düzenleme:
mrb hanımlar.kadın doğum servisinde çalışan bir hemşireyim şuanda dogum iznine ayrıldık.biz sezeryanda olsa normalde olsa ilk önce hastabezi bağlıuoyoruz yattıgı için ilk kanama çok geldiği için hastayı 8saat sonra yürütüncede kendi yaptıgımız pedlerden veriyorduk kanama kontrolü için kanama normalse artık orkide geçin diyorduk.büyük bağlamalı bezler pişik yapabilir enfeksiyon olabilir dikişler açısından hava almıyor terletiyor..bebek bezinide kullanacağım kendime haftaya bende sezeryanda olacam 2paket orkid koydum çantama.hayırlı dogumlar :KK34:

Bilgilerin için teşekkurler.Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin sanada..Bir sorum olacaktı bende çalışıyorumda siz 32. haftadan sonramı izne ayrıldınız yoksa 37. haftaya kadar çalışabilir raporumu aldınız?Asıl merak ettiğim 32. hafta raporunu 32+7 gebelik döneminde mi alıyoruz..??Bilgi verirsen sevinirim..

ben çantama gece pedi de koydum ama ilk etapta su geldiğinde ve doğum sonrası kanama çok olduğu için hasta bezi koymak daha iyi olmuş.ben hasta bezi yerine külot biçiminde olanlarından koydum çantama.

kısacası ikisinide yanımıza almakta fayda var :)

34. haftamın sonlarına gelmiş bulunuyorum ...
korkularım dahada artmaya başladı ..

ooff offf

Bilgilerin için teşekkurler.Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin sanada..Bir sorum olacaktı bende çalışıyorumda siz 32. haftadan sonramı izne ayrıldınız yoksa 37. haftaya kadar çalışabilir raporumu aldınız?Asıl merak ettiğim 32. hafta raporunu 32+7 gebelik döneminde mi alıyoruz..??Bilgi verirsen sevinirim..

mrb özel msja izin vermedi sistem.ben 31+7 bitti pazartesi 32 olmuştum ozaman aldım raporumu.dogum sonra bebeğime kendim bakacagım için dayanmadım 37e kadar.ama siz işinize geri dönecekseniz dayanabildiiğiniz kadar dayanın izin olarak kullanabiliyorsunuz.hayırlı dogumlar :KK61:

arkadaslar 10 gün önce normal doğum yaptım 2 pijama takımı götürmüstüm yanımda ikisininde altları kirlendi hemde doğumdan önce giymiştim birini o muayneler esnasında battı diğeride doğumdan sonra giydirmişti ebeler ama oda battı hasta bezi bağlamalarına rağmen ilk etapta hasta bezi daha iyi oluyo eve geldikten sonra bebek bezlerinin kenarlarını kesip kullandım 3 4 gün sonra pede gectim hemende ped kullanabilirdim ama tedbiren böyle yaptım ben hepinize hayırlı doğumlar allah bi avazda kurtarsın

mrb özel msja izin vermedi sistem.ben 31+7 bitti pazartesi 32 olmuştum ozaman aldım raporumu.dogum sonra bebeğime kendim bakacagım için dayanmadım 37e kadar.ama siz işinize geri dönecekseniz dayanabildiiğiniz kadar dayanın izin olarak kullanabiliyorsunuz.hayırlı dogumlar :KK61:

Cevabın için teşekkurle.Allah nasip ederse ben almayı düşünüyorum..

X