banyo giderinden gelen kötü koku:( lütfen yardım

ayça_27

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
340
3
oturduğum eve yeni taşındım banyo giderinden çok kötü koku geliyor ne yaptıysam geçmedi:KK43:( sürekli banyoya oda spreyi sıkmak zorunda kalıyorum.sizin önerebilceğiniz bişey var mı?banyo ve tuvalet için güzel kokular kullanıyormusunuz?yada bu giderdeki kokuyu nasıl giderebilirim:KK43:(

oturduğum eve yeni taşındım banyo giderinden çok kötü koku geliyor ne yaptıysam geçmedi:KK43:( sürekli banyoya oda spreyi sıkmak zorunda kalıyorum.sizin önerebilceğiniz bişey var mı?banyo ve tuvalet için güzel kokular kullanıyormusunuz?yada bu giderdeki kokuyu nasıl giderebilirim:KK43:(

tuvalet gider borularında çatlak falan olabilir

ayçacım gidere su dök, üzerine de nemli bez koy biraz işe yarar en azından. bizim banyo giderinden de rüzgar varken koku geliyor...

gıderın ustunu lavabo ıse tıpa ıle banyo gıderıyse yıne ona benzer urunlerde kapat..kokuyu kesıyor...lavabo delıklerıne de koyu kıvamlı dometstos dök oda kesıyor..baskada yapacak bıseyın yok zaten ..olabıldıgınce o delıklerı kapalı tutmaya calıs..

banyonuzu yıkadıktan sonra giderin içine güzel kokulu bir deterjan dökün yada giderin üstüne detarjanlı bez koyun banyonun herzaman güzel kokmasını sağlar.

En etkili ve kesin çozum( en azindan benim için) lavabo tikanikliginda kullanilan temizleyici(sivi lavabo açacagi, sampuan kivaminda oluyor). Lavabonun giderine dokup en az yarim saat muslugu acmadan icinde kalmasini saglayin. Sonra muslugu bir dakika boyunca sonuna kadar açik tutun(kullanim talimatini okursunuz). Bunu gun içinde bir kaç sefer yapin. Bu borulara yapisip kalan kokulu kuçuk pislikleri alip goturecek veya varsa tikaniklik yapan pislikleri temizleyecektir.

alaturka tuvaletten bahsediyoruz sanırım. benimde evimde 2 wc var ve biri alaturka ara ara havadan dolayı sanırım
çok kötü koku oluyor. bol su dökerek ve wcmatik diyor satıcılar yani deliğe kapak takarak ilk önlemi alabilirsin.
eğer hala devam ediyorsa..ben öyle yapıyorum.limonlu cif tarzı bir temizleyici ile wc.nin içini yıka hem temizliğini
yapmış hemde en azından 2-3 güne kadar mis gibi kokmasını sağlıyorsun. ben bu şekillerde önlem alıyorum. haa kesin çözüm değil
ama 3 güne kadar kokusuz wc kullanabiliyoruz. benim önerim bu yönde canım.

NEYLE TEMIZLERSEN TEMIZLE NE KADAR LAVABO ACICI KULLANIRSAN KULLAN ruzgar eser kotu koku evın ıcıne dolarr hele bı de evde agır mısafırlerın varsa rezalet ( tecrubeyle sabıttır ) tek cozumu var gıderlerı kapamak banyo gıderıne fayans koydum ben kapandı uzerı lavobalara tıkac aldım cok kotu bısıy ya sen butun gun temızle evını mıss koksun soora bı ruzgar essın leş gıbı koku

benim de bi kaç gün önce böyle bir sorunum oldu temizliyorum temizliyorum hooop biraz zaman geçince leş gibi bir koku.bende domestos döktüm gidere kesildi koku.ama banyoda yıkma gideri yani yerleri yıkarsın da su gitsin diye gider olurya orası.deliğin içi boşluk olduğundan domestos kalıyo içinde dolayısıyla temiz kokuyo.

aynı sorun bendede var.su giderine tepeleme kaya tuzu döktüm.bir nebze kokuyu kesti ama tam çözüm değil.arada bu tuzu ıslatıp boşaltmak ve yenşden doldurmak gerekiyor.

Care bulmak lazim ya yeni eve tasindim sifir bina ama les gibi kokuyir binada oturan sayisi az simdi bile daireler dolarsa vay halimize cam kapi acmadan yatilmjyor

Care bulmak lazim ya yeni eve tasindim sifir bina ama les gibi kokuyir binada oturan sayisi az simdi bile daireler dolarsa vay halimize cam kapi acmadan yatilmjyor
Koku lavabo giderindenmi geliyor küvet giderindenmi lavabo giderindense lavabodan gidere giden boruya bakın düz inmemesi gerekir hafif L şeklinde olmalı düz ise lavabo gideri cok kötu koku yapar

X