yemek borusunda yanma hissi

ayca_ece

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2011
231
1
arkadaşlar 34. haftamdayım

şu bir kaç gündür sıcak bir içecek içerken boğazımda koca bir yumruk varmış gibi acı,sonrasında midede yanmam var...

hadi mide yanmasını anladım da, boğazmdaki o acı nedir...

boğaz acımdan sonra miğdemde o sıcak içeceğin her yana dağıldığını hissediyorum...

sizede oluyomu???

doktor 2 hafta önce çlarını gösterdi bize =)) baya çıkmıştı...

ama bu farklı boğazımda acı hissediyorum

tatlim reflü olmasin bendede var..doktoruma dün sordum bebek büyüyor organlara baski yapiyor..bunun icin birsey yiyip ictigin zaman uzanma..aci baharat fazla yeme..asitli seyler kahve cikolata gibi seylerde..zaten ögünde daha az porsiyon yersen gecer..ben ne zaman abartsam o zaman oluyor.seninki tahminimce reflü..buda her hamilenin basina gelen sey..özellikle son aylarda :)

bende de oluyor maalesef ama sıcak içeceklerle alakası yok. reflü gibi benim de zaten hamilelikten once reflu baslangıcı demıslerdı. simdi bebişle beraber abarttı o da ! cayır cayır yanıyor butun bogazım. su ıc ıc yok faydası. zor bir durum, tuzlu cubuk kreker falan atıyorum bıraz asidi bastırıyor.

zaten hamilelikten önce bende hem reflü vardı, hem ülser vardı.. endeskopi bilem oldum...

ama bu çok farklı bişi ...

sıcak bişey içtiğimde yutkunmak zorlaşıyor... çok açık çay içiyorum yada çorba içiyom eziyet gibi... yemek borusundan geçerken bi açı başlıyo sırtıma ciğerleme yayılıyo acısı...

enteresan yaaa...

gavıscon içiyorum napiyim

X